Spacer bociana

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Nie bardzo wiem jak zacząć,może na początku opowiem Wam moją przygodę z bocianem.Za płotem mego ogrodu u sąsiadów na słupie jest gniazdo bocianów.Zawsze na wiosnę czekamy na ich przylot.Obserwuję jak porządkują gniazdo,bocianica wysiaduje małe,przeważnie 4 bocianiątka.Karmią je,a później odbywa się nauka latania.Lubie obserwować jak podskakują na gnieździe i rozpościerają wielkie skrzydła.Wtedy robi im się za ciasno,no to tata -bocian- znalazł sobie miejsce na moim dachu.Jednego razu usłyszałam straszny łomot,jakby coś poleciało z dachu,wyjrzałam wystraszona przez okno,a tu na trawie przed domem leży bocian i się nie rusza.Pomyślałam,biedak-jego pierwszy lot się nie udał-bo muszę powiedzieć że młode często na swój pierwszy lot wybierały właśnie lot do tatusia na mój dach.Wyszłam sprawdzić.Mój gość zaczął ruszać skrzydłem a więc myślę-żyje-okey.Powoli wstał i zaczął iść,no to ja pędem do domu po aparat.Trochę się bałam,bo już miałam podobną sytuację rok wcześniej i nieźle mnie nastraszył tatuś jednego młodego bocianka,ale wracam do...no właśnie,wybiegłam z aparatem a on sobie stoi jakby mówił-no pośpiesz się kobieto,ile będę czekał-wiec ja mu pstryk,a on nic-kurczę -myślę,jeszcze mi pozuje-powoli ruszył do przodu-a ja za nim...no i się zaczęło...
Z przodu domu mam kilka drzewek owocowych,jeszcze po byłych właścicielach
Z przodu domu mam kilka drzewek owocowych,jeszcze po byłych właścicielach
Załączniki
100_5748.JPG
100_5788.JPG
Po prawej stronie mijamy skalniak,idziemy w stronę oczka
Po prawej stronie mijamy skalniak,idziemy w stronę oczka
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

No i następne zdjęcia ze spaceru z bocianem
Załączniki
Na skalniaku rośnie tawuła
Na skalniaku rośnie tawuła
No i jesteśmy przy oczku
No i jesteśmy przy oczku
100_5817.JPG
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Spacer bociana

Post autor: Elzbieta M »

Niesamowicie zaczęłaś prezentację ogrodu :lol: Podążam za wami , zatrzymałam sie przy oczku - i czekam , co będzie dalej. Co nam pokażesz? Te głazy na skalniaku mnie zachwycają . Czy to natura je tam ustawiła , czy przywiezione? Wspaniałą roślinność przy oczku. Już nie mówiąc o tym bocianie , jaki jest rewelacyjny :hyhy:
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Ale niespodzianka,więc nie tylko ja jestem markiem nocnym.Elu,te głazy pochodzą z fundamentów starego domu,który został rozebrany,stał na tym siedlisku.Część z nich była ukryta w ziemi,gdy kopałam to co jakiś czas natykałam się na nie no i wtedy powoli,powoli odkopywałam,a gdy mąż wracał z pracy to pokazywałam że już prawie na wierzchu,tylko troszkę brakuje no i tak dalej...A gdy już odkopaliśmy to trzeba było przetoczyć na właściwe miejsce.W ruch szły kołki,łomy,deski,no i efekt jak na zdjęciach...
Załączniki
Bociek nigdzie się nie śpieszył,chyba mu się spodobało
Bociek nigdzie się nie śpieszył,chyba mu się spodobało
Bardzo lubię bratki,a po drugiej stronie oczka widać kwitnące różowe tawułki,idziemy dalej...
Bardzo lubię bratki,a po drugiej stronie oczka widać kwitnące różowe tawułki,idziemy dalej...
Ale najpierw trzeba poczyścić piórka...
Ale najpierw trzeba poczyścić piórka...
100_5813.JPG
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Dalej w tle widać tuje a za nimi rosną trzy leszczyny,ta środkowa ma piękne czerwone liście.Pożytku to z nich nie mam bo orzechy wynoszą wiewiórki i sroki,no i czasem nasza sunia rozgryza i wyjada.Za leszczynami alejka prowadzi do kompostu,a schody w dół prosto do rzeki.Bo za płotem płynie rzeka Supraśl.Te zdjęcia robione były w 2010 roku.Dalszy ciąg spaceru po ogrodzie wkrótce,Musiałam się podłączyć do starego komputera bo w nowym nie mam tych zdjęć,strasznie wolno idzie,muszę iść spać,pa,pa.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: Spacer bociana

Post autor: goskamaja »

Danusiu świetny pomysł z bocianem w roli przewodnika:) Chyba się z Wami zaprzyjaźnił skoro tak chętnie pozuje i jeszcze prezentuje okolicę. Należy mu się porządna żaba w nagrodę:) Czy ów bociek ma jakieś imię? Dawniej każdy bociek to był Kajtek jak ten z "Kajtkowych przygód" Kownackiej.
Bardzo podoba mi się Twój skalniak, kamienie duże i do tego kanciaste, sprawiają wrażenie górskiego klimatu. Czekamy na więcej zdjęć.
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Spacer bociana

Post autor: malina »

Danutko , piękny skalniak , oczko wodne i przewodnik bocian - brawo , pokażesz wiosną cały ogród :orany:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Spacer bociana

Post autor: Danka »

Ogród ładny, kamienie faktycznie duże. I ten świetny bociek. Właściwie to domownik, a może własny "ogródkowicz" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Spacer bociana

Post autor: Elzbieta M »

Sama robiłam swój skalniak, więc mam jasny obraz ile musieliście się namęczyć z tymi wielkimi głazami.U mnie z konieczności musiały być kupne i mniejsze. Twoje prezentują sie wspaniale , wtopione w krajobraz przy oczku. W świetnym miejscu masz położoną działkę , w pobliżu rzeki. Czy latem nad rzekę przyjeżdżają opalać sie i kąpać stęsknieni kontaktu z przyrodą mieszkańcy miast?
Mój domek podobnie - 5 minut od rzeki (górskiej) , ale już nie ciągnie mnie opalanie nad wodą , wolę popracować wśród kwiatów :lol:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Spacer bociana

Post autor: tadek »

Czy oczko wodne jest naturalnym zbiornikiem? :zdziwko:
Na pewno możesz za darmo czerpać wodę do podlewania roślin... to jest super sprawa i oszczędność.

Fajnie zaprezentowałaś boćka. A co się stało z nim dalej?
Od tego wydarzenia minęły już 4 lata.
Czy bociek przylatuje do Was?
Rozpoznajesz go wśród innych bocianów?

:lol: Oczko wodne KLIK :arrow: Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

goskamaja pisze:Danusiu świetny pomysł z bocianem w roli przewodnika:) Chyba się z Wami zaprzyjaźnił skoro tak chętnie pozuje i jeszcze prezentuje okolicę. Należy mu się porządna żaba w nagrodę:) Czy ów bociek ma jakieś imię? Dawniej każdy bociek to był Kajtek jak ten z "Kajtkowych przygód" Kownackiej.
Bardzo podoba mi się Twój skalniak, kamienie duże i do tego kanciaste, sprawiają wrażenie górskiego klimatu. Czekamy na więcej zdjęć.
Ten bociek to był młodziutki,to jego pierwszy nieudany lot,który skończył się upadkiem w moim sadku,no i to jego pierwsze kroki jakie zrobił na ziemi.Dotychczas tylko obserwował ogród i mnie z gniazda.Nikt mu nie nadał imienia,a on po powrocie do Polski w przyszłym roku i tak musiał znaleźć sobie nowe gniazdo bo tu nadal przylatują stare bociany,i prowadzą zacięte walki jeśli inne próbują je zając bez pozwolenia.Czasem taka walka z przerwami trwa cały dzień.
Załączniki
Mały przerywnik-wiewióreczka zjadająca moje orzechy-smacznego
Mały przerywnik-wiewióreczka zjadająca moje orzechy-smacznego
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Spacer bociana

Post autor: lawender »

Super Danusiu wprowadziłaś nas do swojego ogrodu i to z takim przewodnikiem ,że ho ho......ładniutko masz nad tym oczkiem.Czekam na kolejne zdjęcia.Ciepło pozdrawiam Ola-Lawender:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Tutaj gdzie te suche badyle zaplanowałam oczko-może mały staw?
Tutaj gdzie te suche badyle zaplanowałam oczko-może mały staw?
tadek pisze:Czy oczko wodne jest naturalnym zbiornikiem? :zdziwko:
Na pewno możesz za darmo czerpać wodę do podlewania roślin... to jest super sprawa i oszczędność.

Fajnie zaprezentowałaś boćka. A co się stało z nim dalej?
Od tego wydarzenia minęły już 4 lata.
Czy bociek przylatuje do Was?
Rozpoznajesz go wśród innych bocianów?

:lol: Oczko wodne KLIK :arrow: Obrazek
Tadku,to nie jest naturalny zbiornik,sama powolutku powolutku wyryłam tutaj wielką dziurę
:lol: Oczko wodne KLIK :arrow: Obrazek[/quote]
ale później pokarzę trochę zdjęć może w wątku o oczkach?A wodę czerpiemy z rzeki tylko do podlewania roślin ozdobnych-warzywniak podlewam wodą z wodociągu.Na początku to kilka sezonów latałam z konewkami do rzeki,podlewałam do chwili kiedy już nie widziałam gdzie rzeka a gdzie schodki do ogródka i potykałam się o własne nogi bo jak to na wsi -po zmroku straszna ciemnica...Teraz dorobiłam się pompy i bardzo długiego węża,pompa z wiadrem do rzeki,a dalej to wiecie....We wsi jest kilka gniazd bocianich.Ale nie rozpoznam,czy to jeszcze stare czy już inne.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

lawender pisze:Super Danusiu wprowadziłaś nas do swojego ogrodu i to z takim przewodnikiem ,że ho ho......ładniutko masz nad tym oczkiem.Czekam na kolejne zdjęcia.Ciepło pozdrawiam Ola-Lawender:)
Dzięki Olu,tak w ogóle to wszystkim dziękuję za miłe przyjęcie,pozdrawiam no i czas na ciąg dalszy spaceru,,bo był bardzo długi,ja już sobie poszłam do domu a on dalej spacerował...
Załączniki
Zainteresowała go zostawiona prze ze mnie kupka zielska
Zainteresowała go zostawiona prze ze mnie kupka zielska
100_5731.JPG
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Użytkownik Usunięty

Re: Spacer bociana

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Piękny ogród, głazy wspaniałe i wiem ile pracy i pomysłowości kosztuje przetransportowanie ich w odpowiednie miejsce. Ja co prawda nie miałam takich olbrzymów ale kilka dużych też trzeba było przetransportować w inne miejsce.
Bociek okazał się fajnym przewodnikiem..pamiętam z dzieciństwa jak u moich rodziców boćki mieszkały na słupie i czasem też przechadzały się po ogrodzie...
ODPOWIEDZ