Spacer bociana

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Spacer bociana

Post autor: Sylwia,Gosia »

No to teraz Danutko prawdziwa już wiosna u Ciebie -z bocianem .Imponujące ,olbrzymie gniazdo widzę , czy to gniazdo same bociany zrobiły ?.
Ładnie kwitną tulipanki ,a na ostatniej fotce to chyba coś zgubiło pióra ? :orany:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Spacer bociana

Post autor: Krysia »

Super! Fajnie, że przyleciał. Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Gosiu ,jakieś 6-7 lat temu to przyjeżdżali z ochrony i połowę takiego gniazda jak jest teraz zwalali bo już za wysokie było.Bociany co roku przynoszą nowe gałązki i bardzo dokładnie je układają no i znowu wyrosło takie wielkie.Fajnie jest obserwować jak to robią.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Spacer bociana

Post autor: Sylwia,Gosia »

Wyobrażam sobie , że musi być ciekawe obserwowanie jak tak duże ptaki budują gniazda. Kiedyś ,dawno , słyszałam , czy widziałam , że ludzie pomagają w budowie takiego gniazda , układając w ulubionych , bocianych miejscach , stare opony samochodowe .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Spacer bociana

Post autor: Anka2803 »

Fajna sesja zdjęciowa bociana :mrgreen: cebulica Ci się fajnie rozrosła , taką kępę to widać z daleka :-P
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Takich kęp cebulicy-Aniu- to mam dużo w całym ogrodzie a to jedna z nich,wyrastają również tam gdzie nie trzeba,tak jak i puszkinie.Gosiu odnośnie gniazd bocianich to tutaj i w wielu innych miejscach jest zrobiony specjalnie stelaż aby bociany budowały na nim gniazdo a nie na kominie,nawet z kominów są przenoszone na obok stojące słupy z przygotowanym metalowym stelażem.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1437
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Spacer bociana

Post autor: alokazja7 »

:) Kwiaty masz ładne ale ale bardziej ciekawi mnie życie bocianów bo u mnie takiego zjawiska nie zobaczę :roll:
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Więcej o bocianie napisałam w wątku-Zwierzaczki w naszych ogrodach-Ptaki to nasi sprzymierzeńcy.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

U mnie przez trzy ostatnie dni padało,roślinki wreszcie odżyły.Wcześniej zrobiłam trochę zdjęć,ale miałam zajęty komputer przez córkę i nie mogłam za dużo korzystać.
Załączniki
101_2566.JPG
Wrzosiec bialy-gdy go kupowałam kilka lat temu to według sprzedawcy jest nie kwitnący,a on sprawił mi taką niespodziankę!
Wrzosiec bialy-gdy go kupowałam kilka lat temu to według sprzedawcy jest nie kwitnący,a on sprawił mi taką niespodziankę!
Rodek Królowa Jadwiga-majowe przymrozki uszkodziły kwiaty
Rodek Królowa Jadwiga-majowe przymrozki uszkodziły kwiaty
101_2605.JPG
wawrzynek wytrzymał i z tego bardzo się cieszę
wawrzynek wytrzymał i z tego bardzo się cieszę
tu razem z ubiorkiem
tu razem z ubiorkiem
ten rośnie na wzniesieniu i też wytrzymał przymrozki
ten rośnie na wzniesieniu i też wytrzymał przymrozki
101_2625.JPG
101_2592.JPG
101_2611 (2).JPG
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Spacer bociana

Post autor: Danka »

Obficie zakwitł wrzosiec. Po ubiegłorocznej suszy został tylko jeden i nie zakwitł. Podobnie wawrzynki. Alba pokazał kilka kwiatków ale tangucki dał pokaz. Ładny skalniak.
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Dzięki Danusiu za odwiedziny.Gdzieś wyczytałam że wawrzynka dobrze jest jesienią podsypać węglanem wapnia,czy wiesz coś na ten temat?Tulipany powoli kończą kwitnienie
Załączniki
Moja woskownica zaczęła kwitnienie,dobrze że nie rośnie w sypialni,bo zapach już od kilku kwiatów byłby nie do spania......
Moja woskownica zaczęła kwitnienie,dobrze że nie rośnie w sypialni,bo zapach już od kilku kwiatów byłby nie do spania......
101_2646.JPG
101_2575.JPG
101_2573.JPG
101_2578.JPG
101_2580.JPG
101_2581.JPG
101_2587.JPG
101_2641.JPG
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Spacer bociana

Post autor: Danka »

Swoim wawrzynkom dawałam skorupki jajek. Przez kilka lat główkowy pięknie rósł i kwitł ale jednego roku chyba dopadła go choroba, bo padł. Pozostałe po dwóch latach zginęły. W ubiegłym roku niestety susza je wymęczyła. ;-)
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Danusiu,mój właśnie jest główkowy,ten co rośnie niżej to jest wyhodowany z odkładu tego pierwszego.Szkoda że Ci padły,u mnie też męczyła susza i nadal w tym roku jest to samo.A czy ktoś wie więcej na temat węglanu wapnia dla wawrzynków?Czy wystarczy np.dolomit?Ja tak jak Danusia podsypywałam skorupki jajek.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Spacer bociana

Post autor: Sylwia,Gosia »

Piękny wawrzynek i ubiorek ,cudnie wyglądają obrośnięte kamienie. Masz ciekawe tulipany Danutko , te ciemno różowe pomyliłam w pierwszym momencie z piwonią , również hoja ładnie zakwitła . Ciekawa jestem jak podlewasz tego fiołka afrykańskiego w wiszącej makramie ,chyba go ściągasz ? :hyhy:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Gosiu,nie ściągam go,podlewam do podstawki,tak jak wszystkie fiołki,wisi na takiej wys.że choć jestem niska to dam radę :mrgreen: :rotfl:
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
ODPOWIEDZ