Spacer bociana

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Spacer bociana

Post autor: Danka »

Owocna bociania robota :hyhy: i ładna :D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Spacer bociana

Post autor: Elzbieta M »

Nutka13 pisze:...ale marzyłam w dzieciństwie o ogrodzie nad rzeką no i na starość marzenia zaczęły się spełniać trochę późno.
Superowe masz dziewczynki , mamusiu. Tylko nie chcę więcej słyszeć, że " na starość", bo jak ja się wtedy mam poczuć?
Użytkownik Usunięty

Re: Spacer bociana

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Piękne dzieciaczki. Piękna zima. Marzenia jednak się spełniają. :-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Spacer bociana

Post autor: Bettiw »

Danutko bociek pomaga w porządkowaniu ogrodu ze ślimaków? czy masz z tym problem, w niektóre lata to plaga nachodzi ślimaków, że nocą do gołej ziemi opędzlują warzywa, a u Ciebie przy wodzie to wilgotność większa.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Elzbieta M pisze:
Nutka13 pisze:...ale marzyłam w dzieciństwie o ogrodzie nad rzeką no i na starość marzenia zaczęły się spełniać trochę późno.
Superowe masz dziewczynki , mamusiu. Tylko nie chcę więcej słyszeć, że " na starość", bo jak ja się wtedy mam poczuć?
Okey,już więcej tego nie powtórzę.Musze coś sprostować chociaż mamusią jestem już od kilkudziesięciu lat to od dziewięciu jestem szczęśliwą babcią-te trzy kwiatuszki na kamieniach to moje cudowne wnusie-obecnie 9,8 i 6 lat.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Bettiw pisze:Danutko bociek pomaga w porządkowaniu ogrodu ze ślimaków? czy masz z tym problem, w niektóre lata to plaga nachodzi ślimaków, że nocą do gołej ziemi opędzlują warzywa, a u Ciebie przy wodzie to wilgotność większa.
Ślimaków jest u mnie pod dostatkiem,zjadają hosty ,liście języczki itd....Nie nadążam ze zbieraniem,więc spokojnie robią swoje.
A bocian..... tylko w dwóch kolejnych latach odbywał taki spacer,ale ten wcześniejszy to tylko chodził po warzywach,a jak chciałam go grzecznie wyprosić to nagle nad moją głową znalazł się tata-bocian,jak mi rozpostarł z furkotem nad głową skrzydła i zaczął nimi wymachiwać to wzięłam nogi za pas bo myślałam że nie ujdę z życiem...hi..hi..Oglądałam przez okno dalszy ciąg,tatuś długo jeszcze pokazywał jak należy machać skrzydłami i zachęcał ,aż wreszcie młody zrozumiał i poleciał za tatusiem na łąkę.Tak więc nie mam w nich pomocników.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Spacer bociana

Post autor: Krysia »

Pięknie opisujesz bocianią rodzinkę. Bo to śliczne ptaszyska są i duże. :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Spacer bociana

Post autor: Elzbieta M »

Nutka13 pisze:.Musze coś sprostować chociaż mamusią jestem już od kilkudziesięciu lat to od dziewięciu jestem szczęśliwą babcią-te trzy kwiatuszki na kamieniach to moje cudowne wnusie-obecnie 9,8 i 6 lat.
Byłam pewna że to twoje córeczki :-D . W takim razie zazdroszczę takich ślicznych wnuczek , bo jakoś moje dzieci nie chcą mnie maluchami obdarzyć. Kogo mam uczyć co to za roślinka? :(
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Ja też czekałam długo,pierwsza wnuczka to najmłodszego syna-różnica między nimi 8 lat.Bardzo chciałam drugiej wnuczki lub wnuka więc dla starszej synowej zawiozłam glinianego bociana który trzymał w dziobie noworodka.No i wyobraź sobie ze ten bociek stanął na wysokości zadania bo niedługo potem obwieścili mi radosną nowinę-będziesz znowu babcią.Bociany potrafią wiele.
Ale wrócę do mego ogródka .Tu bocian nie spacerował wiec muszę obejść się bez przewodnika.Zdjęcia ubiegłoroczne.
Załączniki
100_9136.JPG
Z przodu to clematis bylinowy
Z przodu to clematis bylinowy
Clematis bylinowy
Clematis bylinowy
Topinambur
Topinambur
topinambur
topinambur
fragment skalniaka
fragment skalniaka
ciemiernik biały-w tej chwili zaczyna kwitnąć
ciemiernik biały-w tej chwili zaczyna kwitnąć
100_9251.JPG
clematis
clematis
100_9098.JPG
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Jesienią w moim ogrodzie rosną opieńki
Załączniki
moje opieńki-wyrastają mi wszędzie
moje opieńki-wyrastają mi wszędzie
100_9066.JPG
100_9067.JPG
100_9068.JPG
100_9182.JPG
100_9191.JPG
100_9185.JPG
100_9180.JPG
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Spacer bociana

Post autor: malina »

Pięknie było w ogrodzie , a co będzie latem :orany: dostanę oczopląsu od patrzenia na różnorodność kolorów i bogactwie gatunków :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Spacer bociana

Post autor: andab3 »

:-) o tak :D pięknie tu u Nutki i tak kolorowo, wręcz bajecznie. Ogród ma duszę, przyznać to muszę :lol:
Pracy to wiele kosztowało, ale przyznacie , że wartało. :padam:
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Spacer bociana

Post autor: Elzbieta M »

Sliczny kształt kwiatuszków ma ten clematis niebiesko-liliowy. Znasz odmianę? Bylinowy czy botaniczny?
A opieńki tak rosły w trawniku? U mnie wyrosły przy pieńku za ogrodzeniem , ale nie byłam pewna , czy to na pewno opieńki i nie zrywałam. Jeszcze mi rosły takie podobne do pieczarek - jak na zdjęciu - ale też pozwoliłam im sie zestarzeć . Wiesz , co to za grzyb?
Załączniki
27  sierpien 2014 003.jpg
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Spacer bociana

Post autor: Agnieszka123 »

Ale kolorowa burza kwiatów, to lubię :mrgreen:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Elu nie wiem co to za grzybka pokazałaś,to może być muchomor...?
Opieńki to rozpanoszyły się u mnie w ogrodzie i co roku mnie zaskakują i robią a ku-ku pod drzewami i w kwiatach,na skalniaku i w najmniej oczekiwanych miejscach.A na trawniku to wytyczam patykami dróżkę dla męża bo inaczej by je porozdeptywał,jedne ścinam a wyrastają inne i wtedy jest zakaz koszenia trawy...
Ten niebieski clematis jest pachnący,bylinowy o nazwie Cassandra. Na zimę go wycinam i kopczykuję bo w moim regionie bywają ostre zimy .On kwitnie na jesieni.
Czytałam że wymieniacie się roślinkami,chętnie się przyłączę.
Załączniki
100_9144.JPG
100_9145.JPG
100_9170.JPG
100_9171.JPG
100_9163.JPG
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
ODPOWIEDZ