Spacer bociana

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Dzięki,skalniak pokażę dokładniej z jego roślinkami w wątku o skalniakach
Załączniki
100_5734.JPG
100_5735.JPG
100_5738.JPG
Och boćku tylko nie po warzywach
Och boćku tylko nie po warzywach
Dzięki...
Dzięki...
Boć ku tego to bym nie chciała pokazywać
Boć ku tego to bym nie chciała pokazywać
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Spacer bociana

Post autor: Elzbieta M »

Nutko , jak masz na imię? Ktoś tu zwróciła się do Ciebie "Danusiu" , mnie sie kojarzyłaś z Małgosią - a jak jest faktycznie?
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Nutka,Elu,to skrót od Danutka,ktoś napisał że się zaDanusiło na forum.
Załączniki
No i znowu w stronę oczka?Tu widać moją hortensję
No i znowu w stronę oczka?Tu widać moją hortensję
Co za widok,boćku może już czas wracać do gniazda,ja Cię nie wypraszam ale idę do domu ,a ty jak chcesz-pogadałam i poszłam-ale w domu nie wytrzymałam i do okna,a tu bociek trzepie skrzydłami i podskakuję,o kurcze myślę poleci.Ja za aparat i w te pędy spowrotem do ogrodu,aze nie jestem zbyt szybka no to usłyszalam tylko wielka radosc w gnieździe i mego gościa witającego rodzinkę.
Co za widok,boćku może już czas wracać do gniazda,ja Cię nie wypraszam ale idę do domu ,a ty jak chcesz-pogadałam i poszłam-ale w domu nie wytrzymałam i do okna,a tu bociek trzepie skrzydłami i podskakuję,o kurcze myślę poleci.Ja za aparat i w te pędy spowrotem do ogrodu,aze nie jestem zbyt szybka no to usłyszalam tylko wielka radosc w gnieździe i mego gościa witającego rodzinkę.
No i gniazdo
No i gniazdo
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Spacer bociana

Post autor: Elzbieta M »

Zwiedził bociek okolicę i poszedł ( pofrunął) do domu :lol: Przy okazji on załapał sie na sesje fotograficzną, a ty zdobyłaś świetne fotki na rozpoczęcie swego wątku.
Czyli Nutka to imię , nie tylko nick. Kiedys była tu z nami Nutka - Małgosia , zastanawiałam sie , czy nie powróciła
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

No to może teraz trochę wiosny,lata...lubię tworzyć kolaże kwiatów i nie tylko...
Załączniki
dziewczynki i kwiaty3.jpg
Kolaże1.jpg
kwiaty5.jpg
ogród i pomnik.jpg
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Spacer bociana

Post autor: Elzbieta M »

Jakże tęskno do tych barw wiosennych , do tych letnich kolorów
Użytkownik Usunięty

Re: Spacer bociana

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Prawdziwy przewodnik z tego bociana, pokazał Twoją piękną działkę Danusi.
Już nie długo będzie wiosna - mam nadzieję, że zima już za bardzo ni oszaleje bo dużo wiosennych kwitów wręcz"pcha " się na ten świat.
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Mam trochę irysków cebulkowych,nie ma śniegu a one już wyłażą martwię się bo mogą wymarznąć.Zaglądałam do nich,ale na szczęście nie mają jeszcze pąków.
No i ciąg dalszy....
Załączniki
spacer bociana.jpg
spacer bociana1.jpg
różne zdjęcia1.jpg
rzeka zimą1.jpg
rzeka zimą2.jpg
Rzeka Supraśl-tu jest bardzo silny nurt więc nie zamarza.Na zimę  przylatują łabędzie z pobliskiego miasta-ze stawów,jednego razu gdy dokarmiałam to naliczyłam ich ponad 50.tylu to nie mogłam nakarmić
Rzeka Supraśl-tu jest bardzo silny nurt więc nie zamarza.Na zimę przylatują łabędzie z pobliskiego miasta-ze stawów,jednego razu gdy dokarmiałam to naliczyłam ich ponad 50.tylu to nie mogłam nakarmić
Za płotem rzeka....
Za płotem rzeka....
Na drugim brzegu są żeremia bobrów,właśnie na tym zdjęciu widać wyjście-jedno z wielu -do rzeki.Wieczorami słychać głośny plusk.Na początku udało mi sie parę razy je zobaczyć.
Na drugim brzegu są żeremia bobrów,właśnie na tym zdjęciu widać wyjście-jedno z wielu -do rzeki.Wieczorami słychać głośny plusk.Na początku udało mi sie parę razy je zobaczyć.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Spacer bociana

Post autor: mmmm5 »

Witaj Nutko, pięknie u Ciebie i tak ciekawie pokazujesz swoje ogrodowe dobra .
Bociek pewnie jak mądrosci ludowe podają przyczynia się do powiększenia stanu dzieciaczków w rodzinie :-D
Wydaje się ,że rzeka zagląda przy wiosennych roztopach do Twojego ogródka .na zdjęciu ma się wrażenie,że tulipany moczą w niej nogi.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Użytkownik Usunięty

Re: Spacer bociana

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Też uważam, że masz piękną okolicę..dużo dzikiej przyrody wokół, którą możesz podpatrywać...Świetnie... :-)
Takie miejsca są ważne, piękne i można spokojnie żyć w zgodzie z przyrodą... :-)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Spacer bociana

Post autor: malina »

Czy to siebie pokazałaś wśród kwiatów , a dzieciaczki to kto ? Przedstaw towarzystwo :lol:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Spacer bociana

Post autor: Agnieszka123 »

Ja rówinież Cię witam Nutko-Danutko ;) Bardzo oryginalny przewodnik po Twoim uroczym ogrodzie. Zazdroszczę Ci lokalizacji swojego siedliska :) Rzeka obok :oczami: bajecznie. Woda to jest to, co mnie szczególnie zachwyca. Nie wspomnę o skalniaku, bo ten wygląda jakby go natura stworzyła. Boski klimat, czekam na kolejne fotki :rotfl:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

mmmm5 pisze:Witaj Nutko, pięknie u Ciebie i tak ciekawie pokazujesz swoje ogrodowe dobra .
Bociek pewnie jak mądrosci ludowe podają przyczynia się do powiększenia stanu dzieciaczków w rodzinie :-D
Wydaje się ,że rzeka zagląda przy wiosennych roztopach do Twojego ogródka .na zdjęciu ma się wrażenie,że tulipany moczą w niej nogi.
Jak są bardzo śnieżne zimy albo dużo opadów to woda się podnosi wysoko i ze schodków chlup dowody,ale jak tu mieszkam ponad 10 lat to jeszcze się nie zdarzyło aby zalała ogród który jest wyżej.Jednego roku był tak silny mróz że rzeka zamarzła...
A co do bociana to rzeczywiście coś w tym jest-oto namacalny dowód...
Załączniki
Wielkanoc-2011r-na skalniaku wyrosły mi takie kwiatuszki-dzięki bocianie!!Ta na niebiesko to Joasia,obok Gabrysia,a najmniejszy kwiatuszek to Julia
Wielkanoc-2011r-na skalniaku wyrosły mi takie kwiatuszki-dzięki bocianie!!Ta na niebiesko to Joasia,obok Gabrysia,a najmniejszy kwiatuszek to Julia
Moje kwiatuszki...Wszystkie uwielbiają rosnąć na kamieniach....
Moje kwiatuszki...Wszystkie uwielbiają rosnąć na kamieniach....
100_3903.JPG
Tak był zasypany skalniak w 2010 r
Tak był zasypany skalniak w 2010 r
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Spacer bociana

Post autor: Agnieszka123 »

Cudne kwiatuszki urosły Ci na tych kamieniach Nutko, takie słodziaki :D no to jesteście kobitki w przewadze, otoczenie bajeczne.... jesteś szczęśliwą kobietą :)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Spacer bociana

Post autor: Nutka13 »

Miło mi dziewczyny że się Wam u mnie podoba trochę przynudzam na co dzień jestem smutasem,ale marzyłam w dzieciństwie o ogrodzie nad rzeką no i na starość marzenia zaczęły się spełniać trochę późno bo ze zdrowiem licho,a z kasą jeszcze bardziej jak kupiliśmy to siedlisko to tylko przy domu było trochę kwiatków,kawałek sadu a dalej zaorane pole-też kawałek i wszędzie trawa i perz...no i kamienie w ziemi i w rzece.Na początku zbierałam roślinki gdzie się dało i sadziłam gdzie popadło aby rosły dopóki czegoś nie zaplanuję no i trzeba było kawałek po kawałku wszystko przekopać.
No i jeszcze trochę zimy....
Załączniki
100_4137.JPG
100_3827.JPG
100_3839.JPG
100_3840.JPG
Ato robota bobrów
Ato robota bobrów
100_1388.JPG
100_4685.JPG
100_4686.JPG
100_4684.JPG
100_4675.JPG
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
ODPOWIEDZ