Sośnica japońska (Sciadopitys verticillata) Proszę o pomoc w rozpoznaniu problemu

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
oOSlawekoO
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-06, 23:19

Sośnica japońska (Sciadopitys verticillata) Proszę o pomoc w rozpoznaniu problemu

Post autor: oOSlawekoO »

Witam serdecznie. Borykam sie z dużym problemem jakim jest zła kondycja jednej z moich soltierowych ulubienic w ogrodzie. Jak w tytule, chodzi o drzewko sośnica japońska. Posiadam kilku letni egzemplarz, dbam, nawoże, okrywam na zimę, podlewam w okresie niedoboru wody, lecz od ok 1,5 roku Jej igly zaczęły jaśnieć. Robiły sie od wierzchołka coraz bardziej żółte, lecz w nie opadaly, bo najwidoczniej ma to swoje uwarunkowanie, a ja nie wiem co robić. Na tą chwilę, nadal rośnie, szykują sie ładne nowze przyrosty, lecz wygląda dramatycznie. Igly zrobiły sie niemal białe i zaczęło pojawiać sie brązowenie wierzchomkow, bądź drobne nakrapianie. Załączam zdjęcie i bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam, Sławek
Załączniki
IMG_20200517_163626.jpg
IMG_20200517_163617.jpg
IMG_20200510_194050.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Sośnica japońska (Sciadopitys verticillata) Proszę o pomoc w rozpoznaniu problemu

Post autor: Petrus »

Witaj, dołek przed sadzeniem wypełniałaś jakimś konkretnym podłożem? Być może ma niedobór składników odżywczych ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
oOSlawekoO
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-06, 23:19

Re: Sośnica japońska (Sciadopitys verticillata) Proszę o pomoc w rozpoznaniu problemu

Post autor: oOSlawekoO »

Owszem, mieszanka podłoża do iglaków z ziemią pochodząca z dobrze zagospodarowanego komostownika i pierwsze lata rosła pieknie-zielona bez zarzutów. Poza tym jest nawożona jak i inne, wiec na niedobór narzekać nie powinna. Nie mam pojęcia co 'ją boli'
cis67
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 76
Rejestracja: 2012-03-02, 17:39

Re: Sośnica japońska (Sciadopitys verticillata) Proszę o pomoc w rozpoznaniu problemu

Post autor: cis67 »

Igły wyglądają na "przypalone" przez słońce, lub pestycydem.
oOSlawekoO
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-06, 23:19

Re: Sośnica japońska (Sciadopitys verticillata) Proszę o pomoc w rozpoznaniu problemu

Post autor: oOSlawekoO »

Nie ma takiej możliwości gdyż młody, tegoroczny przyrost, również jest żółtawy, zwłaszcza u wierzchołka. dołączę zdjęcie
ODPOWIEDZ