"Słowiański ogródek"

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

"Słowiański ogródek"

Post autor: Adżacha »

Lecz ni to słowiański , ni to ogródek .
Na razie rośliny jak zasadziłem to bratki -które są hybrydami i funkie -które pochodzą z Azji :lol:
Ale wyglądają "tak słowiańsko "

Wczoraj zabrałem się do roboty , lecz prace się opóźniły , gdyż pół garna kisielu wylądowała na podłodze i musiałem to posprzątać-następnym razem nie będę machał garnkiem :-P
Tak to wyglądało na początku:
Obrazek
Po godzinie kopania , najpierw miałem tylko przekopać , ale jednak powybierałem trawę i inne ziela:
Obrazek
Potem nastąpiła faza wybierania pędraków i dżdżownic , jednak nie ja tym się zajmowałem , a Cytrus :lol:
Obrazek
Minęła kolejna godzina -nawiozłem kompostu -oj ciężko było dokopać się do środka-jednak i tak jutro nawiozę jeszcze(piesek przywiązany był tylko przez jakiś czas , aby nie poleciał na ogród sąsiadów i nie znosił śmieci -przerabiałem to już z nim , jednak po kompost na nasz ogród chodził ze mną )
Obrazek
Rozgrabiłem to :
Obrazek
Potem zacząłem sadzić i przyozdabiać -tak mnie to wciągnęło , że nie robiłem zdjęć
Tak więc dotychczasowy efekt końcowy :
Obrazek
Jak widać - wyszło zupełnie inaczej niż zaplanowałem .
Teraz mam w planach przed płotem , koło modrzewia [tam , gdzie jest nieszczęsny "niesłowiański" rozchodnik] zakwaterować malwy -nasionka już zamówione , z przody , koło bratków będą inne bratki - nasionka żółtych , których kwiaty osiągają do 10cm średnicy czekają do wiosny w szufladzie
Myślę jeszcze nad czymś , pomiędzy malwami(których jeszcze nie ma) , a funkiami .

A i jeszcze jedno :od strony modrzewia po zewnętrznych częściach pniaków jest wciśnięta mięta .Między kamieniami za brzózką są wsadzone siewki nieśmiertelników wysiane w sierpniu [experymentalnie]. Tak , przed funkią widzicie wrzos (a przed nim jest jeszcze bratek trójbarwny[?]), który tez jest experymentalnie zasadzony , jak będzie źle wróci do swoich kolegów w lasku .

Uff...Ale się rozpisałem [pisałem jednocześnie na dwóch stronach], ale to chyba tyle .

Pozdrawiam , Adżacha ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

mi się podoba,a przede wszystkim konary ułożone wokół.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Bardzo ciekawie wyglądają konary dokoła rabaty, jak zarośnie roślinkami będzie bardzo ciekawie w sumie nie typowo i to się liczy dobry pomysł :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Miło słyszeć , że się podoba :->
Skąd ja miałem pomysł na konary -nie wiem . Mama namawiał mnie na kamienie , ale jest ich mało , i taki "różaniec " niezbyt ładnie by wyglądał .
A na szczęście kilka dni temu znajomy taty przywiózł drewno ,które było zamówione bodajże w tamtym roku , ale coś -chyba śnieg-uniemożliwiło wyjazd do lasu . Ale dobrze , że tak się stało :mrgreen: Dzięki drewienkom przynajmniej nikt mi kosiarką nie wykosi bratków(choć to ja chyba najczęściej "tańcuję z kosiarką" ;-) )

A , i wymyśliłem , czego mi brakuje :
Obrazek
Takiej figurki . Ale skąd ja ją wezmę? Podobno polscy Słowianie bardzo rzadko takie robili , a sam nie wyrzeźbię ...
A może lepiej wyglądałby posąg Adżachy(nie mój , a słowiańskiego boga ) ?
Tylko jeszcze nigdy nie widziałem nawet obrazku Adżachy ...
Co za pomysły w mojej głowie mieszkają :-P
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

najważniejsze,że masz pomysły :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Niezły pomysł, a i pomocnik Cytrus niczego sobie. Efekt wspólnej pracy zapowiada się obiecująco, a pomysł z pniakami jest świetny. Oby tak dalej. :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Widzę, że wykorzystałeś pomysł z pniakami ;-) Ja go wykorzystuję z powodzeniem od pewnego czasu - ma swoje wady ale i zalety również :-)
Powodzenia w dalszym "układaniu" ogródka :-)
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Mi i Nutce również się podoba ;-) Masz sporo pomysłów jak również i chęci do pracy :-) Super! :mrgreen: Na pewno na wiosnę w Twoim ogródku będziemy mieli już dużo do oglądania :-D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Dobry pomysł z konarami, może nie są na wiele lat, ale wyglądają bardzo naturalnie :-D A poza tym niedrogie jest takie obramowanie rabatki. Podziwiam ciebie, jako młodego człowieka, który z takim zapałem działa w ogrodzie :lol: Uważaj, bo ogród wciąga, ale w pozytywnym znaczeniu :lol: Jest to wspaniałe hobby, na całe życie :-D A może i dla niektórych osób hobby połączone z pracą zawodową - wspaniała sprawa.
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Nutka pisze: Na pewno na wiosnę w Twoim ogródku będziemy mieli już dużo do oglądania :-D
Myślę , że raczej na lato , bo zanim bratki z nasionek urosną i wykiełkują ...
A może jak wysieję je zgodnie z instrukcją [a nie miesiąc później :oops: ] to zakwitną wcześniej ...Podobnie malwy -zanim urosną i zakwitną ...
Musze też upolować pomarańczowe bratki [lub jakieś inne ładne , ale wstępnie zaplanowałem pomarańczowe ].
Zrobiłem plan , jak to by miało wyglądać, za bardzo wąski wyszedł [nawet do pieńka lipy nie sięga , zagapiłem się ]:
Obrazek
Jakby co -wiem , brzoza okropnie wyszła
Tylko się nie śmiać!
~~~~~~~~
Dobra , już można :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Na żywo wszystko wygląda lepiej ;-)

Czy to wiosna czy lato, zawsze już jest co oglądać w ogrodzie :-) Ja bardzo lubię hodować roślinki z nasion, to ogromna satysfakcja patrzeć jak roślinka potem zakwita :-D Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach ogrodniczych :mrgreen:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Bardzo ciekawa foto-relacja z zakładania rabatki.
Planowanie na komputerze jest dobrym pomysłem.
Oby wszystko poszło z planem. :-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Różne ogródki już oglądałam ale słowiański mi się jeszcze nie trafił. Ciekawie wygląda computerowa aranżacja, trzymam kciuki aby i do realizacji doszło. Nieda mi ale nie zauważyć, żeby angielski trawniczek w słowiańskim ogródku ;-) :-D
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

szturm na aksamitki

Post autor: Adżacha »

Wymyśliłem początek mitu odnośnie stworzenia ziemi(czyli tej rabatki) - ludziki zrobię kiedy indziej - w końcu jestem "bogiem"(odnośnie nicku ) :mrgreen:
Jutro -jak starczy gliny- zacznę budować małe domki :lol:
A czemu "jak starczy"? Po postanowiłem zrobić małą kałuże - nie wiem tylko , czy glina utrzyma wodę w dołku :-/

A i "szturm na aksamitki" się udał .
Zły Demon* chciał mnie powstrzymać przed zasadzeniem ich , ale go odpędziłem - wróci 1 września :-(

* z dużej litery , bo to przezwisko chemiczki :-P

Obrazek
Jak widać postawiłem tez pieniek , a na nim usadowiłem doniczkę z moimi nie-do-końca-czarnymi bratkami , i żółtymi "mutantami"
żeby angielski trawniczek w słowiańskim ogródku ;-) :-D
Czyli w angielski trawnik to nic innego jak pomazana w paincie plątanina trawy , koniczyny i innego ziela :mrgreen:
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

Fajowe początki :-)
Rabatka zapowiada się ciekawie, a reszta ogrodu? Zostaje nie-słowiańska, czy zamierzasz ją wcielić do swojego "boskiego" planu?
A gdzie te domki? Pomiędzy kwiatami? O ludziki nie pytam, bo to "boska" robota ;-)

życzę zapału do dalszego tworzenia!
ogrodnik NIE-doskonały :)
ODPOWIEDZ