"Słowiański ogródek"

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Rabatka nabiera coraz to fajniejszego wyglądu, bardzo mi się podoba. Widać że masz pomysły i ochotę do pracy. Super :-) Na pewno Twój ogródek będzie się rozrastał i z roku na rok będzie coraz to piękniejszy. Gratuluje inwencji twórczej i zdolności. :-)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Tomku Twój ogródeczek wygląda fanie, płotek bardzo pomysłowy i praktyczny , piesio już nie będzie szkudził :mrgreen:
Nie martw się, że czasami mało piszemy, ale na pewno zaglądamy i oglądamy Twoje poczynania.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zgadzam się z przedmówczyniami, ogródek może niewielki, ale bardzo pomysłowy. Gratuluję pomysłu i zapału w jego tworzeniu.
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

...a ja dodam (jestem na forum blisko 2 lata), że z nowych użytkowników forum masz chyba najwięcej gości w swoim wątku a więc nie jest źle. Obrazek

Myślę też że ogrodowego zapału czy nie zabraknie i zobaczymy się jesienią, wiosną przyszłego roku a może za 2 lata też :-D

Co u ciebie jest ważne oprócz pomysłów to to, że potrafisz ciekawie i szeroko opowiadać o swoich pracach. Tutaj powiem szczerze nawet wyprzedzasz wielu starszych userów :-D

Aha, podpowiem też, że jeśli odwiedzać będziesz częściej (wpisując się) wątki innych forumowiczów to i z rewizytą odwiedzać będą twój "słowiański ogródek"

Pozdrawiam
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Witaj, rabatka też mi się podoba i pomocnik niezły słodziak :lol: :lol:
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Dziękuje bardzo :)

Dziś na krótko wpadłem na forum [ogólnie na komputer] bo ze szkoły wróciłem po 16.00 , a lekcji i nauki dzisiaj trochę nazadawali ...
Więc wczoraj byłem w kościele i poświęciłem nasionka : moich fioletowych bratków [już owoce pękają]i żółtej i czerwonej papryki od babć .
Teraz jeszcze muszę to z powrotem porozdzielać -na szczęście zauważyłem , że nasionka żółtej papryki są ciemniejsze :-)
A jak byłem wczoraj u babci [babcia mieszka koło kościoła] to zauważyłem białe bratki , prawie białe , bo miały taki żółtawy odcień - i mają owoce , ale jeszcze niedojrzałe . I babcia powiedziała , że dostanę nasionka :mrgreen:

A i jeszcze jedno : dzisiaj przyszła przesyłka z nasionkami nieśmiertelników .
Jak starczy pieniędzy to po wizycie u dentysty polecę do zoologicznego[gdzie połowa to ogrodniczy] i kupię ziemię -wtedy wysieję część nasionek 8-)

Dobra kończe i jeszcze poczytam co żeście nawpisywali na forum ;-)
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Widać że u Ciebie na wschodzie kultywują tradycję święcenia nasion i ziarna na Matki Boskiej Siewnej. U nas tylko o tym wspomniał, że taka tradycja.
Rozbudowujesz swój ogródek i zbierasz nasionka, widać pasja ogrodnicza rośnie w siłę. Tak trzymaj :mrgreen:
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Widok z prawej:
Obrazek
I z lewej:
Obrazek

I motylek , który razem z 2 kolegów wpadli do mnie :-D
Obrazek

A nasionka malwy , które bodajże zasiałem w sobotę zaczynają kiełkować :->

Obecnie funkie przyciąłem , gdyż cytrus WYGRYZŁ sobie dziurę i trochę poszalał :-/
Zauważyłem też , że będę musiał podciągnąć trochę wzwyż ogrodzenie ...Ja się pytam : czemu ten urwis tak szybko rośnie ?
A do tego niby nie je suchej karmy , ale znów się skończyła -babci ma rację , trzeba go przechrzcić na "Chytrus " :lol:

Krótko , ale lekcji jeszcze się trochę zostało , a do tego trzeba się poduczyć na jutrzejsze lekcje ...
Jeszcze przeglądne troszkę forum i spadam :-(
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Bardzo fajnie zapowiada się całość, tylko jeszcze trzeba zagospodarować wolne miejsca a będzie super. :-D Psy tak mają, że tam gdzie nie wolno to właśnie tam najfajniej, zresztą dzieci też. Tylko solidne ogrodzenie może powstrzymać rozrabiakę. ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

i ciepłe jesienne kolory :lol:
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

Witam ogródek śliczny
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Ostatnio już właściwie nic nie pisze , a tylko przeglądam - tak mało czasu ostatnio ...
Jeszcze z histy i ruskiego się nauczyć, z WOS'u wymyślić nazwę dla tej ...noo..partii , do tego program i kampanię wyborczą ...
Ale dobra , koniec przynudzania .
Więc ostatnio mama kupiła 12 doniczek z wrzosami .
Podkradłem jedną , ale od godziny wszystkie są w mojej "zagrodzie" , gdyż Cytrus znalazł bardzo łatwy sposób na wyciągnięcie ich. 2 rozgryzł , ale resztę wykopałem i umieściłem za płotkiem .
Obrazek
Ostatnio pieskowi mleczaki wypadały ,ale to go nie usprawiedliwia do zniszczenia takich cudeniek .Prawdopodobnie zamieszka u as jeszcze sznaucerek -mam nadzieję , że nie pójdzie w ślady Cytrusa :->
"Zagroda" kilka minut po siódmej rano:
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Szkoda tych wrzosów,ale tak bywa z psami. Zagroda ładnie wygląda w porannych promieniach.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Często psiaki to łobuzy :-D Rabata wygląda bardzo ładnie a wrzosy dodadzą jej uroku, tylko pamiętaj, że potrzebują kwaśnego podłoża.
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Zagroda w jesiennym słońcu wygląda bardzo ładnie :-D A kiedy zaczną przebarwiać się liście brzózki to jeszcze bardziej rozświetli się ten zakątek. Słusznie Piotrek podpowiada o kwaśnym podłożu dla wrzosów. Ja wiele lat temu straciłam wrzosy właśnie przez nieodpowiednie podłoże :-/ Całe życie się uczymy :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
ODPOWIEDZ