Słonecznik

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysiek1240
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2008-02-23, 13:23

Słonecznik

Post autor: krzysiek1240 »

Czy z łuskanego słonecznika kupnego w super markecie do jedzenia wyrośnie mi słonecznik po posianiu?
Pozdrawiam Krzysiek
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Niestety, ale nie wyrośnie.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Nie jestem Ewo taki pewny. Uważam, że jest taka możliwość jeżeli samo nasionko pozbawione łupiny nie jest uszkodzone. :lol:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Myślę, że dlatego nie urośnie gdyż jest pozbawione ochrony i prędzej zgnije niż wyrośnie
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

erazm pisze:Nie jestem Ewo taki pewny. Uważam, że jest taka możliwość jeżeli samo nasionko pozbawione łupiny nie jest uszkodzone. :lol:
Masz rację Andrzeju od czego są cuda w naturze?
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

W ubiegłym roku na początku kwietnia rozrzuciłem trochę nasion łuskanych słonecznika w kąciku iglastym dla sikorek. Wyrosły mi trzy słoneczniki w tym miejscu. :lol:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No proszę jednak Ewa ma rację cuda się zdarzają, w przyrodzie to nawet mile widziane.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

a widzisz, zdarzają się cuda.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Większość takich nasion Krzyśku jest uszkodzonych w trakcje "łuskania"i nie wzejdzie. Mogą też być poddane obróbce ... . Gdybyś próbował je wysiewać (i jesteś pewny, że nie były poddawane żadnej "obróbce") to po "przebraniu" musisz je zaprawić zaprawą nasienną. Lepiej jednak kupić normalne nasiona. Dostaniesz różne odmiany słonecznika w sklepach ogrodniczych. :lol:
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Andrzeju ja wcale nie mam zamiaru wysiewać słonecznika łuskanego - to była tylko odpowiedź na pytanie Krzyśka. Dziękuję ci bardzo za informację gdzie mam kupować nasiona - przyznam Ci się jednak w tajemnicy, że właśnie kupuję je od 30 lat w sklepach ogrodniczych. Obrazek [img]http://[/img]
mloda-1979
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-07-10, 21:04

Proszę o pomoc

Post autor: mloda-1979 »

Mam pytanko. Czy mogłabym poprosic o pomoc. Dostałam słonecznika w doniczce i po prost nie wiem jak go hodowac. Chodzi mi dokładnie o to jak czesto go podlewać, gdzie trzymać jak pielęgnować. Prosiłabym o pomoć i odpowiedź. Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
bogna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 74
Rejestracja: 2008-01-09, 11:03

Re: Proszę o pomoc

Post autor: bogna »

mloda-1979 pisze:Mam pytanko. Czy mogłabym poprosic o pomoc. Dostałam słonecznika w doniczce i po prost nie wiem jak go hodowac. Chodzi mi dokładnie o to jak czesto go podlewać, gdzie trzymać jak pielęgnować. Prosiłabym o pomoć i odpowiedź. Z góry dziękuję
Napewno najlepiej byloby go przesadzic do ziemi w ogrodzie.Jesli jednak musi pozostac w doniczce to napewno słonecznik lubi duzo słońca(penie nazwa jego tez na to wskazuje),podlewanie takie jak wiekszosc roslin.
ODPOWIEDZ