Skrzydłokwiat

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: goja.k »

Mój kwiatuszek jest dość skromny ale też już kwitnie. Obrazek Pozdrawiam cieplutko
Zapraszam do domu Małgorzata
Gosia17misia
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 25
Rejestracja: 2013-03-21, 12:18

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: Gosia17misia »

czyli teraz nie podlewać tylko troszkę przesuszyć podłoże??
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: goja.k »

Gosia17misia pisze:czyli teraz nie podlewać tylko troszkę przesuszyć podłoże??
na 4 dni i zobaczysz, a w jakim miejscu go trzymasz? Mojemu brązowiały liście ale to dla tego że był blisko kaloryfera i lampki nocnej, która świeciła delikatnie całą noc dla dzieciaczków. Nauczyły się spać bez niej i jego kondycja się poprawiła. Więc jeśli nie masz za mokro to może zmień miejsce
Zapraszam do domu Małgorzata
karagana
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-26, 11:43

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: karagana »

Także czytałam że skrzydłokwiat lubi wilgoć i nie znosi przesuszenia oraz wystawiania na słońce.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: Petrus »

Dokładnie ;) Lubią wilgoć, ale nie przelewanie podłoża. Trzeba wyczuć swoją roślinę ile potrzebuje wody...
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
malagclw
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-04-19, 19:24

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: malagclw »

No i problem mam też ja... :-( :-/ u mojego skrzydłokwiata już w zimę liście zaczęły brązowieć...Wyczytałam, że to od przelania...wysuszyłam go... Ale co teraz z tymi liśćmi? To na pewno od przelania, czy może jakieś chorubsko go atakuje ? Pomożecie ? :hyhy:
Załączniki
IMAG0618.jpg
IMAG0617.jpg
IMAG0616.jpg
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: kajaja2 »

Ja też mam problem ze skrzydłokwiatem,na moim wątku pokazywałam jak wygląda jak dostałam od koleżanki był wielki, teraz jest jego połowa.Liście brązowieją nawet te młode,jest przesadzony bo myślałam że ma robaki,później poszłam do ogrodniczego powiedzieli że żadnej choroby nie ma. Podlałam go biohumusem i wystawiłam do chłodnego pomieszczenia tak jak kazali i co....kwiat nadal marnieje aż szkoda mi go. Ratujcie!!! Pomocy!!!!
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: Petrus »

Witajcie. Już poruszaliśmy sporo tematów na temat usychających liści skrzydłokwiatu.
Ale przypomne, że brązowienie brzegów liści a wcześniej żółknięcie liści tej rośliny spowodowane jest podlewaniem zbyt twardą i zimną wodą. Skrzydłokwiat lubi podlewanie ciepłą, odstałą wodą bez chloru i dużej ilości wapnia. Preferowane jest też systematyczne nawożenie skrzydłokwiatu, bo to może powodować braki mikro i makroelementów, dlatego młode liście wyrastają już chore. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: kajaja2 »

Więc nalać wody do butelki i odstawić ją ,taki sposób pamiętam babci żeby woda nie była twarda a może podlewać wodą średniogazowaną?Wiem że temat był poruszany ale ja wszystko zrobiłam to co pisaliście i kwiat dalej kapute robi:-( oprócz tej wody,bo to biorę z kranu i podlewam. Ja nowiozłam go biohumusem na czas zimowy.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: Petrus »

Zawsze po nalaniu wody z kranu musi ona co najmniej 5-7 dni odczekać aż ujdzie z niej trochę chloru.
Woda do picia się nie nadaje. Możesz uzywac pół na pół wody z kranu i destylowanej. Albo trochę zakwaszać wodę z kranu dodając soku z cytryny lub kwasku cytrynowego. ;-) co 2-3 podlewanie.
Może ma za mokro albo przenawożony?
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: kajaja2 »

Za mokro nie ma,nawiozłam go teraz biohumusem w dawce taka jak powiedziano mi w ogrodniczym i do wiosny mam nie nawozić.Sprobuje teraz z woda.stoi w chłodnym pokoju.Nalewam mu wodę na spodek i sam sobie dawkuje.Jest raz na tydzień podlany. To jest dziwne bo u kolezanki jak stal to stał w wannie dzieciecej gdy wyjezdzała wiec mial caly czas mokro,stał na wielkim sloncu i na dodatek stał przy kaloryferze wiec ja tego nie rozumię :/ :zalamany:
Zrobię dziś zdjęcie jego jak wygląda
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: Petrus »

To wszystko też zależy jak sobie 'wychowamy' nasze rośliny. Rośliny w domu hodowane od małej sadzonki przyzwyczajają się do naszych warunków domowych i pielęgnacyjnych i na pewno będą wytrwalsze i bardziej zahartowane na zmienne dawki wody itp niż takie kupione w centrum i pielęgnowane np od kilku czy kilkunastu dni. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: kajaja2 »

Petrus przesyłam zdjęcia mojego skrzydłokwiata.Biały jest o topsinu
Załączniki
DSCF1805.JPG
DSCF1804.JPG
DSCF1802.JPG
DSCF1803.JPG
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: Petrus »

Masakra :przestraszony: na tym pierwszym zdjęciu jest w opłakanym stanie. Od razu widać, że jest za dużo podlewany i zbyt twardą wodą. Jakość wierzchniej gleby jest bardzo zła. Opryski topsinem nic nie dadzą bo wszystko zaczyna się od zalanego podłoża. Wytnij wszystkie chore liście, wymień ze 2 cm wierzchniej ziemi na świeżą. Musisz podlewać go ciepłą i lekką, miękką wodą bo inaczej będziesz miała ciągle 'straszydło' a nie ładną roślinę. Oczywiście też nie za często tylko z rozwagą ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Skrzydłokwiat

Post autor: kajaja2 »

Petrus wszystkie chore liście wycięte,ja nie nadążam wycinać,kwiat jest raz na tydzień podlewany-wlasnie odstawiłam wodę w butelce.Ziemia jest nowa-miesiac temu wymieniana i taki nalot się zrobił.Wyrzuce 2cm ziemi i podleję wodą kiedy się odstaje.
ODPOWIEDZ