Skromny ;)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Skromny ;)

Post autor: Kawusia »

Wiesz, współczuję Ci bardzo, rozumiem Twoją złość. Pamiętam jak wysadziłam kiedyś wyhodowane od nasionek pomidory koktailowe, przyszły ptaki szpaki czy kosy i wycięły, został mi jeden.. za to owoców nie nadążałam zbierać. Pomysł z białą agrowłókniną jest bardzo dobry, ochronisz przed kurami siewki a na dodatek szybciej wzejdą. Do góry uszy, jeszcze urośnie. Pozdrawiam. :)
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Skromny ;)

Post autor: malina »

goja.k pisze:Nie Halinko to sąsiada, ma ogrodzone no ale to ptak przefrunie. :-( posadzę jeszcze raz, przykryję agrowłókniną a jak wzejdzie to otoczę jakimiś "haszczami" z lasu. Przeglądałam forum takie tunele 6x3 z rurek PCV są dla mnie za drogie. A ja mam tego trochę więcej. Zacznę od nowa!.

Życzę Wam Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych :-D
Pokazałaś sąsiadowi spustoszenie ,może on nawet nie wie gdzie jego kury chodzą,trzeba mu uświadomić koszty i wysiłek.Pozdrawiam Halina :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Skromny ;)

Post autor: Iga51 »

To nie takie proste Halinko, jak się chce żyć w zgodzie z sąsiadami. U mnie kury sąsiadów stale buszują. Parę razy delikatnie zwracałam uwagę sąsiadom, ale nic z tym nie robią. Ja nie mam ogrodzenia, więc za bardzo nie mogę podskakiwać. Ale sąsiad ma ogrodzenie,tylko chyba je świadomie puszcza na pole, a z pola przechodzą przez szosę i idą do mnie, bo u mnie codziennie mam ich po kilkanaście. Sąsiedzi to widzą, widzą nawet jak ja delikatnie je płoszę. I nic.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Skromny ;)

Post autor: tadek »

A jak byście zrobiły dla sąsiadowych kurek, gdzieś pod krzaczkiem, aby nie było widać gniazdo, i zachęcilibyście w jakiś sposób do składania tam jajek, miałybyście wtedy pożytek z kurek... :hyhy:

Obrazek
Naturalne barwniki do jajek wielkanocnych

.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Skromny ;)

Post autor: elza »

Gosiu,strasznie ci współczuję.Jak przeczytałam twój wpis o tym to,aż mi serce ścisnęło.Powiem ci,że z mojego punktu widzenia to baardzo nieładnie ze strony sąsiada. Pokazałabym mu to i poważnie porozmawiała,ale nie ostrzegając itp. tylko błagając o zrozumienie. Może,gdyby zobaczył na świeżo efekt spaceru swoich kur to by trochę ruszył głową.Swoją drogą zgadzam się z tobą,że z sąsiadami należy żyć dobrze i właśnie dlatego to sąsiad powinien się postarać o dobre kontakty z wami.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Kochani dziękuję za zainteresowanie. Sąsiadowi powiem delikatnie i stanowczo, żeby przyciął kurom pióra wtedy nie przelecą. Nie widzę innego wyjścia ale oczywiście czy to zrobi to już inna kwestia. Muszę to jakoś zabezpieczyć.ehh... było minęło... pozdrawiam ciepło
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: Skromny ;)

Post autor: OLAOSKA »

Współczuję strat , człowiek tyle się narobi i nic z tego nie ma :( . Na moich zagonkach straty robią psy ,bo wszędzie pełno łap i potrampanych roślinek ,ale to moje psy -żadne tłumaczenie ich nie usprawiedliwia -chodzić ścieżkami nie potrafią :( ...
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Witajcie po dłuższej przerwie, niestety Olu czasami trzeba powtórzyć sadzenie. Mam tyle pracy na działce, że brak czasu na cokolwiek innego. To pachnący narcyz i pięknie kwitnąca czereśnia, którą w ubiegłym roku przycięłam. Oczywiście już przekwitła i nie zapowiada się na dużo owoców ale było bajecznie :oczami:
Pozdrawiam Was ciepło, postaram się nadrobić zaległości ;)
Załączniki
Zdjęcie0614.jpg
Zdjęcie0616.jpg
Zdjęcie0617.jpg
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Skromny ;)

Post autor: Kawusia »

Gosia, narcyz kolor zjawiskowy, wygląd też niebagatelny, można sobie tylko wyobrazić jak pachnie.. a czereśnia wygląda jak panna młoda na wydaniu, oby było dużo owocków.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Skromny ;)

Post autor: tadek »

Małgosiu, z czereśni zawsze opada część owoców. Kwiatów miała dużo, myślę że powinnaś mieć trochę owocu.
Napisz potem ile udało się Tobie zebrać, chyba że wyprzedzą ciebie ptaszki.
A czy Twoja czeresienka jest jeszcze młodziutka? :zawstydzony:
1-P1080523.JPG
:looka: Gatunki czereśni.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Ewciu masz rację trafne porównanie, Tadziu czereśnia ma 8 lat więc nie wiem czy taka młoda. Zaczęła owocować dopiero w ubiegłym roku jak jej pogroziłam siekierą :hyhy: a ptaszkom zostawię wierzchołek ;-)
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Skromny ;)

Post autor: tadek »

:zdziwko: Długo kazała czeka na owoce.
Prawdopodobnie przez długi okres dzieciństwa, Twoja czeresienka tak młodo wygląda... :rotfl:

A przycinasz ją co roku?

Nasionnica trześniówka – szkodnik czereśni i wiśni Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

:hyhy: pewnie tak dobrze, że nie 18 do pełnoletności. Pierwszy raz ją przycięłam w tamtym roku. A jak będzie w tym to zobaczę na pewno nie chcę żeby rosła wyżej więc wierzchołki przytnę.

-- Ostatnio dodano 2014-05-12, 07:08 --

I... mam swój ukochany kociołek :lol:
Cebulki były mega pyszne :) kocham takie gotowanie
Załączniki
P5102464.JPG
P5102463.JPG
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Skromny ;)

Post autor: Kawusia »

Gosia, takie gotowanie to ja rozumiem, na świeżym powietrzu, można w międzyczasie motyczką dziabnąć, a te zapachy z gara, nawet tu czuję, miło Cię zobaczyć :mrgreen:
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Skromny ;)

Post autor: malina »

Małgosiu po garnku widać ,żeś z Małopolski, takich ziemniaków "prażonych"w kociołku tu w okół mnie nie znają.Czekam na nowe ziemniaki i zaraz sąsiadom zrobię.Smacznego,pozdrawiam Halina :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ