Skromny ;)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Skromny ;)

Post autor: Zenia »

Witaj Goju...cieszę się że znów jesteś a zarazem gratuluję ukorzeniania. :D . Ja za bardzo nie lubię tej czynności, ale czasami i mnie najdzie. :lol: Bardzo ładne krokusy, nie wiem jak moje czy jakiekolwiek zakwitły. Pogoda padająca zmusza do siedzenia w domu. ;) . Szukałam tego szczawika co widzę u ciebie, niestety bezskutecznie a bardzo mi się podoba. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Zeniu masz na myśli tą koniczynkę fioletową? Chętnie bym się z Tobą podzieliła ale niestety padła :roll: cóż tak czasami bywa :/

-- Ostatnio dodano 2014-03-19, 17:56 --
elakrztuk pisze:U Ciebie piękne krokusy. Niestety te pierwsze kwiaty przynoszące pierwsze objawy wiosny znikają :( . Pogoda jeszcze deszczowa, ale słoneczko przebija się przez chmury.
Ślicznie dziękuję Elu, niestety szybko opadają jeszcze przy deszczu ale cóż taka kolej rzeczy... za chwilę zacznie kwitnąć barwinek, tulipany, rododendrony, liliowce, dalie i tak do jesieni cały urok życia. Ale ja lubię cieszyć oczy kwiatami. Takie nic właściwie a szczęście daje :D
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Skromny ;)

Post autor: Zenia »

goja.k pisze:Zeniu masz na myśli tą koniczynkę fioletową? Chętnie bym się z Tobą podzieliła ale niestety padła :roll: cóż tak czasami bywa :/
To chyba szczawik trójkątny ‘Oxalis triangularis’ :roll: . Niemniej dziękuję za chęci. :lol: . Właśnie dokładniej poczytałam o nim. Jest dość kapryśny, podoba mi się ale kapryśnych nie lubię. :hyhy: . Choć właściwie jak mi kiedyś się trafi.. mimo to spróbuję . :D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Dzisiaj zaczęłam hartować kwiatki. Wschodzą mi już pomidory. Te większe już się proszą o przepikowanie i oczywiście karczoch. W tym roku pierwszy raz wysiałam, kilka mi padło. Proszę je ślicznie, żeby coś z nich zostało :roll:
Załączniki
Sundavilla
Sundavilla
2 letnie Granaty
2 letnie Granaty
5 letni Oleander
5 letni Oleander
Wschodzące pomidory
Wschodzące pomidory
Obolały karczoch
Obolały karczoch
Szalejąca szachownica...i niech mi tylko teraz śnieg spadnie
Szalejąca szachownica...i niech mi tylko teraz śnieg spadnie
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Skromny ;)

Post autor: Zenia »

Ładne sadzoneczki, oleander to już spory okaz. :D . Swego czasu go kupiłam, nie wyszło. ;-) Na jaki kolorek będzie kwitł. :?: . No i oczywiście trzymam kciuki za karczocha. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Posadziłam 2 rodzaje w 1 doniczce. Jeden jest biały a drugi różowy. Ślicznie pachną :)
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: Danka »

Olenadry to ślicznie kwitnące krzewy :-D Ciekawe jak Ci pójdzie z karczochem, bo mi nic nie wyszło :zdegustowany: Oczywiście trzymam kciuki za twoje :ok:
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Danusiu, to ja nie dziękuję :hyhy: chciałam go spróbować, słyszałam, że jest przesmaczny. Jak nie wyjdzie to kupię O! :lol:
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Skromny ;)

Post autor: lilia0405 »

Goja trzymam kciuki za karczochy. Oleandry kiedyś były u mnie w domu, muszę gdzież zadobyć szczepki. ;-)
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Lilio jeżeli chcesz to mogę spróbować ci ukorzenić parę gałązek ale musisz być cierpliwa. Najlepiej ukorzenia się z młodych przyrostów, a jeszcze ich nie ma. Myślę, że zabezpieczę je jakoś i prześlę pocztą, może się nie zniszczą.
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

W czasach grillowych zatęskniłam za pieczonymi ziemniakami z ogniska. Więc zrobiłam sobie sama własne ognicho :hyhy:
Idealne nie jest ale jest moje :lol:
Załączniki
Miejsce na ognisko
Miejsce na ognisko
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Skromny ;)

Post autor: elza »

Gosiu-super.Bardzo popieram a z czasem jak przyjdzie ci coś do głowy,żeby wyglądało w/g ciebie ładniej to wprowadzisz poprawki.Teraz też wygląda ok a kartofelki będą obłędne.Kiełbachę z patyka też skubniecie :rotfl:
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

elza pisze:Gosiu-super.Bardzo popieram a z czasem jak przyjdzie ci coś do głowy,żeby wyglądało w/g ciebie ładniej to wprowadzisz poprawki.Teraz też wygląda ok a kartofelki będą obłędne.Kiełbachę z patyka też skubniecie :rotfl:
Dziękuję :-) och myślę, że sobotę już sobie zaplanowałam, tylko niech pogoda dopisze :rotfl:
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Skromny ;)

Post autor: elza »

Cha,cha.Smaka mi narobisz i sama będę leciała na działkę z ziemniakami w sobotę :-D
Oby ta pogoda-już czas na ciepło.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
qrystyna216
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2014-02-22, 22:37

Re: Skromny ;)

Post autor: qrystyna216 »

Moje pomidorki sa takiej samej wielkości :)
Też zapachniały mi pieczone ziemniaczki.
W necie znalazłam takie ognisko, też planuję takie cos zrobić na działce.
Obrazek
pozdrawiam, qrystyna216
ODPOWIEDZ