Skromny ogród Damiana

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Przyłączam się do zachwytów :!: Masz piękny ogród :!:
Pozdrawiam Ewa
Terka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2008-06-29, 19:07

Post autor: Terka »

Dalia rzeczywiście ma piękny kolor a cały Twój ogród jest zrobiony z pomysłem. Chwasty dobrze, że są bo lepiej żeby to one zostały zeżarte przez jakieś robactwo niż roślinki, na których Ci zależy.
Pozdrawiam serdecznie Terka
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Terka pisze:Dalia rzeczywiście ma piękny kolor a cały Twój ogród jest zrobiony z pomysłem. Chwasty dobrze, że są bo lepiej żeby to one zostały zeżarte przez jakieś robactwo niż roślinki, na których Ci zależy.
Też o tym myślałem ale nici z tego. Przędziorek się rzuca dość często na Świerk Conica a chwastów nie rusza i tak samo jest z innymi roślinami i chwastami.
Awatar użytkownika
ŚLiFKa
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-08-22, 20:33

Post autor: ŚLiFKa »

No proszę, proszę.... toż to na prawdę cudne miejsce!!! Bardzo fajnie urządzone. Teraz już wiem gdzie będzie mieszkał amur ;-) Ehhh... kiedy mój ogród będzie tak wyglądał :-(
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

ŚLiFKa pisze:No proszę, proszę.... toż to na prawdę cudne miejsce!!! Bardzo fajnie urządzone. Teraz już wiem gdzie będzie mieszkał amur ;-) Ehhh... kiedy mój ogród będzie tak wyglądał :-(
Twój ogród już tak wygląda, może nie ma takich samych ścieżek, mostka itp ale są za to inne ciekawe aranżacje roślinne.
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Zauważyłem że nikt nic nie pisze na temat mojego ogrodu to żeby rozkręcić temacik dodam ze dwa zdjęcia. Co prawda są trochę nieaktualne ale to nic.
Załączniki
Imieninki 041.jpg
Imieninki 041.jpg (53.25 KiB) Przejrzano 3303 razy
100_3040.jpg
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Bardzo ładna budleja.
Damiano - wrzucaj częściej zdjęcia, to i my będziemy częściej zaglądać do ciebie :->
ps. Mam prosbę: wrzucaj zdjęcia, a nie linki do nich, wtedy łatwiej czyta się post i chętnie zagląda na stronkę :lol:
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

He he. Dzięki Monisia, kolejne zdjęcia zrobione przed chwilą.
Załączniki
DSC00477.JPG
DSC00477.JPG (28.58 KiB) Przejrzano 3324 razy
DSC00476.JPG
DSC00476.JPG (19.3 KiB) Przejrzano 3314 razy
DSC00474.JPG
DSC00474.JPG (26.96 KiB) Przejrzano 3312 razy
DSC00475.JPG
DSC00475.JPG (19.49 KiB) Przejrzano 3310 razy
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Co prawda prosiłaś żebym wrzucał zdjęcia a nie link, przyznam się do błędu nie umiem wrzucić gotowego zdjęcia robię to po przez dodaj załącznik ale wychodzi link a nie zdjęcie. Może kiedyś się tego nauczę.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Trening czyni mistrza Damiano, a widać, że już wiesz jak zainteresować swoim tematem. Bardzo ładne rośliny.
:-)
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Śliczny zawilec i oczywiście róże.
Żeby wrzucać zdjęcia od razu musisz je umieścić na Fotosiku, zmniejszyć je, a następnie kliknąć pod odpowiednim zdjęciem na "pobierz pozostałe kody" i zaznaczyć opcję "pełen rozmiar na forum" - kopiujesz link i wklejasz w poście (ale żeby zazn. pełen rozmiar musisz zmniejszyć do 400 pikseli).
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Kolejne zdjęcia roślin z mojego ogrodu.
Tym razem Oleander i wrzosy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Spis roślin.

Post autor: damiano »

Czy ktoś z forumowiczów prowadzi spis roślin w swoim ogrodzie ?? Ja w czasie wolnym zrobiłem taki spis ale jeszcze nie skończyłem, ponieważ nieznam wszytskich odmian a co najważnijsze na allegro ich niema więc niemoge ich rozszyfrować :-P
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Damiano, ja prowadzę zeszyt z roślinami od początku działki. Rośliny są umieszczane latami, nazwy polskie i łacińskie na ile to możliwe. Czasem gdy sadzę drzewka lub krzewy i ze szkółki wiem ile mają lat też to zaznaczam. Rośliny, które się zmarnowały wykreślam.

Często, gdy nie wiem co to za roślina po prostu szukam.
:-)
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Aha to widzę nie tylko ja mam takie pomysły na prowadzenie listy roślin. No jeśli prowadzicie zeszyty z nazwami roślin w ogrodzie to ile ich macie ?
ODPOWIEDZ