Skimia japońska rubella

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
mmagdzia34
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2018-09-18, 10:20

Skimia japońska rubella

Post autor: mmagdzia34 »

Witam serdecznie. W zeszła jesienią kupiłam w doniczkach dwie skimie rubelle. Na czas zimy przeniosłam na piętro nie ogrzewane. I obserwowałam ze marnieje :/Podlewałam aby nie miały za sucho. Ale liście pospadały praktycznie a te co są to wystarczy lekko puknąć i same lecą. Wygląda jakby uschla. Nie widzę nowych paków. Czy jeszcze odbije czy już po krzaczkach? Chciałam je teraz na wiosnę wsadzić do gruntu ale nie wiem czy jest sens. Proszę o podpowiedzi
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Skimia japońska rubella

Post autor: rafaloku »

Trudno powiedzieć co się stało. Skimia japońska raczej powinna być jesienią posadzona w ogrodzie i na zimę jedynie okryta agrowłókniną. Może miała jednak zbyt ciepło lub za sucho. Wprawdzie piszesz, że była podlewana ale może niewłaściwie (za mało lub za dużo). Mogło zaszkodzić też zbyt ostre słońce.

Prawdopodobnie rośliny nie uda się już uratować ale możesz spróbować. Jeśli posadzona w ogrodzie odbije, to ją zostaw. Jeśli nie, to wykopiesz. Z tym, że w sytuacji kiedy była zimowana w pomieszczeniu, nie powinno jej się wystawiać na zewnątrz gdy są jeszcze przymrozki. Poczekaj aż się na zewnątrz ociepli, a tym czasem spróbuj znaleźć jej jakieś inne miejsce, gdzie może będzie jej lepiej.
Rafał
ODPOWIEDZ