Skalnica

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
donata
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 73
Rejestracja: 2011-07-13, 19:36

Skalnica

Post autor: donata »

Chcę Was zapytać o odmłodzenie skalnicy. Mam kilka egzemplarzy wysadzonych przed dwoma laty. Były mniejsze, nie było problemu. W tym roku po zimie widzę,że pędy wydłużyły się, są chyba martwe, tylko w końcówkach jest życie. Wygląda to nie za ciekawie. Cały środek jest brązowy, suchy. Jak odnowić roślinki? Czy przyciąć te suche pędy razem z zielonymi końcówkami, a roślina odbije od korzenia? Czy wpakować obcięte pędy w ziemię, i próbować ukorzenić? W zeszłym roku pędy były jeszcze krótkie, i zielona część okryła uschnięte zimą łodygi. Teraz roślinki wydłużyły się znacznie. Czy ktoś mi coś podpowie? :help:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Skalnica

Post autor: Elzbieta M »

Nie wiem , czy Ci dobrze poradzę , ale powiem , co ja robię , gdy chcę je rozsadzić. Odrywam kawałek zielonego z tym brązowym i wkopuję w ziemię aż po zielone części. I rośnie . Chyba o to Ci chodzi :lol:
Awatar użytkownika
donata
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 73
Rejestracja: 2011-07-13, 19:36

Re: Skalnica

Post autor: donata »

Dzięki za szybką interwencję :-D Rozsada też mnie interesuje,bardzo, ale jeszcze bardziej to, czy z tej suchej, najstarszej części jeszcze coś wykrzesam. To znaczy, czy skalnica odbija młode pędy od korzenia co roku, a stare usychają "na amen" i należy je przyciąć? Czy jeśli ją ogołocę przycinając przy ziemii, to pozbędę się rośliny -matki raz na zawsze? Z góry dziękuję za cierpliwośc i wyrozumialość :hyhy:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Skalnica

Post autor: Danka »

Zrób tak jak napisałaś.Zielonych pędów nie musisz odcinać. I czekaj na efekt. Gdy będzie ciepło to zobaczysz co z niej będzie. Jeżeli wypuści od korzenia to będziesz mogła odciąć tą część, którą wcześniej ukorzeniałaś.
Awatar użytkownika
donata
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 73
Rejestracja: 2011-07-13, 19:36

Re: Skalnica

Post autor: donata »

:-) Dziękuję,tak zrobię jak poradziłyście.
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Skalnica

Post autor: krysta »

Skalnice powolutku zbierają się po zimie do kwitnienia :)
Obrazek
*
Obrazek
*
Obrazek
*
Obrazek
*
Obrazek
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Skalnica

Post autor: krysta »

Ze skalnic tylko ta mi została :zalamany:
Obrazek
ODPOWIEDZ