Skalniak z ...rozpaczy.

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Piękny skalniak, jest tak wielki, że powierzchnią przypomina mój ogródek. :mrgreen:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Wielki???

Post autor: Grama »

To co widać,to tylko jego fragment! Cały nie mieści się w obiektywie. Załączam inny fragment,ze schodkami,którymi,mam nadzieję,wkrótce wejdzie na skalniak wiosna!
Załączniki
S3333.JPG
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Gramo tak dozujesz nam swój cudowny skalniak, że aż skręca człowieka z ciekawości. Nie pogniewamy się jeśli nas tu zarzucisz jego zdjeciami i opowieściami o nim. W każdym razie ja bardzo proszę o więcej odsłon Twojego pięknego dzieła. :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

ten skalniak nie powstał z rozpaczy tylko by radować się przy jego pięknie
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

To nie skalniak to...coś pieknego! Nie miałam pojęcia, że można zbudować takie cudo :shock: Jestem zachwycona i chyba zacznę przekonywać M. na jaki wspaniały pomysł właśnie wpadł :lol:
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Dobrze kombinujesz,ja też tak robię. Nasi M muszą mieć przekonanie,że to oni właśnie wpadli na taki,czy inny pomysł i tu tkwi źródło sukcesu,by mieć to co zaplanowałyśmy. I jeszcze coś ważnego-nic na siłę,bo efektu nie będzie.
Powodzenia wszystkim!
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

Podglądam skalniaczki, bo muszę coś zrobić z moim zaniedbanym i przerośniętym "plackiem" i tak trafiłam do Ciebie, ale...

Grama, Twój skalniak to po prostu dzieło sztuki- rewelacyjny jest!!!
Jeśli reszta ogrodu (który chyba do najmniejszych nie należy :mrgreen: ) jest równie zawodowa, to chyba się do Ciebie z namiotem na sezon przeniosę :mrgreen:
Bajka!!!
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Uuu! Ale komplementy! Dzięki.
Będą zdjęcia,niech no tylko wiosna się rozgości. Mogą być i opowieści,ale czy czytelnicy się znajdą?
Dziś jedno zdjęcie i to nie skalniaka. To zimowa droga prowadząca do mojego domu. Zaraz za ta pierwszą wierzbą jest wejście do mojego ogrodu i dom. Zatytułowałam je "Rok Chopinowski".
Załączniki
WIERZBY.JPG
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Oczywiście, że się czytelnicy znajdą. Osobiście mam do Ciebie żal, że tak dozujesz nam doniesienia i zdjęcia z ogrodu, że znikasz bez słowa na tak długo. Nikt nie może Cię zmusić do regularnego pisania na forum, ale osobiście bardzo bym się ucieszyła, gdybyś zechciała częściej pokazywać i opisywać swój ogród i skalniak i gdybyś zechciała nam służyć swym doświadczeniem. ;-) :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Ciekawe jak teraz wygląda Twój skalniak ??? Wierzby ładnie wyglądają przy drogach ale jest ich coraz mniej , teraz już nikt nie dosadza młodych i nie długo będą tylko jako okazy w ogrodach ....
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Całkowicie się zgadzam. Szczególnie, że jest dużo plusów sadzenia drzew, m.in wierzb.
Rola zadrzewień:

ˇ zwiększają bioróżnorodność
ˇ wpływają na równowagę ekologiczną
ˇ mają działanie wiatrochronne
ˇ zmniejszają parowanie
ˇ zwiększają tworzenie się rosy
ˇ wpływają na wzrost ilości opadów
ˇ zatrzymują wodę
ˇ hamują erozję
ˇ zatrzymują szkodliwe emisje
ˇ absorbują szkodliwe substancje
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Tak, wiem coś o tym, miłości do drzew nauczył mnie mój ojciec - leśnik. Byłby dumny widząc mój "las mieszany", którego nie mogło zabraknąć w moim ogrodzie.
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

A dzisiaj moje ukochane wierzby wyglądają tak...Dobrze,że zdążyłam zrobić poprzednie zdjecie. A umieściłam je,bo jstem samochwała-dostałam za nie nagrodę specjalną od "Werandy Country".
Załączniki
PRZYCIĘTE.JPG
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Wierzby lubią przycinanie i w zimie będą wyglądać tak jak na zdjęciu ... nie przycinane nie miały by takich pięknych parasoli z gałęzi ...
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Wiem,naturalnie,powinny być cięte,ale co za smutny widok. Mieszkam obok nich szóstą wiosnę i zrobiono to pierwszy raz na moich oczach,stąd ta nostalgia...
ODPOWIEDZ