Skalniak z ...rozpaczy.

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Harwi!Skalniak jest częściowo zbudowny z otoczaków ale muszą być duże,małe nie nadają się.Między skalniakiem a trawnikiem,w odl. ok.25 cm jest wkopane obżeże trawnikowe,można spokojnie dojechać kosiarką.to biale kulowate to rogownica. Inne to:irgi,berberysy,plożące iglaki,rojniki,rozchodniki, floks szydlasty, macierzanka,szarotki, niskie kosaćce ,cebulice, niskie tulipany, sasanki, goźdik pierzasty...i inne. Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Fot.1-to zdjęcie lubię najbardziej
Fot.2-skalniak z lotu ptaka
Awatar użytkownika
hanna mia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-02-24, 23:33

Post autor: hanna mia »

Witam Gramo, dzisiaj mamy straszna pogode i zeby sie troche rozweselic zajzalam do Twojego skalniaka, jest oczywiscie wyjatkowy jak z katalogu ! Ale dla mnie najwspanialsze jest to ze pozostawilas te stare wierzby ! Napisalas ze w swoim skalniaku masz szarotki, nigdy ich nie mialam bo slyszalam, ze sa trudne w uprawie, czy to prawda ? od kiedy je masz, Czy mozesz cos o nich napisac ? Pozdrawiam Hannamia
mia
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Skalniak jest przepiękny :-> ogrrrromny, superr :-D

To zdjecie z góry jest cudne!
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Skalniak jest częściowo zbudowny z otoczaków ale muszą być duże,małe nie nadają się.Między skalniakiem a trawnikiem,w odl. ok.25 cm jest wkopane obżeże trawnikowe,można spokojnie dojechać kosiarką to biale kulowate to rogownica.Inne to:irgi,berberysy,plożące iglaki,rojniki,rozchodniki,floks szydlasty,macierzanka,szarotki,niskie kosaćce,cebulice,niskie tulipany,sasanki,goźdik pierzasty...i inne.
Dzieki za info :mrgreen:

Muszę sie rozejżeć za tym obżeżem trawnikowym nie mogę sie dopatrzeć na zdjęciach i ciągle mi sie wydaje, że trawka wchodzi na kamienie :oops:
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Wpadam tu co chwilę i nie mogę się napatrzeć :roll:
Powiedz jeszcze jak układałaś te ogromne głazy, czy masz na to jakiś sposób, czy to sprzęt ciężki :?:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Odpowiadam:
hanamia-szarotki nabyłam w jakimś punkcie ogrodniczym.Najpierw marniały,potem podsypłam im gorszej ziemi z piaskiem,wapnem,kamykami,gruzem i wzięły się do roboty.
Codo wierzb-gdzieś już pisałam,że najpierw zakochałam się w tej "wierzbowej ulicy"[0,5km?]a potem przy niej zamieszkałam.Te dwie na foto,to naturalne wejście na mój teren.
harwi-dobrze widzisz!Zdjęcia robione były przed wkopaniem obrzeża.Po sezonie cięcia 50m nożycami,zostało wkopane.
piwonia-jeden głaz wstawiła koparka,która zasypywała gruzowisko ziemią,na początku.Reszta głazów-przewożenie,układanie,to już robota mojego męża,czsem przy czyjejś pomocy.
petrus-dzieki za mile słowa.Jak widzisz, zdjęcie z góry pokazuje ile jeszcze roboty przede mną.
POZDRAWIAM,WIOSNY ŻYCZĘ.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

dobrze widzisz!Zdjęcia robione były przed wkopaniem obrzeża.Po sezonie cięcia 50m nożycami,zostało wkopane.

A jednak, ;) a masz może jakieś fotki z tym obrzeżem? Baaardzo mnie to interesuje ;)

Wpadam tu co chwilę i nie mogę się napatrzeć :roll:
Hehhe ja też :oops:
Powiedz jeszcze jak układałaś te ogromne głazy, czy masz na to jakiś sposób,
Właśnie one tak po prostu na sobie leżą? Klinuja się jeden o drugi i ziemią i sie nie zsuwają?

Nie ukrywam, że właśnie chciałam u siebie tak zrobić (ale tylko w wyobraźni narazie) i właśnie oto u ciebie widzę takie rozwiązanie :-) , że tak zrobiłaś i jak fajnie wygląda i pomysł działa :mrgreen: więc mnie to bardzo cieszy.
Otoczaków już mam troszkę nazbierałam :mrgreen: i niedługo coś będę dłubać dlatego tak się bezczelnie dopytuje o szczególiki :oops: O tą trawę np. bo mnie w koszmarach prześladuje, że latam z nożyczkami i przycinam trawkę przy kamieniach hihi


Apropo trawy ty to dopiero masz co kosić, masz zwykła kosiarkę czy już taki mały samochodzik? :mrgreen:
Awatar użytkownika
hanna mia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-02-24, 23:33

Post autor: hanna mia »

Dzieki za instrukcje odnosnie szarotek, wyglada na to , ze moje mialy za dobra ziemie, sprobuje w tym roku od nowa. Pozdrawiam Hannamia
mia
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Harwi!Kamienie były układane bez zaprawy murarskiej ale dobierane,podsypywane itd.niby się klinują ale zawsze coś tam się obsunie,w glebę wtopi,więc muszą być spore.Zdjęć z obrzeżem narazie nie mam,jak zrobię,to pokażę.Zastosuj to,bo obcinanie jest koszmarem.Pozdrawiam.
fox

Post autor: fox »

A może to coś pomoże ? :)

Obrazek

Źródło: Byliny kwitnące jesienią A. Dębska PWRiL Wa-wa 1985
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Fox zamieściłeś bardzo dla mnie przydatne informacje o tworzeniu skaniaka, gdyż jestem teraz w trakcie projektowania co i jak zrobić.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Dzięki Grama na pewno tak zrobię. I może zdążę jeszcze zobaczyć fotki zanim coś namieszam :lol:



A może to coś pomoże ? :)
Mi by na pewno pomogło ale nie mogę powiększyć obrazka by odczytać tekst :cry: otwiera mi sie strona logowania :-(
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Harwi kliknij prawym przyciskiem myszy na obrazku i wybierz - zapisz obraz jako. Jak zapiszesz go na komputerze, to powinien normalnie ci się otworzyć.
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Harwi kliknij prawym przyciskiem myszy na obrazku i wybierz - zapisz obraz jako. Jak zapiszesz go na komputerze, to powinien normalnie ci się otworzyć.
O kurka :oops: że tez na to nie wpadłam :mrgreen: Działa dzięki Kasiu. Również zakładam w przyszłym tyg skalniak i każda informacja jest cenna ;)
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

A tymczasem na skalniaku zaczyna się wiosna..
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ