Skąd się biorą...? pomidory.

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Mój sąsiad co roku opryskuje pomidory mlekiem i muszę powiedzieć, że co roku ma piękny plon, bez chorób. Ja w tym roku postanowiłam sama wyhodować sobie krzaczki pomidora i muszę powiedzieć, że zapobieganie chorobom, zaczyna się już na tym etapie, kiedy malutkie roślinki mają tylko po dwa listki. :-D
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 788
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

beatkadz pisze:
Erazmie czym chemicznym opryskujesz na początku uprawy pomidorów, jeszcze bez owoców? Czy to jest konieczne? Ja chyba będę zmuszona też zrobić opryski w szklarence z pomidorami, bo niedaleko będę miała ziemniaki i w zeszłym roku pomidory mi chorowały.

Pozdrawiam :-D
Bezpośrednio po posadzeniu sadzonek pomidorów i papryki do tunelu opryskuję je (tego samego dnia) Miedzianem 50 WP. Opryskuję liście po obydwu stronach. Dotyczy to też pomidorów sadzonych w gruncie. Od chwili ukazania się pierwszych zawiązek owoców w razie potrzeby oprysk tylko mlekiem (raz w tygodniu).
Skąd się dowiedzieć kiedy jest zagrożenie pomidorów chorobami grzybowymi. Zalecam zapisanie sobie tej strony http://www.piorin.gov.pl/sygn/start.php
W razie trudności w odszukiwaniu udzielę instruktarzu. Np. http://www.piorin.gov.pl/sygn/php/wybor ... kod=LOLWLO na tej stronie będzie podane zagrożenie chorobami pomidorów - kiedy i jakimi środkami opryskiwać. Każdy musi znaleźć swój powiat lub ten w pobliżu gdzie są wyszczególnione zagrożenia pomidorów
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Andrzeju bardzo pomocna strona.
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 788
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Komunikaty są dopiero gdy występuje zagrożenie. Ja te strony sprawdzam od końca marca codziennie. :lol:
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Andrzeju dziękuję za tę stronę - zapisałam ją na stałe w zakładkach. Szkoda, że nie mogę dać Ci punktu, bo naprawdę mi pomogłeś.
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Andrzeju ja także zapisałam sobie podaną przez ciebie stronę, dzięki za informację na pewno się przyda.
ODPOWIEDZ