Sianie warzyw nie odczekujac rok

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
kmajewska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2017-04-06, 17:30

Sianie warzyw nie odczekujac rok

Post autor: kmajewska »

Witam!
Zaczynam swoj warzywniak. Czytałam że na nalezy odczekac rok od wysypania obornika przed posadzeniem wielu warzyw. Ja przekopalam swoja ziemie i wymieszalam z Obornikiem dopiero teraz na wiosne. Jesli posadze teraz warzywa, to wyrosna? Czy zlapia jakiej choroby?

Dziekuje
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Sianie warzyw nie odczekujac rok

Post autor: tadek »

.
Witaj

Napisz jaki był to obornik. Czy był on przekompostowany, czy świeży?
Jak dużo (miej więcej) na łopatę ziemi przypada obornika?

A co do chorób, to nie powinnaś ich złapać.
W końcu przed jedzeniem czy obieraniem, warzywa można dobrze umyć. :zawstydzony:


Poniżej zacytuję też fragment artykułu z Poradnika Ogrodniczego.
Zapoznałaś się też już z tym Tekstem?
Nawożenie obornikiem upraw na działce

Wybór właściwego terminu nawożenia obornikiem, zależy od wymagań nawozowych uprawianych roślin, a także od tego, jaki rodzaj obornika stosujemy. Ogólnie przyjęte jest, że najlepszym momentem na zastosowanie obornika jest wczesna wiosna lub późna jesień (po zebraniu plonów). Zaraz po rozłożeniu nawozu na rabatach lub zagonach należy go od razu płytko przekopać z glebą, aby zapobiec stratom składników pokarmowych. Jeżeli tego nie zrobimy, ubędzie przede wszystkim azotu, który jest najważniejszym dla upraw ogrodowych składnikiem obornika. Więcej... :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Sianie warzyw nie odczekujac rok

Post autor: Elzbieta M »

Witam Cię. Nie obawiaj się , wysiewaj nasiona , sadź rozsady, nie czekaj do przyszłego roku! Po prostu niektóre warzywa nie przepadają za świeżym obornikiem , ale chorować z tego powodu nie będą.
ODPOWIEDZ