Scorpion 325 SC - jak stosować na iglaki w doniczce?

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
mandinka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-07, 23:00

Scorpion 325 SC - jak stosować na iglaki w doniczce?

Post autor: mandinka »

Potrzebuję konkretnej informacji, jak stosować preparat Scorpion 325 SC na iglaki w doniczce. Mam 5 jałowców w doniczkach na balkonie i zaczęły żółknąć. Kupiłam ten preparat, ale na ulotce nie ma żadnej informacji o tym, jak stosować na iglaki, a tym bardziej na tak małą ilość roślin. Nie chcę moim jałowcom jeszcze bardziej zaszkodzić, więc proszę o pomoc - ile trzeba preparatu w stosunku do wody na 5 sztuk jałowca, aby nie przedobrzyć?
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Scorpion 325 SC - jak stosować na iglaki w doniczce?

Post autor: rafaloku »

1 ml preparatu na 300 ml wody - wystarczy do oprysku. Rośliny powinny być całą dokładnie opryskane, więc jeśli nie starczy, to przygotuj więcej. Jeśli mają być też podlewane Scorpionem (podejrzenie fytoftorozy) to przygotuj taką ilość roztworu, jaką normalnie je podlewasz.
Rafał
mandinka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-07, 23:00

Re: Scorpion 325 SC - jak stosować na iglaki w doniczce?

Post autor: mandinka »

Dzięki za poradę. Mam jeszcze jedno pytanie - jeżeli po miesiącu od oprysku nadal niektóre igły żółkną (więc chyba to jednak fytoftoroza), to mogę wykonać ponowny oprysk i podlanie, mimo że na ulotce zaleca stosować preparat tylko raz w sezonie? Wydaje mi się, że jest nieco lepiej, choć może to być nieco zwodnicze, bo najgorzej wyglądające gałązki po prostu obcięłam.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Scorpion 325 SC - jak stosować na iglaki w doniczce?

Post autor: Petrus »

Możesz wykonywać nawet 2-3 opryski w odstępie 7-14 dni jeżeli objawy nie ustępują. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ