Sarny

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Wercia;)
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-18, 16:00

Sarny

Post autor: Wercia;) »

Witam wszystkich :)

Wam też kiedyś sarny zjadły drzewka, krzewy, truskawki i buraki? :D jak mój tata to zobaczył że połowę jedno drzewek nie ma prawie wcale gałązek bardzo się zdenerwował i zrobił niski płot, niestety to nie powstrzymało tych wrednych zwierzaków, to zrobił dwa razy większy i teraz żadnej niepożądany zwierzak nie wejdzie :D. Mieliście podobne sytuacje, że ktoś podjadł wasze roślinki?
Załączniki
_DSC0141.JPG
_DSC0049.JPG
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Sarny

Post autor: mmmm5 »

Pewnie szkód te sarny narobiły ale za to jak pięknie skaczą !!!!!!
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Wercia;)
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-18, 16:00

Re: Sarny

Post autor: Wercia;) »

Oj tak, skaczą pięknie :D a jak trudno im zdjęcie zrobić... :oops:
samsara
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-06, 23:51

Re: Sarny

Post autor: samsara »

Zazdroszczę takich widoków z okna, u mnie przed posesją biega królik i lis, ale liska już od roku nie mam - pewnie któryś z rolników się nim zaopiekował :(
Użytkownik Usunięty

Re: Sarny

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Piękne te sarenki... :-) Chciałabym mieć za oknem takie widoki, gdzieś w oddali pasące się lub przebiegają sarny..łosie, jelenie... ale z drugiej strony rozumiem złość wszystkich, którym narobiły szkody.. :mrgreen:

Aby zabezpieczyć drzewka przed obgryzaniem, można stosować Silvakol środek do bielenia przeciwko obgryzaniu drzew - preparatem tym maluje się pnie i gałązki tak jak wapnem. Można też stosować preparaty zawierające sierść psa, której zapach odstrasza wszelką dziką zwierzynę, sarny, zające, lisy, dziki. Przykładem takiego odstraszacza jest odstraszacz na dziki, lisy i wiewiórki Kunagone :ok:
samsara
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-06, 23:51

Re: Sarny

Post autor: samsara »

Ale zwierzęta zawsze wchodziły rolnikom w szkodę, to nie jest nic nowego, ale teraz jakby ogarniała ich za to większa złość na zwierzaki, które przecież nie wiedzą że niszczą, one chcą tylko przeżyć zimę i wychować w młode. Czy nie moglibyśmy wszyscy cieszyć się ładnymi widokami i trochę dla nich poświecić. :-/
sarenka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 93
Rejestracja: 2017-01-31, 19:00

Re: Sarny

Post autor: sarenka »

Witam wszystkich ;-)
Ponieważ u nas na działkach zagościł jelonek to go pokażę.Był bardzo wystraszony ale pięknie pozował.
Załączniki
P3166913.JPG
P3166916.JPG
P3166907.JPG
Mój ogród spełnionych marzeń
Sarenka
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Sarny

Post autor: Danka »

Są piękne ale deszczu potrafią szkód narobić ;-)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Sarny

Post autor: Sylwia,Gosia »

Piękny i bardzo młodziutki chyba .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Sarny

Post autor: wasilewska101 »

U mnie też są sarenki i chyba nawet zając bo mam objedzone zielone płażaki na skalniakach i tawułki . Mnie to raczej pomagają bo na wiosnę tylko wyrównuję krzaki aby ładnie wyglądały .. Drzew owocowych mam mało i do nich się nie dobierają .. .
Madam
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2016-06-09, 09:30

Re: Sarny

Post autor: Madam »

Ja w zeszłym sezonie straciłam połowę plonów :/
Generalnie mieszkam na osiedlu domków, działki wielkości 1000-1500 m2, więc sporawe, troszkę tej natury mamy. Niedaleko pola, lasy i rzeka.
Zjadły buraczki, fasolkę, szpinak... żeby chociaż jak już jadła tę fasolkę to zjadła cały strączek a ona obgryzała wszystkie po trochu, nam zostawiając niewiele :D

Wyobraźcie sobie środek nocy a mi pod oknem "kaszle" jakiś stary dziad :D :D :D
a to tylko kozieł :D :D :D

Ogrodzenie dla nich to żadna przeszkoda :(
Zabezpieczaliśmy się wszystkimi sposobami jakie znaleźliśmy w necie. Rozmawialiśmy z leśnictwem...
Odradzali do ogrodów przydomowych środki stosowane przez rolników. Za dużo chemii. Doradzali wieszać na płocie znoszone skarpetki :D mydło mocno zapachowe itp
Najlepiej straszyć, jeszcze do tego psem.

Życzę powodzenia! Trzymam kciuki!
Maria W.
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2017-08-06, 10:58

Re: Sarny

Post autor: Maria W. »

Tych szkodników u mnie Ci dość.Gdzieś poczytałam, że nie znoszą zapachu wełny owczej.Jeszcze nie mogę podać dobrej recepty,ale wszędzie pozawieszałam "frędzle" i zobaczymy. pozdr.Maria W.
Awatar użytkownika
Marcelina
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2017-09-30, 22:47

Re: Sarny

Post autor: Marcelina »

Nasz sad regularnie zima odwiedzały zające i obgryzały korę z drzew. Obwiązanie ich tkaniną taką jak na worki nic nie dało, ale brat gdzieś przeczytał, że zające odstraszają...ludzkie włosy :lol: pojechał do kuzynki, która jest fryzjerka i przywiózł masę włosów, które poporcjował w woreczki i przywiązał do drzewek. Też się śmiałam i słusznie, bo nic to nie dało :-D Wydaje mi się, że tylko ogrodzenie jest w stanie pomóc. Żadne odstraszacze nic nie dają. Jeden zając zrobil sobie nawet legowisko w krzaczku borówki kamczackiej :D
ODPOWIEDZ