Sarny podchodzą do ogrodu. Czym je dokarmiać?

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
Ania0104
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-25, 07:21

Post autor: Ania0104 »

Bardzo, bardzo lubię zwierzęta...
Szkoda mi wszystkich rozjechanych sarenek, ale nie dziwię się... W środku lata stadko (ok.5 szt.) przeleciało mi tuż przed maską samochodu. Na szczęście żadna nie zginęła.
Profesor88
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-12-16, 13:53

Post autor: Profesor88 »

A co z solą? Wiem, że w lasach wystawia się im "coś słonego", żeby mogły lizać.
Ale nie mam pojęcia co to dokładniej jest i gdzie można to kupić.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Lizawki pewnie trzeba szukać tam gdzie np. rolnicy się zaopatrują, czyli jakieś punkty zaopatrzenia w paszę. Dla bydła domowego i koni stosuje się np. 10 kg lizawki pod nazwą Lisal. Ale są różne, nawet do wyboru smakowe.
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Do mojego ogrodu również zaglądają dzikie zwierzęta. W zeszłym roku przyszedł młody jelonek poczęstować się jabłkami :mrgreen: Pomimo tego, że za ogrodzeniem jest cały sad, on wybrał renety w ogrodzie i nie miał większych problemów z przejściem przez płot :mrgreen:
Poza tym mnóstwo tu dużych kolorowych ptaków. Nie wiem niestety co to za gatunek. Byłam pewna, że to dzięcioły (bo nieraz widziałam jak siedząc na drzewie dłubały sobie w korze) ale po przegooglowaniu internetu wychodzi na to, że to sójka :-D Niestety są bardzo płochliwe i nie udało mi się jeszcze ustrzelić im ładnego zdjęcia. Jak tylko tego dokonam to pokażę :)
Dodatkowo mozna spotkać tu jaszczurki, dziki, do których wolę się nie zbliżać z aparatem, kuropatwy, bażanty no i jeszcze podczas jesiennych porządków w ogródku wykopałam turkucia podjadka :-)
Załączniki
jaszczurka
jaszczurka
ptaszek
ptaszek
jelonek2
jelonek2
jelonek
jelonek
turkuć podjadek
turkuć podjadek
ODPOWIEDZ