Sagowiec

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
an_na
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-03-20, 12:30

cykas

Post autor: an_na »

Kupiłam w ubiegłym roku cykasa, stał na dworze, jesienią wniosłam go do domu, na wiosnę wypuścił trzy długie i cienkie liście. Przesadziłam go do doniczki i zastanawiam się czy rzeczywiście można go wynieść na taras?Czy ktoś posiada tę roślinkę? Jeśli tak to proszę o rady jak ją pielęgnować?
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

O ile wiem to Cykas

Lubi pełne słońce, latem{myślę że już po 15maju } możemy wystawić go na zewnątrz. Odpowiednim podłożem dla niego jest ziemia ogrodowa wzbogacona o 10 procent piasku. Nawozimy od czerwca do września nawozem wysoko potasowym, a raz w miesiącu nawozem przeciwko chloriozie ( wysoka ilość mikroelementów). By liście były czyste, pozbawione kurzu warto je zraszać raz w tygodniu. Podlewamy co 4 do 6 dni w okresie wegetacji, natomiast zimą nie częściej niż raz na 8 dni. Przesadzamy co 3 lata, a u bardzo rozrośniętych i dużych okazów u ktorych przesadzenie mogłoby stanowić duży problem wymieniamy co roku wierzchnią warstwe ziemi. W zimie sagowiec powinien zimować w bardzo widnym i chłodnym pomieszczeniu ( ok 15 stopni)
an_na
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-03-20, 12:30

Post autor: an_na »

Haliso-dziękuję :)
Wystawiłam go do ogrodu, jestem pewna, że dobrze mu to zrobi...
ODPOWIEDZ