Sadzonka poinsecji - pomocy

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Ryska
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2021-11-11, 14:49

Sadzonka poinsecji - pomocy

Post autor: Ryska »

Witam.
Jestem w posiadaniu sadzonki poinsecji i totalnie nie wiem co dalej, do tej pory zajmowałam się głównie kaktusami i sukulentami, a jednak chciałabym swoją poinsecję utrzymać przy życiu i w miarę dobrym stanie ;-) Jak na ten moment - jest już ukorzeniona, w ziemi uniwersalnej (która ostatnio pokryła się białym kożuchem :-( ). Wiem już, że późne lato/wczesna jesień nie jest najlepszym czasem na rozmnażanie poinsecji, ale czy da się ją uratować? Czy powinnam ją przesadzić? Nie mam też pojęcia jak ją przezimować? Muszę ją przykrywać tak jak dorosłe rośliny w tym okresie? Pomocy! :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Sadzonka poinsecji - pomocy

Post autor: Petrus »

Hejka. Jeżeli ma zbyt małą doniczkę możesz przesadzić w podłoże bardziej przepuszczalne z dodatkiem keramzytu lub żwiru. Jest to roślina doniczkowa więc bez problemu możesz ją trzymać na parapecie w mieszkaniu. Nie lubi przeciągów. Podlewaj gdy ziemia lekko przeschnie. Jeżeli chcesz by wytworzyła kwiat i czerwone ozdobne przylistki możesz ją wieczorem przykrywać pudełkiem lub ustawić w takim miejscu by codziennie po godzinie 18 nie była oświetlana światłem sztucznym. Nie jest to roślina trudna w uprawie. Ważne by nie była przelewana i nie wiało na nią chłodne powietrze. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ