Sadzenie choinki

Uprawa drzew i krzewów iglastych. Choroby, szkodniki itd.
ODPOWIEDZ
wojtek3z
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-01, 12:45

Sadzenie choinki

Post autor: wojtek3z »

Zakupiłem na święta świerk serbski czy jeśli ziemia jeszcze nie zamarzla a temperatura wynosi 10st to mogę przesadzić do gleby.
Pozdrawiam Chruscielewski
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Sadzenie choinki

Post autor: Elzbieta M »

Ja bym radziła jak najszybciej posadzic i porządnie podlać. Podlewać należy również zimą , w dni bez minusowej temperatury.
Iglaki długo przetrzymywane w warunkach domowych , późno posadzone do gruntu , najczęściej wiosną usychają. Więc im wcześniej to zrobisz , tym większe szanse na przyjęcie się drzewka. Pogoda sprzyja.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Sadzenie choinki

Post autor: Bettiw »

Wojtku zrób tak jak radzi Ela, nie ma mrozu więc drzewko spokojnie powinno przygotować się do zimy, a biorąc krótki okres pobytu w domu chyba nie zdążyło się rozhartować. Mnie natomiast interesuje gdzie kupiłeś drzewko, ja swego czasu drzewko zakupione w markecie starałam się przetrzymać, ale po czasie okazało się, że korzenie mają mocno przycięte i później zwiędło.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
wojtek3z
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-01, 12:45

Re: Sadzenie choinki

Post autor: wojtek3z »

dzięki za rady zrobie tak jak radzicie w sobote ma być 10st a zakupiłem w sklepie ogrodniczym z gwarancją że z polskiej hodowli
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Sadzenie choinki

Post autor: malina »

Na 8 choinek kupionych na Święta przyjęła mi się tylko jedna . Tak jak napisała Beatka , choinki z przyciętymi korzeniami nie przyjmują się . Drzewka hodowane są na plantacjach i by je dowieźć do sklepu okrawa się z korzeni i sadzi do doniczek , drzewka kupujemy te , które od początku rosły w donicach . Jak je rozpoznać - drzewko które rosło w donicy możemy wyjąć z doniczki z całą ziemią i widzimy korzenie ciasno ułożone , natomiast ziemia , co dopiero posadzonego drzewka , po wyjęciu go z donicy rozsypie się . Po posadzeniu dobrze podlewać .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Sadzenie choinki

Post autor: Elzbieta M »

wojtek3z pisze:dzięki za rady zrobie tak jak radzicie w sobote ma być 10st a zakupiłem w sklepie ogrodniczym z gwarancją że z polskiej hodowli
Wojtku , nie musisz czekac , aż będzie 10 st. Wystarczy że nie będzie minus. Im wcześniej drzewko opuści ciepłe pomieszczenie , tym większe szanse na przyjęcie się. W zasadzie nie powinno przebywać w mieszkaniu ponad 7 - 10 dni.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Sadzenie choinki

Post autor: Elzbieta M »

Jeśli będą rozhartowane dłuzszym przebywaniem w pomieszczeniu - to wiadomo, że mróz im zaszkodzi. Dlatego lepszym wyjściem jest nie dopuścić do rozhartowanie i nie przetrzymywać iglaków w ciepłym miejscu, tylko możliwie szybko posadzić i obficie podlewać. Oczywiście nie zaszkodzi osłonić
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Sadzenie choinki

Post autor: Elzbieta M »

Czytałam , że tuje wcale nie preferują kwaśnej gleby , wolą obojętną o pH ok 6.8
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Sadzenie choinki

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Czytałam , że tuje wcale nie preferują kwaśnej gleby , wolą obojętną o pH ok 6.8
I chyba tak jest, bo u mnie z iglaków tuje najlepiej rosną. A mam glebę zasadowa.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Sadzenie choinki

Post autor: Petrus »

Tuje zadowalają się glebą o odczynie od 5.5 do 6.5 ;-) W takiej blisko 7 ph też sobie poradzą tylko trzeba kontrolować nawożenie. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ