rozplenica japońska jaka powinna być rozstawa

Tu rozmawiamy o turzycach, miskantach, kostrzewach i innych.
ODPOWIEDZ
Mirka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2016-02-13, 12:33

rozplenica japońska jaka powinna być rozstawa

Post autor: Mirka »

Witam
Chcę posadzić rozplenice japońskie :-) w linii prostej na odcinku o dł 10m , w miejscu słonecznym , podłoże lekko gliniaste ;-) Jaka powinna być odległość pomiędzy nimi i czy podłoże należy rozlużnić ? Pozdrawiam Mirka :-)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: rozplenica japońska jaka powinna być rozstawa

Post autor: Petrus »

Mirko podłoże dla rozplenic powinno być żyzne i wilgotne. Dobrze reagują na nawożenie, wtedy bardzo obficie kwitną :-) i rosną dość mocno. Wszystko zależy jaką odmianę posadzisz. Rozplenice japońskie rosną na około 60- 100 cm wysokości więc odległość sadzenia powinna wynosić 70-80 cm lub nawet 1 m. Z roku na rok powiększają swoją kępę więc lepiej zostawić im więcej miejsca niż potem mają rosnąc w ścisku (gdy rosną zbyt blisko i są ściśnięte to nie kwitną). Ładniej wyglądają gdy jedna od drugiej jest trochę oddalona. Widać wtedy piękny pokrój rośliny.

Więcej: Rozplenica japońska - odmiany, uprawa, cięcie, rozmnażanie
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Mirka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2016-02-13, 12:33

Re: rozplenica japońska jaka powinna być rozstawa

Post autor: Mirka »

wybrałam sobie Pennisetum compressum :-) . Czy nawozić nawozem do trawników i czy zrobić to zaraz po posadzeniu , a może odczekać aż się zaaklimatyzują ?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: rozplenica japońska jaka powinna być rozstawa

Post autor: Petrus »

Witaj. Jeżeli gleba niebyła od dłuższego czasu nawożona w tym miejscu to przed posadzeniem glebę możesz wzbogacić nawozem. Rozplenice będą miały lepszy start. :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ