Róże w ogrodzie - sadzenie

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gartenzwerg
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-06, 10:32

Róże w ogrodzie - sadzenie

Post autor: Gartenzwerg »

Chcialem posadzic roze na wiosne w moim ogrodzie. Czy na to jeszcze nie za wczesnie?
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

Post autor: gilgall »

Parę lat temu też sadziłam róże bardzo wcześnie wiosną, potem jeszcze spadł śnieg i złapał mróz. Róże po posadzeniu wysoko okopałam, przykryłam jedliną. Przeżyły, przyjęły się.
Wg mnie najlepiej przyjmują się róże posadzone jesienią, ewentualnie wczesną wiosną. Jeśli jest już ciepło ( np. w maju - raz mnie tak naszło, róża była bardzo piękna) róze "chorują", podsychają mimo podlewania, żółkną, zrzucają liście.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo nie wiem w jakiej części Polski mieszkasz, nie napisałeś tego w profilu, a to by bardzo ułatwiło odpowiedź. U mnie np. można by już sadzić, ponieważ w moim rejonie jest już wiosna. Może jednak uzupełnisz profil, żeby w przyszłości łatwiej było udzielać Ci rad.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

a się już posadziłam świeżo zakupione,bez imienne.
Załączniki
329.jpg
Awatar użytkownika
Gartenzwerg
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-06, 10:32

Post autor: Gartenzwerg »

gosia2501 pisze:Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo nie wiem w jakiej części Polski mieszkasz, nie napisałeś tego w profilu, a to by bardzo ułatwiło odpowiedź. U mnie np. można by już sadzić, ponieważ w moim rejonie jest już wiosna. Może jednak uzupełnisz profil, żeby w przyszłości łatwiej było udzielać Ci rad.
Ja mieszkam Gosiu w samym srodku Niemiec i obawiam sie, ze to jednak nic nie pomoze ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Gartenzwerg pomoże o tyle, że masz pewnie cieplejszy klimat i chyba mógłbyś już te róże posadzić, tylko środek Niemiec to nadal, za mało informacji, bo nadal nie wiem w której strefie klimatycznej mieszkasz ;-) :lol: A swoją drogą ten nick mówił sam za siebie ;-) , mam jednak nadzieję, że masz imię które łatwiej wymówić :mrgreen:
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Fakt, trudno Ci doradzić nie znając dokładniej twojej strefy klimatycznej,jak to ładnie nazwała Gosia.Ja mieszkam na skraju pogórza Przemyskiego i niestety nie posadzę róż,ziemię okrywa jeszcze śnieg.Ale jeśli mówisz o środku Niemiec(Saksonia,Turyngia,czy Hesja)to klimat zapewne łagodniejszy niż u mnie,dlatego uważam:sadź spokojnie.
Awatar użytkownika
Gartenzwerg
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-06, 10:32

Post autor: Gartenzwerg »

Dokladnie to, mieszkam w srodkowej Hesji, gdzies 300 m npm. W nocy temperatura spada jeszcze u nas (przy gruncie) do +2´C za to w dzien jest juz duzo cieplej.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W takim razie spokojnie możesz posadzić róże do gruntu. ;-)
Awatar użytkownika
Gartenzwerg
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-06, 10:32

Post autor: Gartenzwerg »

No to juz jestem spokojniejszy, jutro zabieram sie do sadzenia :-)
Awatar użytkownika
Gartenzwerg
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-06, 10:32

Post autor: Gartenzwerg »

No juz posadzilem te roze i mam znow jeden problem. Sadzonki trzymalem 10 dni w piwnicy, no i wypuscily male pedy koloru blado-zielonego. Po kilku dniach ( od posadzenia w ogrodzie) te pedy nabraly barwy czerwonej :-/ Czy to z zimna?(w nocy tem. okolo plus 2 stopnie)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie martw się, to naturalny kolor młodych pędów.
Awatar użytkownika
Gartenzwerg
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-06, 10:32

Post autor: Gartenzwerg »

Wczoraj moje roze pokryl snieg :-(
Mam nadzieje , ze im to nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Gartenzwerg
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-06, 10:32

Post autor: Gartenzwerg »

No chyba ten snieg nie byl taki grozny, bo dzisiaj bylem w ogrodzie i zauwazylem :shock:
[img=http://img149.imageshack.us/img149/7717/cimg5603.th.jpg]
[img=http://img244.imageshack.us/img244/2820/cimg5604.th.jpg]
ODPOWIEDZ