Róże - pielęgnacja, uprawa, nawożenie

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
Eluda
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-14, 20:30

Róże - pielęgnacja, uprawa, nawożenie

Post autor: Eluda »

moje róże - wszystkie od niedawna mają część takich lisci
Obrazek

wyczytałam że to może być niedobór jakiegoś składnika, mam nadzieje że nie choroba :roll: Co o tym myślicie ?

pojawiło się to mniej więcej od czasu kiedy zrobiłam oprysk gotowym preparatem w aerozolu na mszyce (w zasadzie tylko na końcówki pędów z mszycami). Straszna plaga ich u nas w tym roku :-/ , ledwo jedne wytruję już pędy i pąki oblepiają nowe :kwasny:
Może pojawienie się takich liści mniej więcej w tym czasie jest tylko zbiegiem okoliczności.

Proszę o poradę co to może być i jakieś wskazówki co robić :znudzony:
Awatar użytkownika
Przemek85
Ekspert
Posty: 254
Rejestracja: 2010-02-02, 16:37

Post autor: Przemek85 »

Witam :) jest to typowy objaw niedoboru, nie jest to choroba, ale rośliny niedożywione są bardziej podatne na choroby, dlatego warto je odżywiać. Czy w tym roku stosowany był jakiś nawóz?
Eluda
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-14, 20:30

Post autor: Eluda »

Dziękuję.

Nie, w tym roku o bidulkach różach zupełnie zapomniałam :-( :oops:

Jaki nawóz teraz najlepiej im zrobi i w jakich odstępach czasowych ? Proszę poleć coś co najpewniej szybko zadziała i wzmocni je prędko :-(
Awatar użytkownika
Przemek85
Ekspert
Posty: 254
Rejestracja: 2010-02-02, 16:37

Post autor: Przemek85 »

Praktycznie każdy szybko działający nawóz wieloskładnikowy powinien wystarczyć. Takim przykładem może być choćby "Target - Nawóz rozpuszczalny do róż". Stosuje się go w odstępach 2-4 tygodniowych. W czerwcu również jest dobry czas na zastosowanie kompostu :)
Eluda
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-14, 20:30

Post autor: Eluda »

Super dzięki :-)

Od jutra będę działać ;-)
I na pewno już nie opuszczę corocznego nawożenia :-( gapa ze mnie :-/
ODPOWIEDZ