Róże- Identyfikacja

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Maju niestety nie pamiętam czy powtarza kwitnienie. Przyznam, że nie zwracałam na nią uwagi w ubiegłym roku. A kolce... :niepewny: Hmm, jak kolce, nie ma ich wiele, są krótkie, czerwone, skierowane w dół. Najlepiej pokażę ;)
Tu na starszym pędzie
Obrazek

A tu na młodych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Czyli ma mało kolców, stary pęd nie jest dobrze zdrewniały i nie wiadomo czy powtarza. W sumie nie wiem czy uda się znaleźć, chyba trzeba poczekać i zobaczyć czy powtarza kwitnienie. Wiesz ja do dziś nie znalazłam imienia dwóch moich róż w tym jedna bardzo stara a przeszukałam tyle stron internetowych. :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Już lata temu kupiłam w OBI z etykietką pnąca fioletowa. Wg mnie jest jak najbardziej różowa. Kwitnie co roku bardzo obficie, już jest cała w kwiatach. Lekko pachnie. Samoczyszcząca. Lubię ją za niezawodne kwitnienie, ale nie wiem, jak się nazywa :-(
Załączniki
NN 1.jpg
NN 2.jpg
NN 3.jpg
NN pnąca.jpg
użytkownik usunięty

Niezidentyfikowane Kasi

Post autor: użytkownik usunięty »

Dzisiaj trochę nietypowo, bo nie ja mam problem, a moja koleżanka, która nawet jest tu zarejestrowana, ale ma jakieś problemy z logowaniem na forum, dlatego poprosiła mnie o wstawienie jej zdjęć do identyfikacji.
Pozwolę sobie zacytować jej opis z maila.
Tę różę posadziła mi mama- dzieląc swoją, pamiętam taką samą z dzieciństwa- a właściwie jej zapach.....odurzający- taki jak perfumy...

Przekwitła, ma następne pąki, płatki same lecą na ziemię (czyli że samoczyszcząca?) tylko nie wiem jak mam usuwać przekwitłe kwiaty, (czyli gdzie uciąć pęd, w którym miejscu) poza tym była już pryskana "confidorem" ale widzę, że znów coś jej dolega.

(...)

Pozdrówka dla wszystkich z forum:)
Tyle cytat, teraz zdjęcia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W imieniu Kasi bardzo proszę o pomoc. :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Dodatkowa informacja

Post autor: Elzbieta M »

Jeszcze dodatkowe informacje do mojego powyższego postu ( przed Gosią) z prośbą o identyfikację. Zmierzyłam dzisiaj wielkość kwiatu - 8 - 9 cm , a pąków bądż kwiatów w bukiecie bardzo dużo , naliczyłam nawet 29! Zapach mocniejszy niż mi się początkowo wydawało , a może to po deszczu bardziej pachnie?
Załączniki
róża NN2.jpg
róża NN3.jpg
Róża NN.jpg
leila
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 28
Rejestracja: 2010-04-01, 14:46

Post autor: leila »

Elżbieta M niezależnie od odmiany twoja róża jest przepiękna! Ja właśnie takiej szukałam, a w sumie sprzedano mi całkiem inną i też pięknie kwitła. Teraz tez zastanawiam się jaka to odmiana. Sympathie? jest bardzo wysoka i ma kwiatostany zebrane w bukiety na szczytach łodyg. Duże kwiaty i subtelny zapach. Jeszcze jedno pytanie - jak mam ją przyciąć jak już opadną kwiaty?

Obrazek
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Ponieważ nie jestem znawcą róż to nie mogę pomóc w rozpoznaniu róży leila i Elżbiety ale na moje oko mam takie same i dlatego poczekam aż ktoś rozpozna.
Ja natomiast posiadam taką niezidentyfikowaną różyczkę. Jest niziutka i bardzo obficie kwitnie. Sama ją ukorzeniłam ale jej mamuśka jest taka sama. Rośnie sobie na skalniaku, przezimowała okopczykowana i otulona włókniną. Może ktoś zasugeruje mi jakąś nazwę ?
Załączniki
różyczka.jpg
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kolejna róża wspomnianej już przeze mnie Kasi do rozpoznania. Niestety poza zdjęciami nie otrzymałam żadnej informacji na temat róży mogącej pomóc w identyfikacji. Mając nadzieję, że Kasia sama z końcu dołączy do nas i dopisze istotne informacje załączam jej zdjęcia.
Załączniki
r5.jpg
r5.jpg (9.64 KiB) Przejrzano 26281 razy
r4.jpg
r4.jpg (6.47 KiB) Przejrzano 26281 razy
r3.jpg
r3.jpg (8.6 KiB) Przejrzano 26281 razy
r2.jpg
r1.jpg
r1.jpg (5.94 KiB) Przejrzano 26281 razy
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kolejne zdjęcia tej samej róży.
Załączniki
r11.jpg
r11.jpg (11.68 KiB) Przejrzano 26272 razy
r9.jpg
r9.jpg (11.69 KiB) Przejrzano 26272 razy
r8.jpg
r8.jpg (9.65 KiB) Przejrzano 26272 razy
r7.jpg
r7.jpg (10.34 KiB) Przejrzano 26272 razy
r6.jpg
r6.jpg (9.89 KiB) Przejrzano 26272 razy
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

I jeszcze dwa zdjęcia. ;)
Załączniki
r13.jpg
r13.jpg (6.56 KiB) Przejrzano 26270 razy
r12.jpg
r12.jpg (6.36 KiB) Przejrzano 26270 razy
Awatar użytkownika
Deirde
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 166
Rejestracja: 2010-12-15, 09:49

Post autor: Deirde »

Gosia - musicie dopasować - wygląda jak Larissa lub Mariatheresa - większa część bukietówek jest do siebie podobna. Stawiałabym na Larisse - róże Kordesa.
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Re: Niezidentyfikowane Kasi

Post autor: anja »

Gosia2501 pisze:
Tę różę posadziła mi mama- dzieląc swoją, pamiętam taką samą z dzieciństwa- a właściwie jej zapach.....odurzający- taki jak perfumy...

Przekwitła, ma następne pąki, płatki same lecą na ziemię (czyli że samoczyszcząca?) tylko nie wiem jak mam usuwać przekwitłe kwiaty, (czyli gdzie uciąć pęd, w którym miejscu) poza tym była już pryskana "confidorem" ale widzę, że znów coś jej dolega.

(...)

Pozdrówka dla wszystkich z forum:)
W imieniu Kasi bardzo proszę o pomoc. :-D
Jeśli chodzi o usuwanie przekwitłych kwiatów to robimy to zwłaszcza u róż powtarzających kwitnienie, zaraz po przekwitnięciu, tuż nad liściem właściwym. Zapobiegamy w ten sposób osłabieniu krzewu przez zawiązywanie owoców oraz przyczniamy się do nieustannego (u niektórych odmian) tworzenia kwiatów.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

To nie Rumba , choc podobna

Post autor: Elzbieta M »

Podobne do Rumby ma kolory - zółto -czerwony. Ale wg mnie nie jest poliantem , na pędzie ma 1 - do kilku - ale niewiele - kwiatów. W Encyklopedii Poradnika oraz w Kwiaty.pl przeczytałam , że średnica kwiatów u Rumby to ok 6 cm , moja róża ma 9 - 10 cm. Młode przyrosty maja mnóstwo drobniutkich kolców koloru ciemnoróżowego - do jasnobordowego. Starsze pędy maja mocne kolce , rzadziej osadzone , skierowane lekko w dól , podobnego koloru. Nie wydaje mi się , aby to była Rumba. Czy ktos potrafi ją zidentyfikować?
Załączniki
RóżaNN.jpg
NN.jpg
krzew róży NN.jpg
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Elżbieto porównaj z moją bo ja ją kupiłam jako rumbę.Kwiaty bardzo długo utrzymują sie na pędach i w końcowej fazie robią się bardziej brudno-czerwone
Załączniki
rumbapo.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Wygląda podobnie - Franiu , a jakiej wielkości kwiaty ma Twoja róża? Bo mi to nie daje spokoju. Ja kilka lat temu również kupiłam różę , sprzedawaną jako Rumba. Kwiaty miała małe (ok 4 cm), cały bukiet na łodyżce. Kolory takie jak ta i tez jej czerwieniały kwiaty w miarę przekwitania.
ODPOWIEDZ