Róże- Identyfikacja

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Na pewno wielkość kwiatów jest 10 czy 12 cm. i na pewno kwiaty nie są zebrane w bukiet tylko raczej pojedyncze .
Awatar użytkownika
StaLesz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-05, 11:36

Post autor: StaLesz »

Witam.
To z całą pewnością NIE jest Rumba. Rumba jest bardzo charakterystyczną różą i nie sposó jej pomylić. Ma także inne liście ciemne i błszczące.
To jest Rumba
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

W takim razie to jak nazywa się moja ?
Awatar użytkownika
StaLesz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-05, 11:36

Post autor: StaLesz »

To może być róża Troika.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ja mam Trojkę , nie jest podobna do tej róży którą pokazuje Frania . A moja NN - nadal niezidentyfikowana...
Załączniki
pąk Trojki.jpg
Trojka.jpg
bez nazwy.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ale jaka ładna :mrgreen:
Awatar użytkownika
StaLesz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-05, 11:36

Post autor: StaLesz »

Witam
Elżbieto a co powiesz na tą różę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
to jest moja Giselle.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Układ płatków ma rzeczywiście identyczny , tylko że moja nie ma białej barwy w żadnej fazie rozwoju.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Witajcie :) Miałam jedną z moich róż za róże angielską, bo tak mi kiedyś podpowiedziano. Potem już prawie ja zidentyfikowano jako 'A Shropshire Lad'. Jednak stwierdziliśmy, że układ płatków się nie zgadza, kolor również nie do końca. Może ktoś w końcu ja rozpozna... Bo ja już nie mam pojęcia... ;)
Róża ma obecnie wysokość obecnie 50cm. Rośnie u mnie 3 albo 4 rok. Kwiaty nie pachną(średnicę zmierzę jak rozkwitnie).
Obrazek
A to druga z moich nn-ek. Czerwona różyczka o wysokości 60cm. Średnice kwiatka również zmierzę dopiero gdy pąki rozkwitną. Nie pachnie. Jest u mnie drugi rok.
Obrazek
I ostatnia nn-ka. Biała róża. Ma ładny delikatny zapach. Wysokość krzewu ok 120cm. Średnica kwiatka na pewno około 8 cm. Jest duży. Jutro postaram się zmierzyć, choć obecnie już są dość mocno przekwitnięte. Mam ja również 2 rok.
Obrazek
Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi :) :oczami:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Gosiu i przy okazji Davidzie.Gratuluję takiej kolekcji róż i to w dodatku w tylu odmianach.
Myślę Gosiu,że Herbi szukając odpowiedzi na Twoje pytanie o żółtą,piękną różę pnącą,dokopał się do dinozaurów.Jestem dla niego pełen podziwu.
Jeżeli mogę,to mam tylko małe sprostowanie po uważnej lekturze wpisu Herbiego do Twojego wątku.Climbersy to róże o sztywnych pędach a ramblersy to róże o długich wiotkich pędach.Jeżeli to ja się mylę,to przepraszam.
Z poważaniem.Waldek.
Pozdrawiam.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Waldku nie mylisz się. ;)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Poproszę o potwierdzenie czy to "Mainzer Fastnacht" czy coś innego. Róża jest u mnie od jesieni ubiegłego roku. Wysokość ok.50-60 cm, chyba delikatnie pachnie ale nie mam przy sobie zapisków (wracam w niedzielę to uzupełnię dane) ale może zdjęcia pomogą w jej identyfikacji...
Kolor pączka wskazywałby na coś innego w kolorystyce - jak go zobaczyłam byłam zawiedziona...
Obrazek

Obrazek

Ale potem już wszystko było OK
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety następny pączek był zdeformowany ale tu widać następny etap rozwijania się i liście
Obrazek

Obrazek

A tak wygląda łodyga
Obrazek

Kwiaty nie są za duże, około 6-7 cm i po jednym na pędzie.

Niestety ponieważ przez jakiś czas mnie nie było coś zaatakowało róże i ta np. straciła wszystkie liście choć pędy są żywe a oczka aktywne . Będę musiała poczytać trochę zaległego wątku o chorobach róż. Już tam zaglądnęłam ale czas ciągle pogania do przodu
i podejrzewam,że dopiero zagłębie się w niego zimą dlatego poproszę o podpowiedź: czy teraz powinnam czymś jeszcze opryskać róże? Jeśli tak to czym? Liście zostały wygrabione i spalone.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Gosiu , ja nie pamiętam , czy moja Meizner Fastnacht ma takiego koloru pączki , ale w rozkwicie faktycznie podobnie wygląda. A to , że straciła liście z powodu czarnej plamistości mogło by również świadczyć , że to właśnie ta róża. Jest bardzo wrażliwa na plamistość - moja jest już całkiem bez liści - a na końcu "gołego" pędu - pachnący kwiat , mnie się wydaje , że o średnicy ok 7 - 8 cm
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Elu, ja tak na oko z tym rozmiarem kwiatu ale jest bardzo prawdopodobne,że ujełam jej po 1-2 cm urody ;) W sumie prawie wszystko inne mi pasuje. Najwyżej w przyszłym roku porównamy jeszcze pączki :)

Pryskałaś ją czymś?
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Owszem , pryskałam Dithane i jeszcze czymś , chyba jakimś siarkowym , ale nie wiem na pewno - ale i tak chorowała. A na działkę jeszcze pojadę , jak ma pączki to zrobię zdjęcie .
ODPOWIEDZ