Róża więdnie

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.
ODPOWIEDZ
Ania26
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2016-06-10, 14:28

Róża więdnie

Post autor: Ania26 »

Witam,
Pomóżcie mi z różą którą dostałam od męża 2 tygodnie temu może uda się ją jeszcze uratować. Mimo ze ma wilgotną ziemię zwiędła i wszystkie liście są suche i opadają nawet jeden pęd który puszczala zaczyna opadać. Może zrobilam błąd że ją przesadziłam bo była w takiej małej czarnej doniczce. A i na ziemi i jednej łodydze zauwazylam taki biały nalot może on jest problemem? Szkoda mi jej doradźcie co zrobić.
Załączniki
WP_20170318_001.jpg
WP_20170318_002.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Róża więdnie

Post autor: Elzbieta M »

Wygląda fatalnie. Jeśli nie jest to objaw przelania , a tym samym gnicia korzeni , to być może jest to mączniak , na co wskazywałby ten biały nalot. Takie pędy należałoby wyciąć , a całą roślinkę skropić środkiem przeciwko mączniakowi ( tylko nie w mieszkaniu!)
Radzę jako amatorka , ale zetknęłam się z tym problemem u siebie. Natomiast profesjonalistą jest Petrus , może tu zajrzy.
Ania26
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2016-06-10, 14:28

Re: Róża więdnie

Post autor: Ania26 »

Nie przelałam jej na pewno raczej obawiałam się że miała za mało wody ziemia jest lekko wilgotna ale też nie sucha. Bardzo chciałbym ją uratować.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Róża więdnie

Post autor: Petrus »

Witaj. Jeżeli był nalot na powierzchni gleby to było za mokro, lub ziemia w którą przesadziłaś była mokra lub kiepskiej jakości. Niestety róża nie do uratowania. Trzeba ją wyrzucić. ;) W większości przypadków, te nimi róże kupowane nie przeżywają warunków domowych i umierają. Sa tak pędzone aby zakwitnąć, szprzedać i tyle.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ