Róża więdnie

Tak piękne i lubiane, że warto im poświęcić oddzielne forum.

Róża więdnie

Postautor: Ania26 » 2017-03-18, 12:08

Witam,
Pomóżcie mi z różą którą dostałam od męża 2 tygodnie temu może uda się ją jeszcze uratować. Mimo ze ma wilgotną ziemię zwiędła i wszystkie liście są suche i opadają nawet jeden pęd który puszczala zaczyna opadać. Może zrobilam błąd że ją przesadziłam bo była w takiej małej czarnej doniczce. A i na ziemi i jednej łodydze zauwazylam taki biały nalot może on jest problemem? Szkoda mi jej doradźcie co zrobić.
Załączniki
WP_20170318_001.jpg
WP_20170318_002.jpg
Ania26
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: Róża więdnie

Postautor: Elzbieta M » 2017-03-18, 12:28

Wygląda fatalnie. Jeśli nie jest to objaw przelania , a tym samym gnicia korzeni , to być może jest to mączniak , na co wskazywałby ten biały nalot. Takie pędy należałoby wyciąć , a całą roślinkę skropić środkiem przeciwko mączniakowi ( tylko nie w mieszkaniu!)
Radzę jako amatorka , ale zetknęłam się z tym problemem u siebie. Natomiast profesjonalistą jest Petrus , może tu zajrzy.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Ania26 » 2017-03-18, 12:38

Nie przelałam jej na pewno raczej obawiałam się że miała za mało wody ziemia jest lekko wilgotna ale też nie sucha. Bardzo chciałbym ją uratować.
Ania26
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: Petrus » 2017-03-18, 14:32

Witaj. Jeżeli był nalot na powierzchni gleby to było za mokro, lub ziemia w którą przesadziłaś była mokra lub kiepskiej jakości. Niestety róża nie do uratowania. Trzeba ją wyrzucić. ;) W większości przypadków, te nimi róże kupowane nie przeżywają warunków domowych i umierają. Sa tak pędzone aby zakwitnąć, szprzedać i tyle.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Wróć do Róże