Rośliny zamiast barierek

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
kasza-loty
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-26, 10:26

Rośliny zamiast barierek

Post autor: kasza-loty »

Dzień dobry,
Rozpoczynam przygodę z ogrodem i moim nowym- starym domem. Po remoncie i modernizacji tarasu zostały zdjęte stare barierki- czy realnym jest ustawienie specjalnie przygotowanych skrzyń a w nich zasadzenie np. bukszpanu, ktory byłby naturalną balustradą. Taras jest duży, od strony wschodnio- poludniowej. Zastanawiam sie, czy mimo dobrej izolacji bukszpan nie zmarznie zimą?
Oglądałam bardzo wspaniałą poradę o doniczkach ze styropianem, a mimo to mam bukszpanowe lęki. Chodzi mi też o to, ze donic będzie dużo, będą ciężkie i chciałabym ich nie wynosić na zimę. Konstruktor potwierdził, ze taras wytrzyma:)
Będę wdzięczna za każdą opinie:)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Mój sąsiad ma na tarasie cztery duże plastikowe donice z bukszpanem, nie zabezpieczał ich w tym roku niczym i wyglądają bardzo dobrze :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeżeli założymy, że zimy będą takie jak w tym i poprzednim roku to oczywiście bukszpanom nic nie grozi, chyba że silne wiatry, które mogą niezabezpieczone barierkami donice pozrzucać na ziemię. Jeśli natomiast powrócą "prawdziwe" zimy to rośliny będą wymagały dodatkowego zabezpieczenia.
kasza-loty
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-26, 10:26

Post autor: kasza-loty »

Bardzo dziękuję za tak optymistyczne informacje, mam nadzieję, że niebawem będę się mogła podzielić zdjęciami z tarasu bukszanowego:)
ODPOWIEDZ