Rośliny w ogrodzie a pies

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kania
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 58
Rejestracja: 2014-07-21, 09:04

Rośliny w ogrodzie a pies

Post autor: kania »

Witam wszystkich,
czy możecie mi poradzić jakie gatunki roślin źle znoszą obecność psa?
Jestem na etapie planowania ogrodu a mam dużego futrzaka i nie chcę, żeby rośliny źle znosiły jego obecność w ogrodzie.
Z góry dziękuję za podpowiedź:)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Rośliny w ogrodzie a pies

Post autor: Danka »

Jak rozumiesz "źle znosi obecność psa". Masz na myśli bieganie po roślinach czy ich obsikiwanie :-> Bo to mało która roślina dobrze znosi :)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Rośliny w ogrodzie a pies

Post autor: malina »

Kani prawdopodobnie chodzi o podlewanie krzaków i drzewek kiedy pies się załatwia ,nie do odbudowania są wszelkie iglaki ,a bez iglaków które zdobią ogród w zimie jest "łyso ", możesz otoczyć iglaki małym płotkiem żeby pies nie za blisko podszedł .Pies podlewa ,suczka tego nie robi -nie wiem co masz .Jeżeli chodzi Tobie o bieganie po rabatach na co też zwraca uwagę Dana to tu każdą roślinę zadepcze .Trzeba wytyczyć małe przerwy między roślinkami żeby miały gdzie przechodzić .Mamy trzy suczki ,jedna to olbrzym i kilka nakazów lub zakazów i nie mamy problemu.Ponawiam pytanie Danusi .......... :orany:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
kania
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 58
Rejestracja: 2014-07-21, 09:04

Re: Rośliny w ogrodzie a pies

Post autor: kania »

niestety mam psa, więc z tym może być problem. nie chciałam ogradzać rabat i iglaków, bo wydaje mi się to mało atrakcyjne. Muszę poszukać jakiegoś innego sposobu. Od razu mówię, że pozbycie się futrzaka nie wchodzi w grę:D
ODPOWIEDZ