Rośliny miododajne

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zielona Ola
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2020-02-20, 14:42

Rośliny miododajne

Post autor: Zielona Ola »

Wiecie, że aż 80% wszystkich zapyleń odbywa się dzięki pszczołom? Co zasadzić w ogrodzie, by mogły z tego skorzystać i dalej pomagać nam w pielęgnacji roślin?
Krótko i treściwie zatem:

Rośliny miododajne na rabaty: krokusy, sasanki, prymulki, śnieżynki, rozchodnik, fiołki, róże, wrzosy, wrzośce...

Krzewy i pnącza: ligustry, berberysy, bluszcz pospolity, wiciokrzew

Drzewa: lipy, robinie akacjowe, klony, wszystkie drzewa owocowe

Inne rośliny: owoce (na przykład maliny, jeżyny, porzeczki), warzywa (cebule, dynie, bób, fasola), zioła (tymianek, bazylia, oregano, lawenda)

Rośliny miododajne nie są wymagające. Potrzebują jedynie dużo słońca i wody (dlatego powinniśmy je sadzić w miejscach nasłonecznionych, gdzie łatwo doprowadzimy wodę). Ich pielęgnacja nie jest trudna, dlatego możemy pomyśleć też o zasadzeniu ich w skrzynkach czy donicach na balkonie.


Pozdrawiam Was zielono!
Załączniki
Pszczoła.jpg
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Rośliny miododajne

Post autor: Bettiw »

Tak Olu zgadzam się z Tobą, że trzeba sadzić też rośliny miododajne które przyciągają pszczoły, ja nie boje się pszczół, ani nie jestem na nie uczulona stąd mam łatwą decyzję, pełno mam kwiatów pszczół i bąków. Bluszcz pospolity chyba nie jest miododajny, a liguster owszem ale pod warunkiem, że go nie tniemy w typowy żywopłot , a pozwolimy zakwitnąć.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ