Rośliny Eleny

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elena
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 122
Rejestracja: 2008-01-11, 22:56

Post autor: Elena »

Stokrotko, twój też miały żółte gardziołko? Jeden z moich był taki - z serduszkiem wewnątrz .

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Jagoda z Mikim
Awatar użytkownika
stokrotka :)
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 58
Rejestracja: 2008-09-15, 08:38

Post autor: stokrotka :) »

Tak Jagódko, mój też miał takie gardziołko.. Ten z serdzuszkiem naprawdę był niesamowity.. :-)
...ciemność w ogrodzie słońca...
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Och jakie tu śliczności! :lol:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
fox

Post autor: fox »

Eleno czy ten mini wodospad to własna wizja, czy raczej sklepowa. Nie da się ukryć że jestem zaineresowany samym pomysłem i czy ewentualnie mogę coś z niej zmałpować ?
Plis powiedz że tak :)
Awatar użytkownika
Elena
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 122
Rejestracja: 2008-01-11, 22:56

Post autor: Elena »

Odgapiać można wszystko, wodospad to prezent synów na któreś lecie urodzin...ale dobrze radzę zaopatrzyć się w beczkę wody destylowanej / bardzo szybko paruje/ inaczej pompka po kilkunastu dniach zakamieniona. Ma doświadczenie z innej fontanny mojego pomysłu czyli zwykła misa z kamieniami oraz takie cuś z ptaszkami tez przerobione na pokojową fontannę.Pompka 250 - tka lub trzysetka.

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Jagoda z Mikim
fox

Post autor: fox »

Dzięki za pozwoleństwo :lol: ja z kolei chcę wykorzystać pompki używane w akwarystyce, akurat takimi dysponuje, a co z tego wyjdzie zobaczymy, jeśli próby wypadną pomyślnie, nieomieszkam sie pochwalić :)
Jak na razie moja Nerina puszcza pąk kwiatowy, zdziwiło mnie trochę bo kwitła w ubiegłym roku , a to bardzo kapryśna roślina :)
Awatar użytkownika
Elena
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 122
Rejestracja: 2008-01-11, 22:56

Post autor: Elena »

Moje pompki akwarystyczne z lat 60-70 tych i osiemdziesiątych pompowały powietrze, teraz są inne? Chętnie bym taką nabyła bo ta pompka w "ptaszkach" jest trochę za mocna i chlapie szczególnie że kot przy niej urzęduje - to jego fontanna by się mojej nie czepiał :-D . Mógłbyś coś o tych pompkach napisać? Można kupić je poprzez interent ?-w moim przypadku tylko taki zakup możliwy.
Tak na marginesie takiej domowej forntanny to przez kilka lat miałam kamień od kamieniarza / nie wiem jaki to był ale chyba obelisk granitowy /z przewierconym otworem z góry na dół i wmontowaną pompkę trzysetkę.Kamień imitował górę,był "obrobiony jak wodospad z róznymi stopniami i woda spływała po nim ze szczytu. Latem co 2-3 dni musiałam uzupełniać wodę / 1,5 do 2 l /by zakamuflowana pompka w kamieniach nie zatarła się. Cała konstrukcja była w dużej płaskiej misie i co 2 tygodnie trzeba było to dokładnie myć bo kamienie robiły się obślizgłe - nie mam pojęcia dlaczego ,może nie wystarczała przegotowana woda, powinna być destylowana, ale wówczas dopiero debiutowałam w tym pomyśle zwiększenia wilgotności kwiatowej enklawie.Poza tym co jakiś czas moczyłam elementy pompki w fosolu by odkamienić je. Cała tą fontannę oddałam znajomej na działkę by urządziła sobie mini oczko wodne. Takie domowe oczka wodne mam od dobrych 20 lat, od kiedy zlikwidowałam akwaria bo dzieci z tego hobby wyrosły.
Jeżeli uda mi się znależć zdjęcie tego obelisku to zrobię skan i wstawię.
pozdrawiam Jagoda z Mikim
fox

Post autor: fox »

Są jakieś niedrogie kompletne filtry wewnętrzne , jako że są rozbieralne, można wykorzystać samą pompke , w wolnej chwili cyknę fotkę. Ja trochę sprzętu akwa dostałem, a więc O kosztów :) Mnie z tych odległych czasów nic nie pozostało, a wszystko dlatego że jednorazowo pozbyłem się całego sprzętu akwa łącznie z literatuą :)
Awatar użytkownika
Elena
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 122
Rejestracja: 2008-01-11, 22:56

Post autor: Elena »

Skromniś otworzył drugiego kwiatka ma jeszcze kilka zalążków więc nadzieja, że będzie obfitsze kwitnienie - może dlatego, iż zamieszkał pod lampą ?

Obrazek

Stolarz w końcu zrobił półkę i na tej mieści się znacznie więcej malców niż na poprzedniej

Obrazek
pozdrawiam Jagoda z Mikim
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Kwiatek śliczny..jaki delikatny. Półeczka oczywiście też. Tylko się zastanawiam...masz chyba duży problem z myciem okien?. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elena
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 122
Rejestracja: 2008-01-11, 22:56

Post autor: Elena »

Mycie okna żadnym problemem wszystko jest zorganizowane od lat :-D poza tym nie myje okna codziennie tylko w miarę potrzeb, nie mam manii na tym punkcie - przepraszam, ale znam osobę, która pucuje okno z 4 kwiatkami co 2-3 dni :-D "kocie" okno owszem, przecieram co kilka dni.
pozdrawiam Jagoda z Mikim
Awatar użytkownika
stokrotka :)
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 58
Rejestracja: 2008-09-15, 08:38

Post autor: stokrotka :) »

Super ta półka Jagódko.. I szersza od tamtej, więc na większe doniczki.. :-D No to przybyło Ci troszkę miejsca na nowe kwiatki ;-)
...ciemność w ogrodzie słońca...
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Jagódko! świetna ta półka a i kwiatki ładnie się na niej prezentują :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Elena
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 122
Rejestracja: 2008-01-11, 22:56

Post autor: Elena »

Mikołaj przywiózł...piękna ...

Obrazek
pozdrawiam Jagoda z Mikim
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Śliczna! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
ODPOWIEDZ