Rośliny doniczkowe harwi

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
Elena
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 122
Rejestracja: 2008-01-11, 22:56

Post autor: Elena »

Mnie to u alokasji wygląda na plamistość liści - choroba grzybowa i ja bym podlała previcurem / 2ml na 1 l wody do podlania, 1ml previcuru na 1 l wody do zraszania/ i zraszała na przemian z bioseptem 33STL . Trzeba ograniczać podlewanie dostosować ilość podawanej wody także do temperatury - im chłodniej tym rzadziej i mniej podlewamy bo przecież zima za pasem i rosliny przechodzą w stan spoczynku.
pozdrawiam Jagoda z Mikim
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

jejku dzięki dzięki już pędzę do sklepu. Duży buziak dla ciebie.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

:mrgreen: Wiedziałam, że kiedyś dawno dawno temu miałam taki wątek. Pokażę moje fiołeczki udało się je ukorzenić z listeczka i zakwitły. Jeszcze nie wszystkie ale są. Fotki z komórki niestety nie mam aparatu.
Są bardzo bardzo pospolite. Chciałam bym mieć też inne kolorki. Jeszcze 4 nie zakwitły ale zapewne też są podobnych kolorków :-/

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Prawie w tym samym czasie wystawiliśmy zdj.Wiolu a czy te pospolite nie są piękne :lol: ,oczywiście ,że są.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Wiolu zgadzam się z Elą fiołeczki są piękne czy pospolite czy te wymyślne, długo kwitną i to ich zaleta.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Dzięki dziewczyny pikne dla mnie są najpikniejsze hehe Ale jak patrzę na te kolorowe eh :cry:

Oto moje pospolite jak widzę z poprzednich fotek to jednak się troszkę rozrosły.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A chyba się pochwalę moja trzykrotka kwitnie :shock: bo to chyba trzykrotka one kwitną? te domowe :-> Naprawdę nie wiedziałam serio serio. Ma dwa pączki jeden już zakwitł. Mam ją sporo czasu ostatnio przesadziłam odmłodziłam zmieniłam miejsce i :shock:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Ja też parę lat miałem tę fioletową trzykrotkę. Posadziłem ją w takiej beżowej glinianej donicy. Efekt kontrastu był przepiękny. Kwitła i kwitła :-D Bardzo łatwo się ukorzenia w wodzie. Im ma więcej światła tym kolor liści jest ciemniejszy. Harwi fiołeczki masz ładniutkie, moje się na mnie obraziły :cry: ani nie rosną (w szczególności sadzonki z listka :-/ ), ani nie kwitną...wcześniej kwitły, rosły jak szalone...może się już wyrodziły "staruchy" jedne...
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Wiolu,ładne kwiatuszki i bardzo cieszy,że kwitną. Nie ważne,że pospolite. Najważniejsze,że nas cieszą :lol:
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Petrus "miałeś" a co już nie masz jak coś to wiesz ja mam ;)
Moje fiołeczki co widzisz są tez z listka wszystkie i one nawet już mają swoje dzieci które tez kwitną. Jakbyś chciał moje to no problemo! Napisz! Ostatnio rozdawałam w pracy na około już ukorzenione sadzoneczki. Coś by się znalazło zapewne jeszcze.

Danusiu - thx wiem kochane są wszyscy mi tu przyłażą i oglądają.
yolanta
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-08-28, 14:36

Post autor: yolanta »

Witaj :-D Zauroczyły mnie Twoje rośliny, a zwłaszcza fiołeczki, ponieważ też choruję na fiołkozę :mrgreen: Dla mnie wszystkie są piękne - te odmianowe i te kundelki

Pozdrawiam Cię serdecznie Jola
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Faktycznie fiołki są piękne. Lubię je ze względu na ich urok i taką delikatność. :-> Przymierzam się do ich zakupienia, ale nie wiem czy w obecnym miejscu, gdzie mieszkam będą rosły . ;-) Dom mam duży i słoneczny. :lol: Będę szukać dla nich miejsca, bo i córka chce je mieć . :-D Pozdrowienia.
ODPOWIEDZ