Rosahumus - opinie, jak działa

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?
Awatar użytkownika
StaLesz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-05, 11:36

Post autor: StaLesz »

Witam.
Moje róże Chopin były sadzone w jednym czasie jesienią 2008r. Odległość między różami to 1m. Po tej zimie wypadło mi bodajże 9 róż. Część róż po zimie z wielkim trudem wypuściło pędy jednak majowe mrozy je dobiły. Bardzo ciężko odbijały róże Westerland z ADR. Rosahumus pozwolił na wcześniejsze pobieranie z gleby składników co widać na przykładzie delikatnej róży Chopin. I stąd taka różnica. Tej drugiej róży ciężej było się podnieść bez pomocy.
Ja zasilam Rosahumusem "na oko". Mam taką miarkę i wsypuje do konewki 12 litrowej i tym roztworem podlewam kilka roślin. Nie leję całej konewki pod jedną roślinę.
Tak- Rosahumus czyni takie cuda.
grzecho
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2011-04-09, 13:19

Post autor: grzecho »

Napisz proszę jak często podlewasz je tym roztworem.
Grzegorz
początkujący działkowicz :)
Awatar użytkownika
StaLesz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 95
Rejestracja: 2011-03-05, 11:36

Post autor: StaLesz »

Witam.
Podlałem 2 razy. W kwietniu i w maju.
grzecho
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2011-04-09, 13:19

Post autor: grzecho »

Dziękuję, wypróbuję u siebie na działce - a swoją drogą gratuluję Ci takiej pięknej działki. :)
Grzegorz
początkujący działkowicz :)
Awatar użytkownika
M.Żukowski
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 29
Rejestracja: 2011-03-19, 00:23

Re: Rosahumus - opinie, jak działa

Post autor: M.Żukowski »

Witam,
Przepraszam że ocenę wystawiam tak późno ale czas nie pozwalał :wstyd: , lecz przez ten czas mogłem zaobserwować zmiany u roślin podlanych w domu oraz w ogrodzie.
Zacznę od ogrodu, wiec został podlany : "Trawnik", cebule: Lili, Latrii, Liliowce byliny: Ciemiernik Zielony, oraz trawy ozdobne: Purpurowy Baron, Rosplenica japońska i Trawa Pampasowa. Efekty: najbardziej zaskoczyło mnie to że "trawnik" stał się gęsty i żywo-zielony. U innych roślin były widoczna poprawa stanu, zwiększony wzrost jaki i bardziej obfitsze kwitnienie. Bym prawie zapomniał o szklarni w której były pomidory koktajlowe, efektem podlania takowego jednego "krzaczka" było to że rozrósł się na metr szerokości i ok 1.80m wysokości.
Czas na rośliny domowe, hmm tu mi ciężko powiedzieć zmiany są lekkie u niektórych było bardziej obfitsze kwitnienie a u niektórych szybszy wzrost.
Wiec przejdźmy do końcowej oceny "Rosahumus":
1. Efekty 5/5
2. Dawkowanie 4/5
3. Poprawienie urodzajności gleby 4/5

Wiec jak najbardziej POLECAM "Rosahumus" :-)
Igan
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2012-08-22, 13:17

Re: Rosahumus - opinie, jak działa

Post autor: Igan »

Chcę w tym tygodniu (prawie jest już październik) podlać swój ogród Rosahumusem.

Mam pytanie - czy mogę podlać iglaki, rosną na słabej glebie i przydałoby się ją wzbogacić, ale Rosahumus nie zakwasza gleby, więc podlać czy nie podlewać iglaków... ?
ODPOWIEDZ