Rojniki z nasion

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Rojniki z nasion

Post autor: Wiki »

Kilka lat temu trafiłam w sklepie na nasiona rojników. Zaciekawiło mnie jak z nasionka wyrasta rozetka rojnika. Kupiłam, posiałam w skrzynce na balkonie i czekałam z niecierpliwością jak będą kiełkowały i czy wogóle wykiełkują. Wkrótce zobaczyłam małe roślinki nie przypominające rojników. Roślinki miały początkowo po dwa kosmate listki. Obserwowałam ich rozwój z uwagą, a kiedy podrosły przeniosłam je na skalniak i tam wkrótce wyrosły z nich prawdziwe małe rojniki. Mam je do dzisiaj, dalej rosną, rozmnażają się i kwitną.
Tak wyglądały po kilku tygodniach od wysiania
Tak wyglądały po kilku tygodniach od wysiania
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Rojniki z nasion

Post autor: Danka »

Rojników nigdy nie wysiewałam :-)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Rojniki z nasion

Post autor: Petrus »

Ja też widziałem nasiona ale wolę je rozmnażać z rozmnóżek których jest masa wokół roślin matecznych :-) Ale Twoja fotka na pewno się przyda, jak te rośliny wygladają po wysiewie. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Rojniki z nasion

Post autor: Wiki »

:)

Z nasion wyrosły bardzo różne rojniki, bo to była mieszanka rojników. Niektóre bardzo ładne, do dzisiaj je mam.
Teraz już nie wysiewam rojników, bo tak mi się mnożą, że już nie wszystkie mieszczą się na skalniaku, chociaż ciągle go powiększam.:)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Rojniki z nasion

Post autor: Sylwia,Gosia »

To chyba najprzyjemniejsze i najciekawsze zajęcie z roślinkami , patrzeć jak kiełkują ,a potem rosną z ziarenek .
Na balkonie , sprawdzają się jednak roślinki kupione ,bo od razu są duże i od razu zdobią , choć i tak zawsze coś mi się wysiewa i szkoda mi usunąć , więc rośnie , nie mówiąc o dziwaczkach , te zawsze sieją się same :mrgreen:

Ładniutkie te malutkie rozchodniki .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Rojniki z nasion

Post autor: Sylwia,Gosia »

To chyba najprzyjemniejsze i najciekawsze zajęcie z roślinkami , patrzeć jak kiełkują ,a potem rosną z ziarenek .
Na balkonie , sprawdzają się jednak roślinki kupione ,bo od razu są duże i od razu zdobią , choć i tak zawsze coś mi się wysiewa i szkoda mi usunąć , więc rośnie , nie mówiąc o dziwaczkach , te zawsze sieją się same :mrgreen:

Ładniutkie te malutkie rojniki .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ