Rododendrony w pojemnikach.

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Rododendrony w pojemnikach.

Post autor: Grama »

Proszę o odpowiedź, czy ktoś ma doświadczenie z uprawą różaneczników w pojemnikach? Kupiłam 2 piękne okazy, mam zamiar przechować je zimą w chłodnej widnej piwnicy i wiosną wysadzić do większych donic z przeznaczeniem na taras lub do kompozycji ogrodowej, ale w pojemnikach. Dobry pomysł, sprawdzi się? W sieci jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Pozdrawiam, dzięki.
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Re: Rododendrony w pojemnikach.

Post autor: Herbi »

Grama pisze:Proszę o odpowiedź, czy ktoś ma doświadczenie z uprawą różaneczników w pojemnikach? Kupiłam 2 piękne okazy, mam zamiar przechować je zimą w chłodnej widnej piwnicy i wiosną wysadzić do większych donic z przeznaczeniem na taras lub do kompozycji ogrodowej, ale w pojemnikach. Dobry pomysł, sprawdzi się? W sieci jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Pozdrawiam, dzięki.
Prawdę mówiąc nie słyszałem o wstawianiu różaneczników w pojemniki. Te krzewy tworzą płytki ale rozległy system korzeniowy.
Myślę że tylko niektóre z gatunków by się nadawały. Np. Rhododendron impeditumDorasta do 60 cm i szerokości 80 cm. (takiej szerokości mniej więcej pojemnik trzeba by tu wykorzystać.)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Post autor: Krysia »

Myślę, że rózanecznik nie nadaje się na taras.
Ponieważ roślinka bardzo mi się podoba to próbowałam jak sobie poradzi.
Po paru miesiącach wylądowała u przyjaciólki w ogródku.
U mnie na tarasie w najchłodniejszym miejscu i tak jest bardzo gorąco.
Pozdrawiam i tak myślę, że one najpiękniej wyglądają w ogrodach.
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

Ja jak Herbi, uważam, że płytki system korzeniowy jest najważniejszą przeszkodą w pojemniku :roll:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Zrobiłam taką próbę na miniaturowym rododendronie japońskim. Kupiłam dwa jednakowe i jeden posadziłam do gruntu, a drugi w donicy na tarasie i różnica między nimi jest kolosalna, Co prawda ten w donicy przezimował na tarasie już druga zimę, ale wiosną wcale nie wyglądał dekoracyjnie, słabo kwitł i miał niewiele liści, więc również wylądował w gruncie. W donicach zdecydowanie lepiej spisują się jałowce.
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
ODPOWIEDZ