Re: ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: ogród wokół domu

Post autor: Krysia »

Ależ cudnie kwiaty u Ciebie w ogrodzie. Irysy jak marzenie, piwonie i pachnący jaśmin. Ja nigdy też nie paliłam, u mnie nikt w domu nie palił, dzieci dorosłe też nie palą. Twierdzą, że szkoda kasy na papierosiska. A wydawanie na kwiatki to już zupełnie insza inszość. Też ostatnie złotóweczki u mnie na to lecą. I nawet nikt w domu się temu specjalnie nie dziwi.
Trzeba mieć jakąś pasję, a kwiatuszki to świetne hobby. I pachnące.
Pozdrawiam bardzo serdecznie :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Krysiu bo jak przejść na bazarku obok pięknych kwiatów i to za złotówkę . Gazanie już mają po jednym kwiatku ..
gazania.jpg
wygląda ślicznie ciekawe jakie będą inne kolory ..
łąkowe dzwonki.jpg
nadal ładnie kwitną na skalniaku łąkowe dzwonki , rozsiewają się a ja im pozwalam rosnąć , tylko białego nie widzę ..
krzewuszka.jpg
coraz więcej kwitnie krzewuszek ..
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: ogród wokół domu

Post autor: Krysia »

Janeczko, nie da się przejść po bazarku i nie kupić kwiatka. Też tak mam, a jak Tadziu mówi, że paczka papierosów dychę kosztuje, no to jesteśmy bardzo do przodu z tym kwiatkami, bo one jednak taniutkie ;-)
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Dlatego omijam wszelkie roślinne bazarki :lol:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: ogród wokół domu

Post autor: Iga51 »

Danusiu, ale tak całkiem nie ominiesz, bo jeszcze jest internet. A tu najtrudniej się powstrzymać, jak coś się spodoba. A jak już zamawiać, to wiadomo, że jednej roślinki się nie opłaca. No i się popłynie.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Na naszym bazarku nie ominiesz kwiatów bo stoją między owocami i warzywami i zawsze są pokusą , nawet w Biedronce na wejściu stoją najpierw kwiaty .. Dlatego na bazarek jeżdżę teraz gdy są duże przeceny bo ogrodnicy już pozbywają się kwiatów .. W tym roku marnie powschodziły jednoroczne więc pewnie znowu dokupię bo nie chcę mieć pustych miejsc po cebulowych ..
Awatar użytkownika
OLAOSKA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 444
Rejestracja: 2008-05-08, 00:21

Re: ogród wokół domu

Post autor: OLAOSKA »

Janeczko -pisałaś ,że gnojówką z pokrzyw spryskujesz róże dopiero po deszczu -czy to ma jakieś znaczenie dla mszyc ,skoro ona ma działać na te mszyce???
Pozdrawiam Olka

Szczęście się mnoży jeśli się nim podzielisz :).
zapraszam do siebie ogrod-osek-t9100.html
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Olu dlatego po deszczu bo polane gnojówką znowu likwidują mszyce ,które znowu zaczynają się rozmnażać . Dlatego dodaję mydło potasowo -czosnkowe aby dłużej się gnojówka trzymały na kwiatach ,chociaż deszcz znowu go zmyje i należy powtórnie pryskać . Ja prawie wszystkie kwiaty taką gnojówką pryskam i penie dlatego mam mało mszyc a nawet ślimaki omijają mój ogród .. ostatnio taki oprysk poszedł na koperek bo tam ich zauważyłam ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Iga51 pisze:Danusiu, ale tak całkiem nie ominiesz, bo jeszcze jest internet. A tu najtrudniej się powstrzymać, jak coś się spodoba. A jak już zamawiać, to wiadomo, że jednej roślinki się nie opłaca. No i się popłynie.
Ale mi,wtedy łatwiej zapanować na kasą ;-) Obiecuję sobie zrobić gnojówkę zielną ale ciągle mam mało czasu :-(
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Znowu się ochłodziło ale bez deszczu a tak już sucho w ogrodzie ,mógłby trochę popadać ..Kwitną ostatnie dwie piwonie trochę w cieniu to i później zakwitają ..
Obraz 009.jpg
Obraz 026.jpg
Obraz 007.jpg
ta biała też ma trochę różowego nalotu ..
Obraz 001bordowy powojnik.jpg
powojnik.jpg
Obraz 022.jpg

powojniki też już zaczynają kwitnąć ..
Obraz 008.jpg
Obraz 012.jpg
goździki
Obraz 014.jpg
dzwonek
Obraz 021.jpg
liliowiec Stella
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

To chyba lato się zaczyna :mrgreen:
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: ogród wokół domu

Post autor: Edyta1203 »

Janinko!!! Śliczności u Ciebie piwonie :padam: a jaki cudny musi być wokół zapach :padam: Co do tych zakupków jednago kwiatka ....to u mnie to zupełnie nie wchodzi w rachubę....zawsze przytargam pół auta :rotfl: :rotfl: :rotfl: . Miłego weekendu Ci życzę :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Danusiu tylko dlaczego to lato zaczyna się takie zimne ,.. W nocy popadało więc będzie spokój z podlewaniem ale tak się ochłodziło że do ogrodu trzeba zakładać ciepły sweter , może wreszcie astry zaczną rosnąć bo przy tym upale co był wydawało mi się że malały a nie rosły ..
Edytko nawet jak mam mało pieniędzy to zawsze jakimś cudem mam kilka siatek i koszyk zapełniony sadzonkami i wracam objuczona jak wielbłąd jak twierdzi mój mąż .. Ale teraz na bazarku są wysprzedaże kwiatów i szkoda nie dokupić pięknie kwitnących już kwiatuszków .. Tylko do szkółek jak jadę to mam zawsze listę które krzaki mam dokupić ,chociaż i tu zdarzają się wyjątki jak coś ładnego spotkam i MUSZĘ to mieć w koszyku ...
Po deszczu ziemia wilgotna to dzisiejszy dzień będzie dobry na uzupełnienie rabatek po cebulowych mam trochę siewek w szklarni ,które trochę podrosły oraz trochę cynii , dostałam też wczoraj garstkę aksamitek ,przy takiej pogodzie powinny się ładnie przyjąć ..
Zaczynają kwitnąć ostróżki ..
Obraz 004.jpg
Obraz 003.jpg
Obraz 005.jpg
Obraz 006.jpg
Obraz 027.jpg
Obraz 036.jpg
Zostały mi tylko takie kolory białej i różowej nie widzę , znowu mi znikły .. Posiałam w tym roku całą torebkę miks kolorów ,może wreszcie ze swoich siewów doczekam się innych kolorów bo na zdjęciu były i białe i różowe nawet w kilku odcieniach ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

To prawda, że nagle się ochłodziło ale mimo to wszystko szybciej rośnie i kwitnie. Chociaż u mnie był problem z nasionami, bo sporo nie powschodziło. Myślę o warzywach ;-)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: ogród wokół domu

Post autor: Krysia »

Ale jest mix z tą różą w tle, bo cudnie kolorowo. U nas też zimno i to czuć, bo w Tatrach śnieg :-) Zwariowana pogoda, albo żar, albo chłód.
ODPOWIEDZ