Re: ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Ja mówię że nie kupuję używek oprócz kawy bo moją używką są kwiaty , męża straszę że i ja co miesiąc na kwiaty będę tyle wydawać co on na papierosy i znowu mam spokój na kilka miesięcy ..Córka lubi słodycze więc kupuje cukierki lub ciastka ale na kwiaty to by tyle nie wydała ..
Dzisiaj słonecznie ale zimno i wietrzno że nawet nie chce się wychodzić na taras . Aby pogoda się nie pogorszyła bo mam już dość deszczowych dni .. Lila goździków już mam sporo a nawet posiałam nowe bo były ładne na opakowaniu jak okwitną to wokół sadziłam astry aby było dalej kwitnąco , W tym roku marnie powschodziły i obok posadziłam nagietki ale widzę że i astry zaczęły wschodzić tylko pewnie zakwitną na koniec jesieni , za to goździki brodate mają coraz piękniejsze kwiaty ..
Kwitną ostatnie irysy
irysy.jpg
Obraz 261.jpg
Obraz 272.jpg
Obraz 276.jpg
Obraz 277.jpg
Obraz 286.jpg
Obraz 287.jpg
Obraz 288.jpg
Chyba tylko przez taką pogodę możemy oglądać kwitnące irysy w tym roku z przerwami i tak długo ..
Rh liliowy.jpg
Mój liliowy Rh mimo przemarznięcia pokazał marne bo marne ale rozkwitnięte kwiaty . Może na drugi rok będą ładniejsze ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Ja przez deszczową pogodę mam zmarnowane nie tylko irysy. Nawet nie zdążyłam im dobrych zdjęć do kolekcji zrobić. :->
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: ogród wokół domu

Post autor: tadek »

A ja mam przez deszczową pogodę dużo chwaścików do usuwania. :lol:

Janinko dobrze robisz kupując sobie kwiatki...
Paczka papierosów kosztuje ponad dziesięć złotych.
Za pieniądze wydane w miesiącu na tą truciznę, można sobie fajnie poużywać w centrach ogrodniczych.

Zdecydowanie jestem na TAK ! za pomysłem wydawanie pieniędzy zamiast na papierosy, to na kwiatki..

Papierosom zdecydowanie mówię NIE ! :kwasny:

Obrazek


:niepewny: Zdrowe grillowanie
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

Janinko śliczne są Twoje iryski, juz takie szlachetniejsze z falbaneczkami :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Lila na razie mam pojedyncze kwiaty irysów ale jak się rozrosną to możesz sobie wybrać .. U mnie dzisiaj zimno i pada nawet nie mogę po flancować jednorocznych , może po południu jak przestanie padać .. Po ostatnich ciepłych dniach powschodziły astry ,cynie ale aksamitek nie widać ,nawet ogórki teraz ładnie wzeszły .. Buraki też są za gęste muszę je przerwać i znaleźć im nowe miejsce . W tym roku jest wilgotno to i na piasku pewnie się przyjmą ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: ogród wokół domu

Post autor: Iga51 »

Janeczko, prześliczne te Twoje irysy. A jakie maja piękne kolory i kształty. Śliczności. Moje już powoli przekwitają. Najdłużej mam białe i brązowe.
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: ogród wokół domu

Post autor: Waldiwlodawa »

Ślicznie Janino...:)))
Kupuj kwiatki i nie żałuj pieniędzy na piękno, maż puści z dymem więcej kasy.
Ja dawniej paliłem dwie paczki dziennie. Nie pale od 6 lat i od 6 lat czuje zapach kwiatów i wszystkiego co mnie otacza.Czuje każdą roślinkę.Palacze nic nie czują oprócz dymu...
Piękne masz kwiatki i niech one swoim pięknem raduja Ciebie i nas...:)))
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Też paliłam a teraz nie wyobrażam sobie jak mogłam wytrzymać ten smród z papierosów . Wolę zapach kwiatów ,teraz goździków ,których zapach rozchodzi się po całym ogrodzie a i jaśmin szykuje się do kwitnięcia ,.. Ten dopiero ma zapach ..Nareszcie ciepło choć pochmurnie ,wreszcie jednoroczne może ruszą się z rośnięciem bo zielsko znowu się pięknie zieleni ..
pęcherznica.jpg
pęcherznica już ma kwiaty ,bordowa też ..
ostnica.jpg
ostnica ładnie się rozsiała na skalniaku
liliowiec.jpg
zaczynają kwitnąć następne liliowce
firletki smółki.jpg
Firletka -smółka ta dopiero ma kolor ale już przekwita ..
posłonek czerwony.jpg
posłonek też tworzy piękne kolorowe poduchy ..

Idę flancować na puste miejsca po cebulowych ,tylko nie za bardzo mam co , najładniej mi wzeszły lwie paszcze i nagietki i na razie tylko ich wsadzam . Nawet aksamitki zwiodły a tak pięknie kwitną do samych mrozów ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: ogród wokół domu

Post autor: Iga51 »

Ślicznie kwitnie u Ciebie Janinko, U mnie aksamitki ślimaki pożarły, a zawsze miałam takie piękne i tez je flancowałam w puste miejsca. Coś czuję, że w tym roku będę miała ich jak na lekarstwo. Ale mam ładnie astry, no i cynie, chociaż do nich też ślimaki się dobierały.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Astrów mam mało a cynie ładniej mi powschodziły , ,ślimaków mam mało to może mi nie pożrą kwiatów bo i tak ich mam mało . Dzisiaj córka przywiozła mi nasionka aksamitek , posiałam i jak będzie tak ciepło to może jeszcze i aksamitki zakwitną ..Część piwoni przekwitła ale kilka jeszcze ma piękne kwiaty ..
biała piwonia ...jpg
biała piwonia
bordowa piwonia.jpg
piwonie.jpg
bordowe przy drodze ..
piwonie rożowe.jpg
różowe piwonie ..

kwitną tamtoroczne lwie paszcze
lwia paszcza mieszana.jpg
lwie paszcze z goździkami.jpg
lwia paszcza z goździkami .
Obraz 006.jpg
Obraz 007.jpg
żółta lwiapaszcza.jpg
w tym roku nawet ładnie mi powschodziły i sadzę ich wszędzie bo innych mam mało ..
kwitnąca róża.jpg
i moja kwitnąca różyczka ..
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: ogród wokół domu

Post autor: malina »

Janino te białe piwonie masz przepiękne ,nie mam takich.Pozdrawiam Halina :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: ogród wokół domu

Post autor: Iga51 »

Janeczko, wszystkie piwonie masz piękne. Mnie się podoba ta bordowa. A czy białą masz taką samą jak moja, czy inną?

Obrazek

Moja ma w środku taki czerwony paseczek, a w Twojej wygląda jakby miała różowy środek. Czy to może tylko tak na zdjęciu wyszło?
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

Co z tymi aksamitkami , :niepewny: ja też siałam drugi raz. Te drugi raz siane już ładnie wzeszły. Jedna różowa już przekwitła a taka jak Twoja Janeczko już powoli przekwita. Oj szkoda, ze to tak szybko. :(
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Lilu mnie się wydaje że w tym roku długo kwitną bo często było zimno .Jedna bordowa jest wcześniejsza i już przekwita a białą mam późną i jeszcze w pąkach , teraz kwitną średnie ..
Iga nie mam czysto białej piwonii tylko z różowym środkiem a drugą z czerwonym , Ta na zdjęciu wygląda tak samo jak w ogrodzie . Bordowych mam kilka to mogę ci podesłać .
Zauważyłam że i u ciebie na jednej łodydze jest kilka pąków , dłużej będą kwitnąć ..
dzwonki dwuletnie.jpg
dzwonki dwuletnie ..
jaskier japoński.jpg
jaskier japoński jest późniejszy od żółtych jaskrów ..
naparstnice i dzwonki.jpg
naparstnice i dzwonki dwuletnie .
lilie.jpg
lilie trochę przemarzły i maja karłowate kwiaty
lewisja i kropliki.jpg
Lewisja nadal kwitnie a kropliki ładnie się rozrastają ..
jaśmin.jpg
zaczyna kwitnąć jaśmin , będzie zapach w całym ogrodzie ..
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: ogród wokół domu

Post autor: Asterka »

Janeczko, to nie jaskier japoński
jaskier%20japoński.jpg
jaskier%20japoński.jpg (111.55 KiB) Przejrzano 2339 razy
lecz pełnik chiński. Później kwitnie od pełnika europejskiego, ma bardziej pomarańczowe kwiaty i piękne, sterczące do góry pylniki. Marzę o tym, żeby taki mieć, ale nigdy nie spotkałam w żadnym sklepie ogrodniczym.
Wszystko u Ciebie pięknie kwitnie, szczególnie peonie. U mnie też kiedyś lwie paszcze przetrwały zimę i zakwitły w następnym roku.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
ODPOWIEDZ