Re: ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

Ja to do wczesnego popołudnia nie miałam jak uciekać do domu, bo z niego wyleźć nie miałam siły, och te +50, dopiero przed burza poleciałam zerwać truskawki. A po deszczu poszłam odetchnąć, bo lepsze powietrze. Jak to u Janinki ładnie i kolorowo. Fajną Ci niespodziankę zrobili.
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: ogród wokół domu

Post autor: Edyta1203 »

Piękne kwiaty Janinko. Azalia czerwona taka jak u mnie z wysokich. Fajnie spędziłaś ten dzień w parku iluzji. Super zdjęcia z wnusiem. :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Miło spędziliśmy czas w parku , teraz muszę namówić drugą córkę aby zrobiła taka frajdę drugim wnukom , Antoś też ma ochotę na taką wyprawę ..
Lilu u mnie dzisiaj był dla mnie taki ciężki dzień a miałam po deszczu tyle narobić .. Skopałam i posadziłam dynie ze szklarni , po flancowałam trochę samosiejek nagietek i poruszyłam warzywnik .. Wreszcie pokazały się ogórki a myślałam że już ich nie będę miała ..
piwonie rożowe.jpg
różowe piwonie w rozkwicie ..
bordowa piwonia.jpg
bordowe też już zaczynają kwitnąć ..
czerwona krzewuszka.jpg
czerwona krzewuszka też zaczyna kwitnąć ..
firletki smółki.jpg
smółki też już zdobią ogród ..
gęsiówkai kocimiętka.jpg
gęsiówka i kocimiętka
przetacznki i gesiówka.jpg
przetacznik i gęsiówka ..
goźdzki i przetacznik płożący.jpg
goździki i przetacznik
goździki brodate ..jpg
goździki brodate tez już zaczynają kwitnąć ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Podoba mi się to zestawienie :mrgreen: przetacznik i gęsiówka
Obrazek
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: ogród wokół domu

Post autor: Asterka »

Zestawienie śliczne, ale wydaje mi się, że te białe kwiatki (pięciopłatkowe) to rogownica ze ślicznymi szarosrebrnymi listkami, a nie gęsiówka, której kwiatki mają 4 płatki i należy do kapustowatych. Żeby być pewnym, trzeba by zobaczyć roślinki z bliska.
Taki przetacznik mam, dostałam od Janeczki dwa lata temu. Też mi teraz kwitnie. Janeczko - dziękuję!
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: ogród wokół domu

Post autor: Iga51 »

Janeczko, mnie też się podoba tak kontrastowe zestawienie. Biały z ciemno-niebieskim wspaniale wyglądają.
Krzewuszka czerwona - cudo. A już bordowa piwonia - marzenie.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Asterka pisze:Zestawienie śliczne, ale wydaje mi się, że te białe kwiatki (pięciopłatkowe) to rogownica ze ślicznymi szarosrebrnymi listkami, a nie gęsiówka, której kwiatki mają 4 płatki i należy do kapustowatych. Żeby być pewnym, trzeba by zobaczyć roślinki z bliska.
Taki przetacznik mam, dostałam od Janeczki dwa lata temu. Też mi teraz kwitnie. Janeczko - dziękuję!
Danusiu masz rację to rogownica kutnerowa. U mnie rośnie w ogrodzie i nie rozpoznałam :-o
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

A mnie się obie zawsze mylą ale lepiej zapamiętuję gęsiówkę .. Przetacznik kupiłam w szkółce Magda 5 lat temu ,ładnie się rozrasta i już mam kilka kępek . W tamtym roku dostałam od Jacka z innego forum płożący jestem ciekawa czy też tak ładnie się rozrośnie ..
od Jacka przetacznik płożący.jpg
wysokie na razie w pąkach i dobrze bo by było za niebiesko ..
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: ogród wokół domu

Post autor: Mirabela »

Witaj Janeczko! Ostrogowca wstawiłam do tunelu foliowego i ruszył z kopyta. Przygotuję dla Ciebie kępkę. Nie powiem jeszcze dokładnie kiedy wyślę. Dam znać.
Piwonie już w rozkwicie :shock: Moje jeszcze nie , ale jak tylko słonko zaświeci to pewnie pokażą swoje piękno, na które z utęsknieniem czekam. Przymrozek i moich roślinek nie ominął. Winogrono , perukowiec ( o dziwo widzę , że ma z boku nowe wyrostki z kwiatami), cutryniec , listki powojnika( uratowane pąki i zabiera sie do kwitnienia) i moje borówki amerykańskie - dosłownie całe gałązki uszkodzone. Wicinam je , aby odrastały nowe. Całe szczęście , że owocniki lekko oberwały. Ale miałam trzy dodatkowo dokupione krzaczki + żurawinę i one dostały więcej mrozu. Poobcinałam zmarznięte części i czekam aż odbiją. To była taka fala zimna w tym miejscu, a żeby było śmieszniej to miejsce , w którym rosły jest zasłonięte szpalerem tui .
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Mirko to tak jak z moimi azaliami . Specjalnie posadziłam tuje aby mieć zabezpieczenie przed mrozem a one w tym roku i tak przemarzły oprócz czerwonej .. Borówki moje mają już owoce ale za to nie będzie agrestu i porzeczek ,przemarzły. Dobrze że przynajmniej truskawki ,maliny i poziomki ładnie kwitną ,nawet jeżyna ma ładne pąki więc będzie co podjadać .. Po południu przestało padać więc trochę po flancowałam cynii, astrów i nagietek,które same ładnie się rozsiały . Przynajmniej mam czym zapełnić wolne miejsca ..A sadzonkę prześlij kiedy się dobrze ukorzeni ..
Mimo złej pogody i zimna kwiaty ładnie kwitną ..
budziszek jasnoliliowy.jpg
budziszek liliowy.jpg
budziszek różowy.jpg
Obudziszek jasnorózowy.jpg
moje bodziszki też zaczynają kwitnąć ..
ciemne goździki.jpg
goździki białe.jpg
goździkróżowy.jpg
kolorowe goździki.jpg
pełne goździki.jpg
goździki zaczynają kwitnąć i pachną w całym ogrodzie ..
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

Goździki i ten ich zapach, sadzę je w kilku miejscach na działce, dla zapachu. Spora kolekcyjka.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Też bardzo lubię zapach goździków :mrgreen: Ale moje po deszczu są w opłakanym stanie, a mimo to dalej pachną :rotfl:
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: ogród wokół domu

Post autor: Krysia »

Piękne goździki, ale piwonie najcudniejsze. Uwielbiam ich zapach.
Pozdrawiam bardzo serdecznie :-)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Znowu słonecznie i można popracować w ogrodzie , Dzisiaj byłam na bazarku po paprykę ale spotkałam wyprzedaż koleusów , szałwi , gazani i ja nazywam je kogucikami . wzięłam po 5 szt po złotówie bo na więcej nie miałam kasy a córka nie chciała mi pożyczyć . I tak jakoś dziwnie się patrzyła na moje torby ale kwiaty to nie wędlina że można ją upychać z nimi trzeba delikatnie ..
czerwona krzewuszka.jpg
tylko ta krzewuszka co roku pięknie i wcześnie kwitnie inne jeszcze w pąkach ..
krzewuszka o pstrych liściach.jpg
o pstrych liściach ma mało kwiatów ..
dyptam.jpg
dyptam też kwitnie a różowy chyba nie będzie bo nie ma pąków ,..'
margarytka czerwona przy ostróżce.jpg
'

złocienie czerwone i ostróżka ..
liliowiec w kwiatach.jpg
ładnie tez kwitnie wczesny liliowiec ,
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: ogród wokół domu

Post autor: lawender »

Oj Janeczko pięknie w Twoim ogrodzie i tak kolorowo:) Ja ostatnio tez byłam na bazarku po warzywa i przyniosłam lobelię i aksamitki,,,,i tak jakoś warzywek nie kupiłam bo już nie miałam jak się z tym zabrać......no moja córka też, za głowę się złapała.....no i komentarz też był długi......he he....:)Tak już mamy Janeczko ,że nie samym chlebem żyjemy :rotfl:
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
ODPOWIEDZ