Re: ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: ogród wokół domu

Post autor: Elzbieta M »

Tak to bywa , Janinko - nawet jak idziemy tylko poogladac , to wychodzimy z zakupem :hyhy: Posadzilas juz swoje nowe nabytki
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Elu i dlatego córka w sobotę nie wzięła mnie na targ , choć się nie upierałam bo padał deszcz a ja lubię połazić sobie i popatrzeć na kwiaty za czym kupię ..Po wczorajszej burzy z piorunami dzisiaj wychodzi słoneczko ,więc wreszcie może koniec z deszczem . Teraz znowu walka z chwastami , ładnie powschodziły buraczki ale i zielsko też ładnie się zieleni .. Od poniedziałku jak będzie słonecznie biorę się za warzywnik aby zielsko nie było większe od warzyw .. Może i jednoroczne w szklarni szybciej wyrosną bo przy takim zimnie i im nie chce się piąć do góry ..
irysy.jpg
zaczynają kwitnąć średnie iryski
kokoryczka.jpg
kokoryczka ładnie też kwitnie
Obraz 017.jpg
kamasja też kwitnie tylko wiatr i deszcz potargał im liście ..
niebieski len.jpg
zaczyna kwitnąć len niebieski ,żółty jeszcze nie ma pąków ..
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: ogród wokół domu

Post autor: Zenia »

wasilewska101 pisze:Lilu to pszoniok ładnie się rozrasta i gdy kwitnie wygląda ślicznie ..
A ja niedawno kupiłam tego kwiatka zupełnie go nie znając. Tak ot, aby coś nowego kupić. ;) Cieszę się bardzo że kupiłam, toż to ładna kwitnąca kępa. Moja to jeszcze maleństwo. Janeczko, mimo nie najlepszej pogody wszystko u ciebie rośnie i kwitnie w najlepsze. Teraz pewnie zacznie się festiwal irysowy. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Zeniu nareszcie słonko ładnie świeci ,roboty z zielskiem będzie sporo ale wśród pięknie kwitnących kwiatów miło będzie pracować .. Masz rację zaczynają kwitnąć wysokie irysy ..
brązowo bordowy irys.jpg
irys niebieski z odcieniami ...jpg
irysy.jpg
jasno żółte irysy.jpg
Obraz 040ciemny irys.jpg
Na razie kwitną takie irysy..
liliowiec juz kwitnie.jpg
zakwita pierwszy liliowiec ..
goździki brodate.jpg
ładnie zapowiadają się brodate goździki ..
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: ogród wokół domu

Post autor: tadek »

Ładnie tobie kwitną irysy i liliowiec Janinko.
U mnie w tej chwili mocno kwitnie katar, oraz wysypała mi się febra na wardze... :rotfl: :kwasny:

Na ogródek udam się jutro, jestem ciekawy co tam przekwitło a co zakwitło. :|
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: ogród wokół domu

Post autor: lawender »

Jani nko,ja też zaglądam szybciutko do Twojego wątku. Oh,jak dużo kwiatów u Ciebie i jak kolorowo.Dziś dotarła Twoja przesyłka,ale się cieszę,superowo dziękuję Ci za roślinki.Jak tylko córka znajdzie chwile to pojedzie ze mną do ogrodu i pomoże wsadzić i wykopać dla Ciebie roślinki.:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Ciekawa jestem w jakim stanie dotarły bo straszny upał .. Niech ci ładnie rosną ..
Dzisiaj znowu gorąco ,w ogrodzie robię tylko rano i pod wieczór bo przy takim upale to najlepiej pod lipką albo w domu gdzie mam chłodniutko ..Rozkwitły następne irysy ..
brązowo bordowy irys.jpg
irys niebieski z odcieniami ...jpg
Obraz 079.jpg
Obraz 084.jpg
Obraz 085.jpg
Obraz 086.jpg
inne kolory jeszcze w pąkach .
Ponieważ je przesadzałam mam małe kępki i mają mało kwiatów ale jak na rosną to wtedy będą ładnie wyglądać ...
Obraz 087.jpg
czerwona azalia jak co roku daje popis swoimi kwiatami ,widać ją z daleka ..
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: ogród wokół domu

Post autor: elza »

Janinko, cudna ta azalia.Na pewno rzuca się w oczy z daleka podobnie do kwitnących pigwowców.Mnie zaczyna kręcić na azalie i rododendrony,ale póki co się hamuję,bo przede wszystkim one potrzebują dużo miejsca,więc nic na wariata.
W Gdyni też potworny upał od 3 dni,ale u nas lżej się go znosi.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Taki ognisty kolor u azalii trudno nie dostrzec. Masz inne kolory irysów niż ja. Okazało się, że u mnie przeważają odcienie bieli i fioletu. Inne kolory jakby przepadły :-?
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: ogród wokół domu

Post autor: Iga51 »

Janeczko, kolory irysów masz przepiękne. Ten na pierwszym zdjęciu bardzo mi się podoba i ten na trzecim i czwartym też. Ech, nie ma co wymieniać. Wszystkie mi się podobają. Ja też mam kilka kolorów, ale inne niż Ty. Czy ta piękna azalia jest taka wysoka, czy zdjęcie robiłaś z poziomy zerowego? Sądziłam, że azalie to niskie, bardziej poduszkowe rośliny, a u Ciebie jest inna. Kolor ma cudny. Lubię bardzo czerwone kwiaty.
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: ogród wokół domu

Post autor: Waldiwlodawa »

Witam Pieknie...:))))
No ,no...jest na czym oko zawiesic i podziwiac...Pieknie...kazdy ogrod inny...:)))

Wspaniala ta forumowa Rodzina Ogrodnicza...:)))
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Danusiu też mam odcienie fioletu a inne a białych w ogóle nie mam nawet z odcieniami .. U mnie przeważnie żółte i brązowe .. Iga ta azalia jest wysoka , kupiłam ją bo łanie kwitła ,reszta azali jest o połowę mniejsza .. Z takich wysokich już więcej nie spotkałam ..
Waldi witam cię w moim ogrodzie ,Dlatego nasze ogrody są takie piękne bo same je komponujemy według naszych gustów i choć przeważnie mamy takie same kwiaty to ogrody wyglądają inaczej ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Piękna pogoda ,wczoraj z wnukiem najstarsza córka z zięciem zabrały nas do Parku Iluzji . Wnuczek się wychasał porządnie ..
Obraz 263.jpg
tutaj z wujkiem trzymają dom .
Obraz 268.jpg
na pompowanych konstrukcjach bezpiecznie jest skakać ..
Obraz 273.jpg
przejażdżka tratwą .
Obraz 272.jpg
i po wszystkich atrakcjach odpoczynek na plaży ..

a w ogródku zakwitł liliowy Rh
Rh liliowy.jpg
Trochę złapał go przymrozek ale zakwitł dwoma kwiatami ..
rózowa piwonia.jpg
zaczynają kwitnąć różowe piwonie ..
krzewuszka o pstrych liściach.jpg
czerwona krzewuszka.jpg
krzewuszki też już kwitną ale to wszystko w ogrodzie przydomowym gdzie jest cieplej .
Dalej w ogrodzie kwiaty jeszcze w pąkach ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Miło,że obie z Krysią macie wnuki przy sobie. Ja muszę czekać na wyjazd do nich :-/
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Danusiu ja mam wnuki wokół siebie najdalej mają wnuki córki Beatki jakieś 30 km , Mateusz i Natalka . Mateusz już po maturze nawet dobrze mu poszła jak mówiła córka bo więcej czasu spędza przy komputerze niż na nauce .. Natalka poszła do szkoły wojskowej w Warszawie a na drugi rok wybiera się do Poznania na studia ,wtedy będzie daleko ..
Rano było chłodno ,myślałam że dzisiaj będzie można trochę popracować w ogrodzie ale znowu gorąco i uciekłam do domu ..
ODPOWIEDZ