Re: ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ogród wokół domu

Post autor: Sylwia,Gosia »

Janinko , będę Ci kibicować z tymi begoniami , zarówno z przechowywanymi cebulami ,jak ze stale kwitnącymi.
Jak Ci się uda , to napisz jak to zrobiłaś :hyhy: . Ładnie kwitły w lecie. U mnie stale kwitnące przeżywają zimę ( w zimie obumierają zazwyczaj wszystkie liście) , żeby od początku ,od korzeni wypuścić listki. Bulw nie przechowuję ,bo latem w większości chorują.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: ogród wokół domu

Post autor: Wiki »

:)

Bardzo lubię begonie, chociaż nigdy ich nie miałam,ani w ogródku ani na balkonie. Wydająi się trudne w utrzymaniu.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Sprawdziłam kwiaty w piwnicy ,dalie i mieczyki ładnie się przechowują m inne tez ale begonie stale kwitnące padły . Może jakby rosły w doniczkach może by przetrwały . Jednak nie ma co się smucić mam już posiane nowe begonie , niecierpki i petunie .Na więcej nie mam miejsca na oknie i będę siać w szklarni gdy się trochę ociepli ..
siewy.jpg
Udało mi się kupić begonię bulwiastą za trzy zł ..
begonia.jpg
i białe hiacynty które już przekwitają .
hiacynty.jpg
Wiosnazalia.jpg
trochę Adaś poprzestawiał telefon i wyszło za ciemno

oraz azalię która dostałam na dzień babci .

Na dworze ciepło , przebiśniegi już na wierzchu a i krokusy i tulipany też wyłażą z ziemi .. Aby tylko teraz nie wrócił nróz bo znowu dużo pączków może przemarznąć bo już zaczynają rosnąć ,szczególnie na hortensjach ..
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: ogród wokół domu

Post autor: Bettiw »

Begonie stale kwitnące nie wytrzymały pewnie dlatego że to jednoroczne, chociaż niektóre chociaż sprzedawane jako jednoroczne, to dają radę parę lat, wiec warto próbować.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: ogród wokół domu

Post autor: Wiki »

:)

U Ciebie widzę już przygotowania do wiosny. :) Muszę i ja pomyśleć o tym. :)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ogród wokół domu

Post autor: Sylwia,Gosia »

Miło ,że wnuki pamiętają o Dniu Babci ,tutaj we Włoszek nie ma takiego święta ,ani Dnia Dziecka.
Zawsze miałam ochotę spróbować przechować w domu begonię stale kwitnące,ale w tym roku w doniczce ,na stoliku balkonowym ,jedna kwitła mizernym kwiatkiem przez całą zimę .Większość krzaczków zostało z całymi ,zielonymi liśćmi ,pod koniec zimy skróciłam je , a te na barierce ,dopiero teraz puszczają listki.Może w Polsce w osłoniętym miejscu ,przykryte agrowłókniną ,też mogłyby wypuścić listki na wiosnę ? U mnie , te które zostawię na zimę , wiosną są dużo ładniejsze niż te kupne .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: ogród wokół domu

Post autor: Bettiw »

No widzisz Gosiu to cenna rada, czasem te jednoroczne potrafią dwa i trzy lata rosnąć, tak miałam z lwią paszczą, którąa wcześniej na jesieni usuwałam do czasu i okazało się że dobrze przezimowała w mrozach i na wiosnę pięknie puściła listki, może i warto spróbować przezimować razem z pelargoniami.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Na dworze zima a na oknie wschodzą już petunie i niecierpki ,Może trochę za szybko bo nie będę miała ich gdzie pikować .. Może jednak do świąt tak szybko nie urosną a później albo do szklarni albo muszę postawić stół pod okno aby flance miały widno ..Na razie jeszcze nie kupuję cebulek begonii bo u nas nie ma a do ogrodnika córka nie chce mnie podwieźć ..W tym roku nastawiłam się na zwisające bo o dużych kwiatach mam kilka tylko jestem ciekawa jak się przetrzymają . Na razie stoją w piwnicy i czekają cieplejszych dni .. Jeszcze miesiąc a będzie można już pomału uprawiać gimnastykę ogrodową..

Czekam na poduchy floksów i pszoniaka..
czerwone floksy.jpg
poduchy białych floksów.jpg
III skalniak.jpg


W tym roku dosieję żagwinu bo mi wypadł albo wydziabałam.
Awatar użytkownika
gracha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 2018-02-08, 08:36

Re: ogród wokół domu

Post autor: gracha »

Witam , wiosenne roślinne zmagania już rozpoczętę ,moje jeszcze w szczerym polu,na parapetach wysiewam pomidory ,paprykę,ogórki,cukinię ,a z kwiatków lobelię ,na więcej nie mam miejsca,pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

U mnie dzisiaj mroźnie ale słonecznie , Ogródek trochę przysypany śniegiem to trochę zabezpieczone kwiaty , Ciekawe jak hortensje przetrwają . W tym roku tylko je otuliłam siatką po ziemniakach a dopiero na wiosnę gdy będą nadawać przymrozki to ich zabezpieczę , zawsze mi właśnie wiosną przemarzały ..
hortensja.jpg
pięknie kwitnie na różowo a w tym roku chcę zakwasić ziemię aby mi zakwitła na niebiesko ..Jeszcze miesiąc i będzie można popracować w ogrodzie ..
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: ogród wokół domu

Post autor: Elzbieta M »

wasilewska101 pisze:.Jeszcze miesiąc i będzie można popracować w ogrodzie ..
Janinko , mnie również brakuje tej pracy w ogrodzie!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Moje hortensje ogrodowe po zakwaszeniu miały kolor jasno niebieski. Prześwitujący różowym ;-)
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: ogród wokół domu

Post autor: Bettiw »

Janinko czym zakwaszasz hortensje? Dobrze, ze trochę posypało u Ciebie, nawet cienka śnieżna kołderka lepsza niż nic, bo takie mrozy przyszły, że strach myśleć po takiej ciepłej zimie jak to wpłynie na rośliny.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: ogród wokół domu

Post autor: Wiki »

:)

Też czekam niecierpliwie na oznaki wiosny. :) Przeglądam nasiona i planuję co, jak i gdzie wysiać. :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Beatko hortensje zakwaszam na wiosnę nawozem ,w tym roku mam nawóz do borówek oraz dodatkowo sypie kwaśny torf .Odgarniam trochę ziemi wokół krzaczków i podsypuje w to miejsce torf bo sam nawóz nie wystarczy szczególnie dla Rh i pewnie dlatego mi wypadały .. Moje siewki na oknie już ładnie wzeszły a z resztą czekam na cieplejsze dni aby posiać w szklarni ..Trochę złapała mnie grypa i dlatego jeszcze nie przycięłam porzeczek czarnych ale może wreszcie zrobi się na tyle ciepło że będzie można trochę popracować w ogrodzie , szczególnie teraz drażnią suche badyle po marcinkach . Trochę na jesienią usunęłam ale też zostawiłam owadom na schronienie .Przebiśniegi już na wierzchu ,ciekawe jak krokusy te co posadziłam na łące ..Jutro jadę do banku to gdy wrócę to pooglądam ogród ..
ODPOWIEDZ