Re: ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ogród wokół domu

Post autor: Sylwia,Gosia »

Co o nim sądzisz ? ma szansę ?
Co o nim sądzisz ? ma szansę ?
Ładne ta biała drobnica :mrgreen: .Nie wiedziałam,że kroplik nadaje się na skalniaki,to chyba znaczy,że nie jest zbyt wymagający ?
Ja wszystko wysiałam za późno,chociaż zaczęłam ,gdzieś w połowie lutego.
Ogrodnicy pełni kwiatów,ludzie zapełniają balkony pelargoniami i chyba czerwonymi i białymi lakami.Powinnam może już kupować kwiaty na lato,ale mam mnóstwo małych roślinek i nie mogę się zdecydować gdzie.Mam kilka kwiecistych aranżacji w głowie,tylko najpierw musiałabym coś usunąć.
Czy kroplik z nadejściem ciepła szybko rośnie ?
Janinko pokażę Ci mój malutki kroplik,może masz pojęcie ile muszę czekać na kwiaty ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Gosiu u mnie pewnie by do maja dorósł ale u ciebie już jest ciepło i mogły być większe .. Ja takie jednoroczne wsadzam po cebulowych bo wtedy mam sporo pustych miejsc .. Kroplik nie lubi tylko nadmiaru wody .. Laki możesz posiać w czerwcu bo to są dwuletnie kwiaty i dopiero na drugi rok będą ci ładnie kwitły ..
U mnie znowu zaczyna padać i od razu zrobiło się zimno .. Jednak róże zdążyła ściąć a one zdążyły mnie podrapać .. Obiecałam sobie że teraz kupuję hortensję.. Tez ich trzeba przycinać ale nie tak mocno i przynajmniej nie drapią .. Mam już swoich kilkanaście patyczków w szklarni ,ciekawe ile się ukorzeni to może nie będę musiała kupować .. ..
wrzosowisko.jpg
wrzosowisko czeka na przycięcie ,
Wrzośce mimo przykrycia trochę podmarzły ,chyba dla nich u mnie za zimno bo ciągle ich tracę ..
rózowa gęsiówka.jpg
Różowa gęsiówka już zaczyna kwitnąć ,biała jeszcze w pąkach ..
miodunka.jpg
miodunka też już w kwiatach , ..
U mnie rozsiewa się po całym ogrodzie ..
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: ogród wokół domu

Post autor: mmmm5 »

Miodunka od Ciebie Janinko zajęła mi już kawał rabatki i też taka piękna,kolorowa !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ogród wokół domu

Post autor: Sylwia,Gosia »

:lol: Hortensja na pewno nie drapie :-P .Bardzo je lubię,syn mi kiedyś sprezentował i pięknie kwitła.Staram się jednak na tym wschodnim balkonie trzymać rośliny zimozielone,bo mam na wyciągnięcie ręki sąsiadujące balkony i okna.
Dzięki za rady,a kroplika wysiałam 21.02.16 ,strasznie wolno rośnie. A kiedy wysiewałaś swój kroplik ? Pokażesz go ,jak przeżyje ?Na drugi rok zrobię to wcześniej,tylko najpierw muszę zobaczyć tegoroczne rezultaty,a laki to może na drugi rok...,nie umiem powiększyć metrażu balkonów .
Zdaje się ,że u Ciebie dość wielkie połacie ziemi do uporządkowania i pielęgnowania .Janinko ,sił i zdrowia życzę do tej pracy :-D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Moje róże także mocno mnie podrapały ale po kilku dniach dłonie się wygoiły. :-)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ogród wokół domu

Post autor: Sylwia,Gosia »

A właściwie ,dlaczego dziewczyny nie włożycie specjalnych rękawic do takich prac ogrodowych ?pewnie by ochroniły ręce,zwłaszcza jak jest więcej niż jeden krzaczek do ścięcia.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:A właściwie ,dlaczego dziewczyny nie włożycie specjalnych rękawic do takich prac ogrodowych ?pewnie by ochroniły ręce,zwłaszcza jak jest więcej niż jeden krzaczek do ścięcia.
Gosiu cięłam w rękawicach. :hyhy: Do róż chyba by musiałyby być specjalne rękawice ;-)
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ogród wokół domu

Post autor: Sylwia,Gosia »

Są takie z gumowymi kulkami,ale nie wiem czy na 100% się sprawdzą,kiedyś chyba je używałam,trochę na pewno osłonią.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Są takie z gumowymi kulkami,ale nie wiem czy na 100% się sprawdzą,kiedyś chyba je używałam,trochę na pewno osłonią.
Używałam je. Trochę wszystkie ochronią. Ale tylko trochę :lol:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Gosiu róże tak mają że się opatulisz a one i tak znajdą jakiej miejsce i wsadzą swoje kolce .. Danusiu moje rany też się zagoją jak zobaczę jakąś śliczną różyczkę i powędruje do mojego ogrodu .. Gdyby nie to wiosenne ścinanie to pewnie ten nowy ogród byłby cały z różami .. Pięknie wygląda ogród różany w Wilanowie ale tylu róż to na pewno u mnie nie będzie ..
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: Anka2803 »

Też się nim zachwycam , ale prac koło tych róż nie zazdroszczę i nie raz się zastanawiałam jak oni i nie dbają , bo i pielenie przyjemne nie jest jak kilka róż koło siebie rośnie :-D
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ogród wokół domu

Post autor: Sylwia,Gosia »

Przypomina mi się dziewczyny,jak jako licealistka ,w wakacje znalazłam pracę u ogrodnika przy pieleniu metrowych róż ... :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Ja swoje różanki zabezpieczam na wiosnę trociną aby zielsko nie rosło i róże miały wilgoć .. W lato gdy się rozrosną trudno je pielić aby się nie podrapać .. Ja jak zwykle wiosną trochę się przeziębiłam i siedzę w domu .Dobrze że pogoda też u mnie jest brzydka , zimno i popaduje to nie szkoda straconego dnia .. Kupiłam nareszcie aparat jeszcze tylko muszę dokupić kartę i będę mogła robić zdjęcia ..Zimo nawet w szklarni i wszystkie roślinki stoją w miejscu .. Warzywnik tez musi poczekać do drugiego tygodnia bo nadal jest na nim za mokro aby coś posiać ..
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: ogród wokół domu

Post autor: mmmm5 »

Janinko,ja też uważam,że deszcz i chłód spowolnił nasze prace ogrodowe .
Ciekawa jestem jak Ci się będzie sprawował nowy aparat i czekam na zdjęcia.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: ogród wokół domu

Post autor: Iga51 »

Janinko, u mnie zakwitła forsycja, a pamiętam jak mówiłaś, że róże przycina przycina się właśnie wtedy. Więc swoje róże też przycięłam.
Zrobiłam sobie w zeszłym roku eksperyment. Latem ucięłam gałązkę róży Graham Thomas, jakiś czas trzymałam w wodzie, jesienią wsadziłam do gruntu (choć nie miała korzonków, a tylko wypustki) i przykryłam butelką po 5 litrowej wodzie mineralnej. W zeszłym tygodniu zdjęłam butlę i okazało się, że na pędzie są już młode listki. Jestem bardzo ciekawa, czy będzie rosła i kwitła.
ODPOWIEDZ