Rdest w donicy na balkonie

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rachcik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-01, 14:49

Rdest w donicy na balkonie

Post autor: Rachcik »

Witam serdecznie Wszystkich Ogrodników i proszę o radę.
W kwietniu kupiłam 2 sadzonki rdestu - tego zwykłego, Auberta - i posadziłam w dużej donicy na balkonie. Rósł wspaniale, piął się dzielnie po pergoli, urósł tak ze 3 metry i zaczął mi u dołu, jakiś miesiąc temu, podsychać. Obecnie wytraca intensywnie liście u dołu, a u góry ma wciąż masę nowych pędów, które przycinam, nie pozwalając mu rosnąć w nadziei, że go to wzmocni. Nie wzmacnia. Marnieje mi w oczach! Podlewam codziennie, to nie kwestia suszy.
Obserwowałam rdest rosnący gdzie indziej i jest on zielony i dorodny na całej długości. Co robić????
Awatar użytkownika
Storczyk
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 269
Rejestracja: 2008-09-22, 10:45

Post autor: Storczyk »

Ten rdeścik jest bardzo ekspansywny i w związku z tym potrzebuje dobrego podłoża. Zasilasz go czymś, czy tylko samą wodę mu serwujesz ? Jeżeli nie, to zasil go jakimś nawozem wieloskładnikowym np. azofoską lub florovitem.
Pozdrawiam
Irena
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Jeśli liście stają się jasnozielone lub chlorotycznie żółte zanim opadną to może to być wina zbyt skąpego nawożenia - roślina intensywnie rośnie i wszystkie mobilne pierwiastki zostają przetransportowane do nowych pędów/ liści. Chodzi tutaj głównie o azot, fosfor, potas i magnez.
Proponuje zasilić rośliny zwiększoną dawką nawozu uniwersalnego. Zamieranie dolnych liści powinno zatrzymać się już po kilku dniach.
Powodzenia!!! ;-)

Polecam: Rdest Auberta - sadzenie, uprawa, rozmnażanie, choroby
Awatar użytkownika
Rachcik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-08-01, 14:49

Post autor: Rachcik »

DZIĘKUJĘ SERDECZNIE! na to bym nie wpadła - myślałam, że to moze jakaś choroba. Rdeścik dostał wypasioną ziemię w kwietniu, nie spodziewałabym się, że już wszystko wyssał i trzeba go ponawozić :oops:
ODPOWIEDZ