RATUNEK DLA HORTENSJI BUKIETOWEJ

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Hanali
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2021-06-28, 14:36

RATUNEK DLA HORTENSJI BUKIETOWEJ

Post autor: Hanali »

Dzień dobry. to moja pierwsza hortensja ,po zakupie i przesadzeniu do wielkiej drewnianej z drenażem donicy w m-cu maju po miesiącu zaczęły listki brązowieć, nie wiem co się dzieje tak o nią dbałam...pomóżcie co robić?
Załączniki
IMG20210628122022.jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: RATUNEK DLA HORTENSJI BUKIETOWEJ

Post autor: Krysia »

Czy do donicy włożyłaś podłoże do hortensji ? Czy używasz nawozu do hortensji ? Hortensje bukietowe uwielbiam, ale na moim balkonie jest dla nich za gorąco. Serdecznie pozdrawiam. Może wypowie się Ela, która je hoduje.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: RATUNEK DLA HORTENSJI BUKIETOWEJ

Post autor: rafaloku »

Przypomina to chorobę grzybową plamistość liści. Najbardziej zmienione chorobowo liście można usunąć, a całą roślinę opryskać jednym z preparatów: Topsin M 500 SC, Scorpion 325 SC lub Saprol.

Jeżeli unikasz stosowania "chemii" to możesz użyć naturalny Biosept Active tylko wówczas trzeba wykonać więcej oprysków aby był efekt (tak z 3-4 opryski w odstępach co 7 - 10 dni). Biosept ma też działanie ogólnie wzmacniające roślinę i stymulujące wzrost, więc wygląd hortensji na pewno się poprawi :-)

Natomiast poza tym oczywiście to co napisała Krysia - jaką dałaś ziemię i czym nawozisz?
Rafał
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: RATUNEK DLA HORTENSJI BUKIETOWEJ

Post autor: Petrus »

Te przebarwienia na liściach mają fioletowawy odcień a to może być niedobór fosforu w glebie. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ