rak drzew owocowych

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
matias
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2008-04-20, 22:37

rak drzew owocowych

Post autor: matias »

chciałbym poznać wasze opinie czy doświadczenie w kierunku raka drzew owocowych , jedna z opinii jest, że stosowany pod drzewka owocowe obornik kurzy powoduje powstanie tej jednostki chorobowej ?



co o tym sądzicie
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Rak drzew owocowych to grzybowa choroba kory. Infekuje ona drzewa owocowe przez rany. Dlatego by jej zapobiegać przed każdym przycięciem dezynfekuję ostrze sekatora przez zanurzenie w denaturacie. Ponadto rany drzew zabezpieczam pastą Funaben. Uważam, że nie ma on nic wspólnego w nawożeniem drzew obornikiem kurzym. Ze stosowaniem tego obornika należy uważać bo jest bardzo "mocny" i może uszkodzić korzenie drzew (zniszczyć drzewo).
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

To może właśnie o to chodzi z tym obornikiem. Jeśli uszkodzi korzenie drzew, ale nie zniszczy samego drzewa, to może spowodować w ten sposób tą właśnie chorobę.
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
kasiakasia1102
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-22, 22:01

mam problem i proszę o pomoc

Post autor: kasiakasia1102 »

w moim ogrodzie drzewka owocowe zaatakował rak. najbardziej ucierpiały wiśnie i morele. niestety drzewka są już nie do odratowania.
moje pytanie dotyczy dołków po wykopaniu drzew. czy należy je czymś odkazić i czy powinnam zrobić czas rekonwalescencji dla tego miejsca i ile powinno to trwać.
przy okazji chciałam zapytać jak zabezpieczyć pozostałe drzewa ( nektarynki, śliwy, jabłonie i grusze) które rosną w pobliżu.
zgóry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ