Pytanie o trawy

Tu rozmawiamy o turzycach, miskantach, kostrzewach i innych.
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Mam pytanie odnośnie miskanta cukrowego - bo kupiłam sobie z zamiarem uprawiania go w donicy. Ale tak wyszło, że pasowałby mi obok giganteusa. Wiem , że się "rozłazi". Obejrzałam wątki dotyczące sadzenia roślin tego typu (np. bambusy). Ale mam pytanie- jak robimy barierę korzeniową to ona ma dno czy nie? Pytanie może banalne, ale lepiej pytać niż potem "ryć" :mrgreen: gotową rabatkę. Wydaje mi się, że bariera jest bez dna. Dostałam od znajomych wielką kastrę budowlaną( 120 l). I pomyślałam, że jakby odciąć dno, to byłaby doskonała bariera korzeniowa dla miskanta. Poprawcie, jeśli się mylę. Właśnie przyjechało jedno moje dziecko na kilka dni do domu i muszę wykorzystać sytuację - będzie co kopać więc przyda się młoda siłą robocza! :mrgreen: Sama to chyba tydzień bym kopała.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
amadyn
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-01, 16:27

Post autor: amadyn »

Bariera jest bez dna .
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Dziękuję :-) Jak tylko przestanie padać( podobno w środę :mrgreen: ) to biorę się do kopania.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kasta jest duża ale czy nie za niska? Zalecana wysokość bariery to ponad 60 cm. Posadziłem trawę do dużego wiaderka, które jest podobne wysokością do kasty i jak wczoraj wyciągnąłem wiadro z ziemi, zauważyłem, że w dnie pojawiły się rozłogi. Czyli kasta może okazać się za niska.
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Piotr, kastra ma 50 cm głębokości. Myślę , że wystarczy. Tym bardziej, że u mnie na tej głębokości to już prawie nie ma ziemi tyko dolomit. Jak przerośnie, to najwyżej będę wykopywać :mrgreen:
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
ODPOWIEDZ