Pytanie do eksperta - mikoryza?

Zastosowanie, opinie, wyniki badań dot. stosowania szczepionek mikoryzowych.
Awatar użytkownika
jacek1978
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2010-09-13, 11:51

Post autor: jacek1978 »

Dziękuję Panu za odpowiedź, nawozu to ona nie dostanie do jesieni. A mógłbym dostać jakiś link do trawnika Nutki. Dziękuję i pozdrawiam.
robię to co lubię
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Awatar użytkownika
jacek1978
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2010-09-13, 11:51

Post autor: jacek1978 »

Dziękuję Ci HALISO ;-), efekt widoczny gołym okiem, tyle tylko, że na trawniku NUTKI jest jakaś trawa a u mnie jedne wielkie żółte place :oops: . No cóż, jak mikoryza i u mnie przyniesie efekty to i ja się pochwalę. Dziękuję i pozdrawiam.
robię to co lubię
PanOgrodnik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2011-04-01, 22:19

Post autor: PanOgrodnik »

Taifun niszczy wszystko (oprócz skrzypu), nie wolno go stosować na trawnik. Jacek 1978 kto Ci polecił stosowanie Taifun na trawnik. Do zwalczania chwastów w trawniku używa się herbicydów selektywnych.

Pozdrawiam.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jak już napisano w poście wyżej, ten środek jest środkiem o działaniu totalnym, niszczy prawie wszystko co się nim opryska. Mi nasuwa się myśl, że nie czyta się opisów i informacji dołączonych do środków. To częsty błąd, bo wystarczy, że ktoś przeczyta na opakowaniu środek chwastobójczy, i myśli, że to akurat to czego szuka. A czasem środek zwalcza właśnie to co chcemy ochronić.
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Post autor: dawid »

Temat dotyczy MIKORYZA
Moje pytanie to:
czy przemrożona mikoryza jeszcze spełni swoją powinność? :-)
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 18:32

Post autor: MYKOFLOR »

Należałoby ją sprawdzić. Jeżeli była całkowicie zamrożona, na bryłkę lodu, polecam jednak świeżą, a jeżeli tylko w okolicach zera można spróbować mikoryzacji i obserwować czy zadziałała. Pozdrawiam
SzałańskiWJW
Obrazek
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Post autor: dawid »

Z odpowiedzi nasuwa się wniosek, aby mikoryzy nie trzymać w lodówce, a tylko w chłodziarce. :-)
olenka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2011-06-09, 12:15

Mnie wyrosly maslaki

Post autor: olenka »

Hurra, maślaki są. Czekałam dwa lata, ale warto było:) Kopiłam kilka razy w sklepie. Od pana ze sklepu dowiedziałam się, że iglaków nie należy tak bardzo nawozić , bo jest to często przyczyna chorób i żółknięcia. Zastosowałam mikoryzę:
http://www.gadar.pl/product_info.php?re ... anner_id=1
i nie tylko, że przestały żółknąc i bardzo dużo urosły to teraz mam maślaki. Wiem, że ta szczepionka do iglaków zawiera tez zarodniki maślaków i rzeczywiście, nie tylko kondycja, ale i pyszne papu wyrosło na działce. Myślałam, ze tylko pod drzewami leśnymi, a to zwykle tuje:)

Proszę pisać poprawną polszczyzną. Używamy dużych liter na początku zdania i polskich znaków w całym tekście. Dawid
Olenka
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Post autor: ATA »

Czy mogę zastosowanie Basudinu do ochrony róż nie zniszczy mikoryzy?
dodek33
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-31, 19:45

mikoryza

Post autor: dodek33 »

Witam, ja również mam pytanie do Eksperta, w ogrodzie posiadam judaszowca kanadyjskiego, orszelinę olcholistną, trzmielinę oskrzydloną, eukaliptusa gunii, żurawki i różne gatunki traw ; którą ( bądź które) ze szczepionek Mykoflor mogę zastosować do w/w roślin. Za odpowiedź z góry dziękuję
Franky555
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-02, 11:50

Mikoryza

Post autor: Franky555 »

Witam, mam dwa pytania.
1. Jaką szczepionkę mikoryzową powinnam zastosować w przypadku Gardeni?
2. Czy żywa grzybnia mikoryzowa dla domowych roślin doniczkowych nadaje się również do kaktusów i sukulentów, a także czy mogę ją zastosować do cytrynki, kiwi i grejfruta wyhodowanych z nasionek?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
donata
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 73
Rejestracja: 2011-07-13, 19:36

Post autor: donata »

Podklejam się również z pytaniem.Planuję w najbliższym czasie zaszczepić mikoryzą moje młode borówki.Gdy były sadzone przed kilkoma tygodniami, poczęstowałam je, oprócz porcji kwaśnego torfu, preparatem zakwaszacza z odżywką.Zamierzam też podkopać je, i doładować do gleby agrożelu.Na koniec -mikoryza.Czy borówki przetrwają tą mnogość "dobrodziejstwa"??? :lol:
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 18:32

Post autor: MYKOFLOR »

Witam Pytających; odpowiadam po kolei
1- Można użyć Basudinu, jest to insektycyd ktory ma ograniczony wpływ na mikoryzę; oczywiście o ile jest konieczny np. na pedraki
2- Kiwi i inne a szczególnie trawy można wspomóc mikoryzą do traw, zawiera spory endomikoryz które są dość uniwersalne.
3- Borówki należało przed sadzeniem zamikoryzować i nie dawać tych zakwaszaczy, gdyż ich działanie jest krótkie. Najlepiej po zamikoryzowaniu posadzić w podłoże wymieszane z odrobiną hydrożelu (zgodnie z instrukcją producente) i po wierzchu wyściółkować torfem. Teraz żel odradzam, gdyż dany nieumiejętnie zbryli się i może wypchnąć krzewy borowek. Wszystko trzeba robić we właściwej kolejności, inaczej mogą być złe efekty.
SzałańskiWJW
Obrazek
Awatar użytkownika
donata
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 73
Rejestracja: 2011-07-13, 19:36

Post autor: donata »

Dziękuję za podpowiedź. Odpuszczę więc sobie ten agrożel. Rozumiem,że nie ma przeciwskazań do użycia mikoryzy... Chodzi mi o to, czy nie wyniszczę grzybni, jeśli podam ją w tak krótkim czasie od zakwaszenia..? Z góry dziękuję za odpowiedź, i za cierpliwe dzielenie się wiedzą :-)
ODPOWIEDZ